Про це повідомляють "Наші гроші".
Ідеться про 12 вертольотів. З них чотири орендовані компанією у військової частини 2269, підпорядкованої Нацгвардії МВС, ще вісім – у міліцейського держпідприємства "Хорів-Авіа".
Прокуратура навіть ініціювала судовий процес повернення вертольотів, але на засіданнях суду представники МВС не підтримують позови і заявляють про відсутність вимоги повертати гвинтокрили.
Журналісти програми "Наші гроші" відвідали судове засідання та переконалися: позови в інтересах МВС прокуратура програє через позицію МВС.
При цьому самі керівники приватного підприємства стверджують, що жодних перешкод для повернення цих вертольотів Нацгвардії немає.
"З Національною гвардією все чітко. В країні – особливий період. Якщо командувач пише нам листа: "Поверніть вертольоти", ми під козирок, і вертольоти повертаються. Командування Національної гвардії не пише таких листів", – пояснив гендиректор "Українських вертольотів" Олександр Босов.
Загалом парк компанії "Українські вертольоти" налічує 28 бортів. Окрім 12 вертольотів МВС, ще 16 орендовані у Збройних сил (військова частина А0105). Міністерство оборони свою техніку забрати в компанії намагається.
У цьому випадку керівництво компанії стверджує, що готове віддати Міноборони вертольоти, але просить натомість надати їм правову аргументацію, яку вони зможуть використати перед ООН, оскільки гелікоптери використовуються у її місіях.
"Українські вертольоти" – найбільша вертолітна компанія України. Чистий прибуток компанії у 2012 році становив 9 млн грн. Держава отримує від компанії 80 млн грн щорічно за оренду вертольотів.
За даними Агентства SMIDA, акціонерами компанії "Українські вертольоти" є дві фізичні особи – 39% акцій належить її гендиректорові Володимиру Ткаченку, 61% – його дружині Олександрі Ткаченко.