Путін погрожував Баррозу взяти Київ за два тижні

Президент Росії Володимир Путін у розмові з президентом Єврокомісії Жозе Мануелем Баррозу погрожував Європі, що може захопити Київ за два тижні.

Про це пише італійська газета Repubblika у матеріалі про засідання Європейської Ради 30 серпня.

"Серед 28 глав держав немає єдності. Особливо стримують три: Угорщина, Словаччина і Кіпр. Це країни, які дуже сильно залежать від російських інтересів і бояться, що ескалація санкцій і економічна відповідь Росії може затягнути їм зашморг на шиї", - пише автор.

Натомість країни Прибалтики наполягали, щоб Європа, "як вона зробила з курдами, відправила в Україну зброю, щоб боротись із російськими сепаратистами".

За висловом литовського президента Даля Грібаускайте, "Росія перебуває в стані війни з Європою".

Після цього слово взяла канцлер Німеччини Ангела Меркель, "яку різні учасники делегацій описали, як дуже розлючену і обурену діями Путіна, який не виконав ті зобов'язання, що взяв на себе у ході останніх перемовин з Берліном".

"Незважаючи на ті зусилля, яких ми доклали, щоб мати відкритими дипломатичні канали, Путін не дотримався обіцянок і йде на військову ескалацію", - розповіла Меркель.

Видання пише, що європейські лідери погодились, що "більше немає жодних обмежень непередбачуваності Путіна. Його не вважають більше раціональним гравцем, а його діями керує націоналізм".

За даними Repubblika, Меркель, "яка зазвичай дуже стримана у стосунках з Росією, і вона вживає гіперболу, заявляючи, що після України може настати черга Латвії та Естонії".

Після цього слово взяв президент Єврокомісії Жозе Мануель Баррозу, "який щойно мав розмову із Путіним".

"Він розповів, що коли запитав його про російські війська, які перетнули кордон з Україною, то лідер Росії перейшов до погроз. "Не це є насправді проблемою, - відповів "Цар" Баррозу. – Якщо я захочу, то візьму Київ за два тижні".

Прем'єр Британії Кемерон теж був різкий і заявив, що "цього разу не можна пристати на вимоги Путіна".

"Він уже і так забрав Крим. І ми не можемо йому дозволити забрати всю країну. Бо ми ризикуємо повторити помилки, зроблені 38 року у Мюнхені. І ми не знаємо, що може статися потім", - передає видання слова Кемерона.

01 вересня 2014р.

Теги: Путін, Росія, Баррозу, Кемерон, Меркель

НОВИНИ: Різне

03:21
ЄС розробляє альтернативу переговорам про вступ України в обхід вето угорщини
03:10
У Раді ЄС 27 травня обговорять позбавлення угорщини права голосу в Євросоюзі
20:45
Сендвіч труба 160 мм: що врахувати при виборі димоходу
20:42
Як моніторинг цін конкурентів допомагає брендам уникати демпінгу
20:30
Знижки на послуги краси у Мукачеві за промокодом Barb
00:13
Рушникосушка чорна: сучасний стиль та практичність для вашої ванної кімнати
23:57
Ваш спокій — в декілька кліків: як оформити автострахування, не встаючи з дивана
12:39
Портнова застрелили у Мадриді
11:45
У Румунії підрахували 100% голосів: наступним президентом стане проєвропейський Дан
17:24
Bloomberg оприлюднив ультимативні вимоги росії на переговорах у Стамбулі
14:29
Вибір пластикових вікон: на що звернути увагу
17:56
Як підготувати авто до фарбування
22:03
Якщо професійні корейські кушони, то тільки в Ramosu, і ось чому
19:34
/ 2
Партія орбана ініціює заходи проти громадянського суспільства за російським зразком
11:04
/ 1
орбан звинуватив спецслужби України в намаганні "очорнити" угорщину
22:36
/ 1
ЄС очікує на зустріч путіна й Зеленського 15 травня та попереджає рф про нові санкції
11:22
Клініка пластичної хірургії «Lita Plus» - чому це найкращий вибір
10:55
Дитячі машини на акумуляторі: сучасні електромобілі для малих водіїв
05:49
/ 6
ЗЕЛЕНСЬКИЙ: ОЧІКУЄМО ПРИПИНЕННЯ ВОГНЮ І ОСОБИСТО ЧЕКАТИМУ НА ПУТІНА В ТУРЕЧЧИНІ
05:42
США оголосили про торговельну угоду з Китаєм
05:16
Папа Римський Лев XIV у першому недільному зверненні закликав до справедливого миру в Україні
20:04
Пиломатеріали від Foreest - переваги вибору
15:00
/ 3
У центрі будапешта затримали колишнього українського дипломата, його депортували Відео новина
05:16
Трамп після розмови з Зеленським закликав до 30-денного припинення вогню
05:08
ЄС виділить 1 млрд євро на закупівлю української зброї
» Всі новини