На міжвідомчій нараді в прокуратурі Закарпаття жорстко поговорили про виконання мобілізації (ФОТО)

У прокуратурі Закарпатської області відбулась міжвідомча нарада, на якій обговорили стан додержання в області законодавства у сфері мобілізаційної підготовки та мобілізації.

На міжвідомчій нараді в прокуратурі Закарпаття жорстко поговорили про виконання мобілізації (ФОТО)

У заході взяли участь керівництво прокуратури області та міжрайпрокурори, перший заступник голови Закарпатської ОДА, керуючий справами виконавчого апарату Закарпатської облради, військовим прокурором Закарпатського гарнізону ,  керівництво УСБУ та УМВС в області, а також усі керівники райвідділів УМВС в Закарпатті, заступник Закарпатського обласного військового комісара, районні комісари та керівництво Ужгородського Загального відділу військової служби правопорядку.

Відповідно до Указу Президента України «Про часткову мобілізацію», затвердженого Законом України від 22.07.2014 року оголошено про проведення часткової мобілізації, в тому числі на території Закарпатської області. Зазначеним Указом місцевим органам виконавчої влади за участю органів місцевого самоврядування та із залученням підприємств, установ та організацій усіх форм власності доручено організувати та забезпечити в установленому порядку своєчасне оповіщення і прибуття громадян, які призиваються на військову службу, прибуття техніки на збірні пункти та у військові частини.

В умовах ведення на сході України бойових дій, від усіх без винятку владних структур вимагається безумовне та своєчасне виконання вимог законодавства про мобілізацію та поставлених керівництвом держави завдань.

Йшла мова про шляхи вирішення основних проблем при виконанні вказаного закону. Зокрема, як вже повідомлялося, деякі закарпатці ухиляються від призову під час часткової мобілізації – за такими фактами вже розслідуються з два десятки кримінальних проваджень. Прокурор області наголосив, що всі ми хочемо миру і для цього треба виконати всій обов`язок – захистити Україну.

До того ж, в деяких районах Закарпаття голови сільрад фактично ігнорують роботу з повідомлення про мобілізацію – вручення повісток.

Наведене свідчить про недостатній рівень виконання мобілізаційних завдань, а в деяких випадках небажання окремими особами виконувати свої прямі обов’язки.

Наявні також недоліки щодо повноти реагування військовими комісаріатами з приводу можливих порушень вимог вказаного законодавства. Виявлено окремі випадки щодо невжиття ними заходів адміністративного впливу.

Як засвідчили перевірки проведені органами прокуратури області, поширеними є порушення в діяльності місцевих органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування при організації заходів з мобілізаційної підготовки та мобілізації.

Окремі органи місцевого самоврядування області всупереч вимогам Указу Президента України «Про часткову мобілізацію» не забезпечують роботу щодо сповіщення військовозобов’язаних.

Зазначене є недопустимим та вимагає від нас вжиття найшвидших, ефективних та скоординованих заходів спрямованих на покрашення ситуації у сфері мобілізаційної підготовки та мобілізації. Відтак, вироблено ряд спільних заходів для найефективнішого виконання Указу Президента України «Про часткову мобілізацію». Прокурор області доручив міськрайпрокурорам взяти це питання на особистий контроль.

Не оминули і питання так званих переселенців та біженців з АР Крим та зони проведення антитерористичної операції. На території області зареєстровано більше 150 чоловіків призовного віку, які тимчасово переселились з вказаних територій, з яких лише 16 постановлено на військовий облік. Робота на цьому напрямку продовжується і незважаючи на будь-які проблемні ситуації буде зроблено все задля нашої перемоги, - повідомили Закарпаття онлайн у прес-службі прокуратури Закарпатської області.

02 вересня 2014р.

Теги: мобілізація

Коментарі

Оксана 03.09.2014 / 08:06:01
Всіх присутніх на цій нараді потрібно відправити в зону АТО, хоча б на місяць! А то привикли за людські гроші жирувати!

юра 02.09.2014 / 20:13:47
А пан Сидорчук в цей час з Дибою воює, бо він тут на заробітках і плювати хотів на Закарпаття.

обов`язок – захистити Україну 02.09.2014 / 20:02:12
Хай прокурор власним прикладом покаже

цікаво 02.09.2014 / 19:48:06
чому перші керивники області не ходять до прокурора? Може немає співпраці?

НОВИНИ: Соціо

18:22
На кордоні з Румунією митники викрили схему ввезення брендового одягу на понад 5 млн грн Фото новина
17:15
/ 1
На Хустщині 13-річний хлопець травмував голову під час пірнання в басейн
15:01
Закарпатські митники знайшли понад тисячу пачок сигарет у тайниках мікроавтобуса Фото новина
13:00
На війні з рф загинув військовий із Вишкова на Хустщині Іван Масловський Фото новина
18:16
/ 1
В Ужгороді родинам шести полеглих воїнів передали державні нагороди Фото новина
16:44
/ 1
Ужгород попрощався з лікарем-хірургом і морським піхотинцем Олегом Наконечним Фото новина
15:42
/ 8
Суд арештував понад 339 тисяч євро та 154 тисячі доларів у справі закарпатського митника Фото новина
14:24
Біля Нижнього Коропця на Мукачівщині оселилася родина лелек Фото новина
12:26
Патрульні виявили нетверезого водія під час перевірки в Мукачеві Фото новина
10:52
Підтверджено загибель воїна з Берегова Сергія Цопіна, який понад три роки вважався зниклим безвісти Фото новина
10:43
/ 6
Компанія, афілійована з Максимом Єфімовим, придбала землю і недобуд під румунським кордоном на Хустщині
08:55
/ 1
Біля Перечина сталася ДТП за участю автокрана Фото новина
16:24
/ 1
Ужгород попрощався із захисником Олексієм Журавльовим, який понад рік вважався зниклим безвісти Фото новина
14:26
/ 2
В Ужгороді попрощаються із полеглим захисником Олегом Наконечним Фото новина
09:51
/ 1
В Ужгороді на кількох вулицях тимчасово відключать воду
18:07
/ 1
На сміттєзвалищі в Барвінку сталася вже 16-та пожежа від початку року Фото новина
16:37
На Закарпатті за місяць оштрафували понад 420 водіїв за перевищення швидкості
13:32
/ 1
У Рахові попрощалися із 32-річним Героєм Богданом Беднаром Фото новина
11:02
/ 1
Укрзалізниця призначила додаткові поїзди до Рахова та Солотвина
10:10
/ 1
В Ужгороді попрощалися із полеглим на війні з рф військовим Едуардом Ного Фото новина
09:00
/ 4
На Закарпатті викрили прикордонника та його спільника на організації втечі за кордон Фото новина
08:28
У Берегові безкоштовно вакцинуватимуть собак і котів проти сказу
23:48
Торік у закладах дошкільної освіти Закарпаття виховувалося дітей на 6,3% менше, ніж у 2024-му
18:34
/ 1
Підтвердили загибель захисника із села Луг на Рахівщині Юрія Гринюка Фото новина
16:36
На Закарпатті триває моніторинг ситуації з вірусним гепатитом А
» Всі новини