На Закарпатті з початку року відкрито 12 кримінальних справ за завдання збитків лісам

Про таке, серед іншого, йшлося під час міжвідомчої наради керівників правоохоронних та контролюючих органів області з порядком денним: «Про стан додержання вимог законодавства у сфері охорони, раціонального використання та відтворення лісових ресурсів» під головуванням заступника прокурора Закарпатської області Анатолія Савченка.

 

Насамперед, зазначалось, що, не зважаючи на тенденцію до зменшення об’ємів самовільних рубок в порівнянні з 2013 роком, питання збереження лісових ресурсів все рівно потребує особливої уваги.

І надалі проблемними для регіону залишаються питання незадовільної охорони лісів лісогосподарськими підприємствами від незаконних порубок дерев, недодержання суб’єктами господарювання технологічних процесів при проведенні лісозаготівельних робіт, відсутність системної роботи постійних лісокористувачів щодо реального відшкодування правопорушниками завданих лісу збитків.

Упродовж І півріччя 2014 року органами прокуратури вже прийнято 63 постанови про проведення перевірок у цій сфері, за результатами яких розпочато 12 кримінальних проваджень, загальний розмір збитків за якими становить понад 2,2 млн. грн., з яких 4 скеровано до суду, розглянуто із вжиттям заходів 46 подань, до відповідальності притягнуто 310 посадових осіб, у тому числі 304 посадовці органів контролю. За документами прокурорського реагування відшкодовано 233 тис. грн., у тому числі 198 тис. грн. до бюджету, та  ще на 35 тис. грн. заявлено позови.  

Начальник відділу захисту прав громадян та інтересів держави в екологічній сфері Іван Форгачі під час виступу піддав критиці роботу Закарпатського обласного управління лісового та мисливського господарства, а також ДП «ЗОУ ЛАГ «Закарпатагроліс», службові особи яких здійснюють свою роботу по забезпеченню охорони і захисту лісу неналежним чином,  а в окремих випадках останні й узагалі бездіють.

Відтак, за результатами наради з метою покращення координації діяльності правоохоронних та інших спеціально уповноважених органів виконавчої влади у сфері охорони, збереження, відтворення і раціонального використання лісових ресурсів, міжвідомча нарада постановила усім керівникам правоохоронних та контролюючих органів краю вжити додаткових заходів до забезпечення додержання вимог законодавства в сфері охорони, раціонального використання, збереження та відтворення лісових ресурсів у Закарпатській області.

 

 

 

Прес-служба прокуратури Закарпатської області

17 липня 2014р.

Теги: ліси, кримінльні справи

НОВИНИ: Кримінал

17:44
Закарпатський митник налагодив канал ввезення годинників без сплати мит Фото новина
13:36
/ 2
На Закарпатті судитимуть депутата Берегівської районної ради Арсенія Богара за недостовірну декларацію та відмивання коштів Фото новина
12:14
/ 1
В Ужгороді затримали дилера метамфетаміну Фото новина
13:58
/ 4
На Закарпатті за березень викрили 12 учасників схем переправлення військовозобов’язаних Фото новина
10:00
На Закарпатті викрили групу переправників Фото новина
16:33
На Закарпатті судитимуть водія, який у стані сп’яніння скоїв смертельну ДТП Фото новина
11:36
За злісне невиконання батьківських обов'язків мукачівку покарали понад 5-а роками тюрми
10:57
/ 5
На Тячівщині лісничий самовільно збудував садовий будинок для родини на землях лісфонду Фото новинаВідео новина
09:55
На Закарпатті судитимуть підрядника через ДТП, у якій постраждала вагітна жінка Фото новина
12:21
/ 5
На Закарпатті суддю підозрюють у незаконному отриманні понад 640 тисяч гривень доплат Фото новина
10:52
На Закарпатті судитимуть екскерівника надлісництва за масштабну незаконну вирубку дубів Фото новина
15:54
/ 2
На Закарпатті викрили схему підключення Starlink для російських військ Фото новина
11:48
На Рахівщині чоловік до смерті побив односельця Фото новина
09:54
/ 1
На Закарпатті поліція затримала наркокур’єра з Дніпра з 2,2 кг «солі» Фото новина
17:57
/ 2
На Закарпатті чоловік продав автомобілі, ввезені як гуманітарна допомога для ЗСУ Фото новина
13:13
/ 2
На Мукачівщині чоловік намагався продати автомат і гранату Фото новина
12:06
На Берегівщині 24-річний зловмисник напав на 13-річного хлопця через вигаданий «борг»
18:05
/ 3
На Закарпатті до 7 років ув’язнення засудили 20-річного водія, з вини якого в ДТП загинули двоє підлітків Фото новина
17:13
/ 1
ВАКС призначив до розгляду корупційну справу судді Воловецького райсуду Пелиха
15:54
/ 3
На Закарпатті накрили ще три «схеми для ухилянтів» Фото новина
15:10
/ 1
СБУ викрила угорського спецслужбіста, який керував агентурною мережею на Закарпатті Фото новинаВідео новина
14:12
/ 1
12 закарпатців постануть перед судом за наркобізнес і «схеми» втечі за кордон Фото новина
15:57
/ 3
На Рахівщині чоловік до смерті побив сусіда Фото новина
21:08
/ 2
Поліція відкрила кримінальне провадження через земельний скандал в Оноківцях на Ужгородщині
20:37
/ 30
Під час обшуків у Свалявській лікарні поліція документувала схеми привласнення бюджетних грошей
» Всі новини