В Ужгороді презентовано довідник про населені пункти Закарпаття, який готувався впродовж 15 років

В Ужгороді відбулася презентація довідника “Населені пункти і райони Закарпаття: Історично-географічний довідник”. Подібне видання – перше в історії Закарпаття і одне з перших поміж інших областей України.

В Ужгороді презентовано довідник про населені пункти Закарпаття, який готувався впродовж 15 років

Сергій Федака, автор довідника, розповів, що в Історично-географічний довідник зібрав стислу інформацію про усі 607 сучасних населених пункти Закарпаття (11 міст, 19 селищ міського типу та 570 сіл), а також про усі 13 адміністративних районів області.

«Відзначено адміністративно-територіальну належність кожного населеного пункту, подано його географічні характеристики, археологічну передісторію, час заснування або першої письмової згадки, перебіг історичних подій, обліковано архітектурні та інші культурні пам’ятки, окреслено сучасний стан справ, - каже науковець. - Перш ніж писати велику розгорнуту історію Закарпаття, варто написати історію окремого населеного пункту, окремо фольклору, народної архітектури, окремо історію нумізматики, тощо. А відтак перейти до написання великого синтезу історії Закарпаття». 

Як розповів сам автор, книга писалася близько 15 років і нарешті Сергій Федака наважився винести її на широкий загал.  До зібраної інформації подано також літературу, яка існує про різні міста та села області. Зокрема про 60 сіл, 11 міст та 19 селищ видано окремі книжки. 

Михайло Делеган, голова Закарпатської організації Національної спілки краєзнавців України додав, що у досить непростий для України час, Сергій Федака, тішить своєю працездатністю та книжками.  «Я неймовірно радий, не чекав такого видання. Якщо кожен буде знати, хто його батьки, родина, ми відстоємо свою державу, - зауважив Михайло Делеган. 

Видання вийшло накладом в 300 примірників, автор сподівається, що це буде не єдиний тираж, повідомили Закарпаття онлайн в Ужгородському прес-клубі.

 
12 серпня 2014р.

Теги: довідник, населені пункти

НОВИНИ: Соціо

18:13
Столітній ювілей відсвяткувала педагогиня з Ужгорода Фото новина
16:21
У селі Люта на Великоберезнянщині попрощалися із захисником Юрієм Галаговцем Фото новина
15:30
У горах Рахівщини заблукала туристка зі Львова Фото новина
15:12
Скеля Чур, язичницьке капище й аура пралісів – Карстовий міст у Карпатах Фото новина
13:01
/ 1
Рятувальники на Драгобраті допомогли туристам, які заблукали під час спуску Фото новина
12:22
На Ужгородщині нетверезий водій наїхав на 65-річну жінку Фото новина
16:50
/ 2
У Глибокому на Ужгородщині попрощаються з полеглим на війні Олександром Топорницьким Фото новина
09:25
/ 2
На кордоні з Румунією фотопастки зафіксували рись Фото новина
15:08
Подорож на Драгобрат: екоосвітня програма у високогір’ї Карпат Фото новина
13:13
/ 3
У селі Ботфалва на Ужгородщині попрощаються з полеглим на війні з росією Миколою Колбасом Фото новина
23:23
Стартував фестиваль "Ужгородська палачінта" Відео новина
22:53
В Ужгороді попрощалися із Сергієм Жганичем, що поліг ще в жовтні 24-го Фото новина
15:42
/ 5
Закарпатські прикордонники викрили серію підроблених «Зелених карт» Фото новина
14:33
У Мукачеві волонтери зустріли родину з Краматорська, яка постраждала від обстрілу Фото новина
13:11
/ 2
Берег Закарпатського Моря – ландшафтний заказник Фото новина
12:45
На Закарпатті рятувальники розшукали в лісі знесиленого чоловіка, який заблукав через туман Фото новина
11:22
У Тячеві попрощалися з полеглим Героєм Павлом Гриньком, який майже два роки вважався зниклим безвісти Фото новина
09:05
Графік відключень електроенергії на Закарпатті 13 лютого
18:24
Де народжується Уж? — природничо-пізнавальна програма для школярів
17:12
/ 1
8-річній Домініці з Мукачева успішно пересадили нирку від мами в «Охматдиті» Фото новина
15:16
Прикордонники Чопського загону провели в останню дорогу свого побратима на Вінниччині Фото новина
12:46
/ 7
В Ужгороді обговорили запуск поїзда «Sakura Train» як символ українсько-японської дружби Фото новина
11:45
/ 1
На Рахівщині гірські пошуковці врятували подружжя з Одещини Фото новина
11:26
/ 1
Руськокомарівський ліцей: "Охрімова свита" місцевого самоврядування
10:28
/ 2
На кінець 2025-го середня зарплата на Закарпатті становила 29 тис. грн
» Всі новини