Мабуть, навіть не варто нагадувати про те, що це дуже важливо, і кожен із моральних принципів має пройти тестування, щоб зупинити поширення страшної хвороби. Проте у нашому тісному місті, де всі один одному кум, брат, сват, важко це зробити, щоб не заплямувати свою «бездоганну» репутацію. Адже дехто вважає, що не встигне він зробити тест, як усе село чи двір буде гомоніти про те, що він хворий на СНІД. Для таких людей є хороша інформація — тест робиться анонімно.
Про те, як проводиться тестування, розповіла завідувачка кабінету «Довіра» Вікторія Маркусь. «Перед тим, як дізнатися свій ВІЛ-статус, людина може пройти передтестове консультування, тобто поговорити про те, який вона веде спосіб життя, які в неї друзі, які є шляхи зараження, для чого здавати аналіз. Тоді людина може вирішити для себе: здавати аналізи чи ні? Загалом протягом року до нас звернулися понад 200 осіб, які пройшли тестування. На щастя, ВІЛ-інфікованих людей ми не виявили. Хто не хоче, може не давати свої координати і проходить тест за спеціальним кодом. Якщо результат сумнівний, тобто не можна сказати позитивний він чи негативний, потрібно повторити тест. Якщо людина інфікована, з нею працює психолог, — каже Вікторія Маркусь. — Тривожним є те, що в Ужгороді вже 28 ВІЛ-інфікованих осіб та 6 хворих на СНІД, але реальна кількість хворих приблизно в 20 разів більша».
Тож якщо ви маєте бажання пройти тестування, слід звернутися в кабінет «Довіра», розміщений за адресою: Ужгородська міська поліклініка (Грибоєдова, 20), каб. № 58, детальну інформацію можна дізнатися телефоном 8 (0312) 64-22-71.
Вікторія Сабо, студентка УжНУ, РІО
08 вересня 2007р.
Теги: