В Ужгороді розпочалося полювання на «потяг смерті» (ОНОВЛЕНО)

6 вересня в Ужгородському прес-клубі реформ відбулося засідання за участі обласної організації Партії Зелених України, яка розпочинає акцію «Полювання на потяг смерті».

Представники Партії Зелених вважають, що кожного дня сотням українців загрожує небезпека стати жертвами техногенної катастрофи рівня другого Чорнобиля, — повідомили голова ЗОО ПЗУ Василь Блистів та секретар ОО ПЗУ Тамара Петьовка.
За їх словами, Партія Зелених розпочинає всеукраїнську акцію «Полювання на потяг смерті», мета якої — привернути увагу громадськості до перевезення радіоактивних вантажів територією країни.

Сьогодні в Україні, за даними ПЗУ, накопичено близько 120 млн. тон відпрацьованого ядерного палива, тобто на кожного жителя наразі припадає 2,5 кубічних метрів. Національний комітет з радіаційного захисту зафіксував, що минулого року територією України було перевезено ядерне паливо шістьма потягами, хоча згідно відповідних угод передбачено лише 1-2 транзити на рік. Експерти стверджують, що навіть ті 15 тон, які перевозить один потяг, у разі аварії спричинять викид радіації значно більший, ніж горезвісний чорнобильський викид.

Україна є учасником угоди з Росією та Болгарією, ратифікованою Верховною Радою. В результаті залізничними дорогами України регулярно провозяться ешелони з паливом для АЕС країн Центральної Європи та відпрацьованим ядерним паливом у протилежному напрямку. Партія Зелених вимагає негайно зупинити дію цієї угоди, заборонити перевезення радіоактивного вантаж для уникнення техногенної катастрофи.
Нещодавня «фосфорна» трагедія на Львівській залізниці, переконані зелені, свідчить про безпорадність посадовців у надзвичайних ситуаціях, що загрожує життю та здоров’ю людей. Позиція політиків, стверджують зелені, зводиться до того, що перевезення радіоактивних та токсичних вантажів є надзвичайно прибутковою та рентабельною справою. Проте збитки від наслідків техногенних аварій коштують стоні мільйонів доларів, а нанесену довкіллю шкоду складно вирахувати в грошовому еквіваленті.
Фінансовий зиск держави — близько 1 млн. грн. за один транзит, в той час як ризики — незрівнянні (на ліквідацію аварії під Ожидовим було витрачено понад 100 млн. грн.). Більше того, Партія Зелених наголошує, що згідно із підписаними «кабальними» угодами, Україна несе відповідальність за будь-який інцидент, що трапився на її території. Тобто платитиме і за пошкодження вантажу і сама матиме справу з усіма наслідками.
Партія Зелених оголосила звернення до усіх працівників Укрзалізниці з проханням повідомляти до офісів обласних організації партії про факти незаконних переміщень радіоактивних вантажів. Взамін на інформацію партія гарантує повну юридичну підтримку, конфіденційність та навіть посаду позаштатного помічника — консультанта народного депутата України.

Також Партія Зелених оголосила конкурс, за яким перший, хто встигне сфотографувати «Поїзд смерті» отримає винагороду — мандрівку в Данію, екологічно найчистішу країну. Конкурс має на меті підвищити громадянську активність українців, розповів Василь Блистів.

Він також зауважив, що в Україні стало модним включати до передвиборчих програм екологічну складову. Однак до екологічних програм майже ніхто не підходить комплексно.
06 вересня 2007р.

Теги:

Коментарі

НОВИНИ: Соціо

10:16
На кордоні Закарпаття очікують зростання трафіку до 30%
18:21
На Закарпатті виявили викрадений у ЄС мікроавтобус Фото новина
16:09
В Ужгороді патрульні зупинили водія з ознаками алкогольного сп’яніння Фото новина
15:45
/ 3
На Закарпатті судитимуть колишню лікарку МСЕК, яку обвинувачують в отриманні хабарів Фото новина
13:32
На Берегівщині легковик злетів у кювет Фото новина
11:02
У гірському селі на Ужгородщині медики прийняли пологи вдома Фото новина
18:05
У закарпатських горах затримали двох чоловіків, які прямували до Словаччини Фото новина
15:27
На Рахівщині рятувальники допомогли трьом туристам, які заблукали в горах під час негоди Фото новина
11:58
/ 2
У Хусті виявили трьох нелегальних перевізників пасажирів Фото новина
17:17
У селищі Ясіня попрощалися з полеглим на війні з росією воїном Василем Вербищуком Фото новина
15:51
На полі в Ужгородському районі виявили мінометну міну часів Другої світової війни Фото новина
15:05
На Закарпатті за місяць розшукали 52 водіїв, які втекли з місця ДТП
12:08
/ 4
Посадовця Мукачівської РДА підозрюють у продажі фіктивної «броні» від мобілізації Фото новина
11:04
На Львівщині перекинувся мотоцикл: постраждала 20-річна закарпатка Фото новина
10:05
Після ворожого полону додому повернувся закарпатець Василь Лендєл Фото новина
18:00
На кордоні з Угорщиною затримали закарпатця, якого розшукувала поліція за підозрою у грабежі
16:18
/ 1
Закарпатські рятувальники увійшли до десятки найсильніших команд ДСНС України Фото новина
09:20
100-річний ювілей відзначила жителька села Кибляри на Ужгородщині Фото новина
06:48
/ 1
У вівторок в Ужгороді презентуватиме свою книжку відомий військовий репортер зі Словенії
14:24
В Ужгороді зупинили п’яного водія без прав Фото новина
13:02
У центрі Ужгорода під колеса легковика потрапила дитина Фото новина
18:17
/ 5
На Закарпатті прикордонники викрили двох хабародавців Фото новина
17:10
На Рахівщині рятувальники розшукали туриста, який кілька днів блукав у горах Фото новина
14:18
/ 2
Останній дзвоник пролунав сьогодні для школярів Ужгорода Фото новина
13:06
/ 1
На Тячівщині 10-річна дитина потрапила до реанімації після наїзду електросамоката Фото новина
» Всі новини