На шостому пленарному засіданні 18-ої сесії Закарпатської обласної ради було прийнято протокольне рішення щодо формування Переліку об’єктів, на яких цього і наступними роками впроваджуватимуться заходи Програми енергоефективності та енергозбереження Закарпатської області на 2012-2015 роки.
Обласна рада звернулася до районних і міських рад із проханням надати пропозиції щодо внесення до зазначеного переліку соціальних закладів району (міста), на яких першочергово планується встановлення твердопаливних котлів і модульних котелень.
Сьогодні, 25 липня, відбулося засідання постійної комісії з питань розвитку продуктивних сил, виробничої інфраструктури, банківської діяльності та інвестицій на чолі з Богданом Кинівим , яка, крім інших питань, розглянула пропозиції районів і міст щодо формування зазначеного «Переліку закладів бюджетної сфери області, які пропонуються для реконструкції системи теплопостачання шляхом встановлення твердопаливних котлів, що працюють на місцевих видах палива».
Загалом до реконструкції попередньо пропонується 39 об’єктів на загальну суму 408 тисяч гривень. На цей рік з обласного бюджету в рамках Програми виділять 285 тисяч гривень. Отож члени комісії відібрали 18 проектів – пропорційно з усіх районів і міст обласного значення.
Депутати прийняли рішення, аби не обділити жодну адміністративно-територіальну одиницю, визначити по одному об’єкту від кожного району та міста обласного значення, після чого включити в цей перелік додатково ще найбільш важливі 4 проекти краю.
Члени комісії одностайно зійшлися на думці, що питання енергоефективного використання енергоносіїв, переведення як бюджетних, комунальних та інших установ і закладів, так і приватних осель на сьогодні є однією з найважливіших проблем державного рівня. Її вирішити можна шляхом радикальних структурних реформ у всіх напрямах енергетичної політики. Необхідно все зробити, аби позбавитися газової залежності від Росії.
Як поінформував членів комісії керуючий справами виконавчого апарату обласної ради Михайло Попович, обласна рада активно і успішно працює над залученням коштів Євросоюзу, передусім із країн – найближчих сусідів Закарпаття. Зокрема значні обсяги фінансування обіцяють Чехія, Угорщина та ін. Тому маємо бути готові до реалізації таких проектів. Для цього необхідно мати чітку картину, які об’єкти є першочерговими і на які виготовлена проектно-кошторисна документація тощо. Та виробити стратегію, узагальнивши всі пропозиції районів і міст обласного значення, визначивши пріоритети на ближчу і подальшу перспективу.
Серед інших питань депутати погодили фінансування заходів, передбачених Програмою формування позитивного міжнародного інвестиційного іміджу та залучення іноземних інвестицій у Закарпатську область на 2011-2015 роки.
Прес-служба Закарпатської облради
Ужгородець 2014-07-25 / 21:42:55
а куда діваете газ який добувають у руських комаровцях в ужгородському районі не продавайте його комусь а дайте нам населеню і підприемствам а не переходити на друге топливо