На Закарпатті відзначили 150-ту річницю від дня народження Преосвященного владики Петра Гебея

20-го липня, у 6-ту Неділю після Сходження Святого Духа, Преосвященний владика Мілан з архіпастирським візитом відвідав парафію Різдва Пресвятої Богородиці с. Кальник деканату Мукачево-район.

На Закарпатті відзначили 150-ту річницю від дня народження Преосвященного владики Петра Гебея

У цей день припала 150-та річниця від дня народження Преосвященного владики Петра Гебея, який народився у с. Кальник, та 125-та річниця від дня його ієрейських свячень. 3-го серпня відбудеться 90 років його хіротонії.

Владику Мілана зустрів адміністратор парафії Ігор Пилипів разом з молоддю, яка віршована розповіла короткий життєпис владики Петра.

Архієрейську Службу Божу владиці співслужили четверо священнослужителів. У своєму слові владика Мілан розповів про нелегкість служіння владики Петра та його діяльність у житті нашої єпархії.

Після закінчення Літургії владика Мілан освятив пам’ятну дошку владиці Петру Гебею.

Довідка

Петро Гебей – син свящ. Михайла й Сузанни Микитович, нар. 20 липня 1864 р. в Кальнику (Березького комітату). Гімназію закінчив в Ужгороді, богослов’я – у Будапешті. Після висвячення на священика (1889 р.) єпископ Пастелій назначив його префектом семінарії, а також професором церковного права й історії. У 1892 р. він став ще й духовним управителем дівочої учительської семінарії. У 1906 р., коли на Закарпатті постала загроза повної мадяризації шкіл, єпископ Фірцак назначив його катехитом при Ужгородській гімназії захищати права української мови. Тоді ж він став директором хлоп’ячої бурси „Алумнеум”. У 1912 р. єпископ Папп іменував його каноніком і парохом кафедрального храму. 
П. Гебей надзвичайно любив свій обряд і народ та відігравав чільну роль у звільненні Закарпаття 1919 року. У 1922 р. в розпалі релігійної боротьби він став генеральним вікарієм і прелатом. З того часу стояв на чолі оборони єпархії від насилля православних. Виславши єпископа Паппа до Угорщини, Апостольський Престол іменував Гебея Мукачівським єпископом. Його хиротонія відбулася під час Уніоністичного Конгресу на Велеграді 3 серпня 1924 року у присутності Апостольського нунція Ф. Мармаджі. 
З приходом єпископа Гебея в Мукачівській єпархії настала нова ера. Він припинив релігійну боротьбу і привів єпархію до повного ладу. 
Помер в Ужгороді 26 червня 1931 року на 67-му році життя. 

МГКЄ

20 липня 2014р.

Теги: Гебей, Кальник, владика Мілан

НОВИНИ: Соціо

18:31
У Мукачеві зупинили водійку з перевищенням алкоголю у 7 разів Фото новина
17:17
У Мукачеві попрощалися із полеглим на війні з рф захисником Василем Ляхом Фото новина
11:25
У Нижній Воротах на Мукачівщині попрощалися з Героєм Олександром Власовим Фото новина
10:33
У Мукачеві пройде щорічний племінний огляд собак Фото новина
10:02
/ 1
На Тячівщині рятувальники спіймали порушницю, яка палила сухостій біля будинків Фото новина
08:59
/ 1
В Ужгороді неповнолітній катався містом із арсеналом зброї в авто Фото новина
17:08
/ 6
В Ужгороді патрульні допомогли літньому чоловікові, який загубився в місті Фото новина
16:16
У Мукачеві розквітла знаменита «шалена» сакура Фото новина
14:51
/ 1
На Закарпатті від початку року «швидка» 500 разів виїжджала до пацієнтів із проблемами нирок Фото новина
13:16
У Мукачеві 14 березня проведуть еко-пікнік на набережній
12:26
У селі Олешник на Берегівщині попрощаються із військовим Володимиром Мащенком Фото новина
10:05
У Довгому на Хустщині попрощалися з 25-річним захисником Василем Бабинцем Фото новина
17:49
В Ужгороді попрощалися із 56-річним офіцером Олександром Сахнюком Фото новина
17:12
Підтвердили загибель на війні захисника із Біласовиці на Мукачівщині Олександра Власова Фото новина
12:42
/ 1
У поїзді з Будапешта до Чопа виявили психотропні препарати Фото новина
09:12
В Ужгороді попрощалися з полеглим солдатом Михайлом Швандою Фото новина
20:49
В обласній бібліотеці імені Федора Потушняка презентують книжки про Карпатську Україну
17:42
/ 1
У Довгому прощатимуться з 25-річним Героєм Василем Бабинцем, який півтора року був зниклим безвісти Фото новина
15:54
Підтвердили загибель 30-річного захисника із Оленьова на Мукачівщині Едуарда Фейси Фото новина
13:15
У Мукачеві медики пішки через ліс діставалися до травмованого підлітка Фото новина
12:21
/ 10
Уряд погодив створення нового університету на Закарпатті
18:31
/ 1
На кордоні Закарпаття викрили двох чоловіків із підробленими документами
10:59
/ 2
В Ужгороді попрощаються із полеглим захисником Андрієм Жабським Фото новина
10:13
В Ужгороді нетверезий водій скоїв ДТП з припаркованим авто Фото новина
19:24
/ 9
В Оноківцях, на Ужгородщині, руками "чорної землевпорядниці" віджимають ділянку в родини ветерана ЗСУ – блогер
» Всі новини