В Ужгороді акція проходитиме за участю Закарпатського обласного благодійного фонду «Рада життя», обласного Центру здоров’я, Закарпатської обласної інфекційної лікарні.
Так, цього дня, з 12:00 до 16:00 на центральній площі міста - площі Театральній, триватимуть просвітницькі заходи у рамках Всесвітнього дня боротьби з вірусними гепатитами.
У цей час бажаючі ужгородці матимуть змогу
- пройти безкоштовне експрес-тестування на гепатит С (всі бажаючі, які не мали можливості пройти це тестування під час акції, можуть зробити експрес-тести в офісі ЗОБФ «Рада життя», який знаходиться за адресою: пл.Корятовича, 37/7);
- отримати практичні рекомендації з профілактики, діагностики та лікування вірусних гепатитів;
- дізнатися про ризики інфікування гепатитами;
- долучитися до підписання тематичного відкритого звернення до Президента України.
Довідково: У світі 180 млн. людей інфіковані гепатитом С, з них щонайменше 1,2 млн. хворих проживають в Україні. Більшість з них не знає про своє захворювання, оскільки у 80% випадків гострий період проходить без симптомів.
У 2013 році завдяки спільним зусиллям міжнародних організацій, громадськості, активістів, експертів, лікарів в рамках Всеукраїнської кампанії «Вимагаємо лікування», ініційованої МБФ «Міжнародний Альянс з ВІЛ/СНІД в Україні» за підтримки Фонду «Відродження», лікування гепатиту С стало доступнішим: знижено ціну на стандартний курс лікування з 14 000 до 5 000 доларів США; за кошти держави та місцевих бюджетів закуплені перші курси для лікування хворих; прийнята Державна програма профілактики, діагностики та лікування вірусних гепатитів на період до 2016 року.
Однак цього недостатньо. Епідемія гепатиту С вже через кілька років може стати серйознішою проблемою, ніж ВІЛ/СНІД, – інформує ВООЗ. Темпи поширення гепатиту С в Україні залишаються найшвидшими серед країн Європи, фінансування державної програми залишається незадовільним, а ціна стандартного курсу лікування все ще зависока для пересічних громадян.
Найчастіше інфікування відбувається через нестерильні медичні, стоматологічні та косметологічні інструменти. При цьому більшість людей не знають про те, що вони інфіковані: у 80% випадків хвороба розвивається безсимптомно, непомітно для людини та переходить у хронічну стадію, яка закінчується цирозом і раком печінки.