Про це йдеться у висновках Ради, ухвалених у середу в Брюсселі на позачерговому засіданні.
„Європейська Рада шкодує, що не були здійснені кроки, про які Рада зазначила у висновках від 27 червня. В результаті, Європейська Рада згодна розширити обмежувальні заходи, націлені на юридичні особи, у тому числі з Російської Федерації, які матеріально чи фінансово підтримують дій, що підривають або загрожують суверенітету, територіальній цілісності і незалежності України”, - сказано в документі.
У цьому зв’язку Раді ЄС доручено ухвалити „необхідні правові інструменти та швидко прийняти рішення щодо першого списку організацій та осіб, в тому числі з Російської Федерації, які будуть підпадуть під ці розширені критерії”. Таким чином, ЄС розширить дію другої фази санкцій. "Європейська Рада нагадує, що Комісія, Європейська служба зовнішніх зв'язків та держави-члени провели підготовчу роботу цілеспрямованих заходів, як про це йшлося у березні, так що подальші кроки можуть бути зроблені без зволікання. Європейська Рада як і раніше прихильна зібратися у будь-який час, якщо того вимагають події”, - зазначається у висновках.
Також Європейський Союз просить Європейський Інвестиційний Банк призупинити підписання нових фінансових угод з Росією, а Європейську Комісію – призупинити програми співробітництва, оцінивши кожний окремий випадок.
„Європейська Рада просить ЄІБ призупинити підписання нових фінансових операцій в Російській Федерації за участю бенефіціарів у державному секторі. Держави-члени Європейського Союзу будуть координувати свої позиції в Раді директорів ЄБРР”, - сказано у висновках, ухвалених за результатами позачергового засідання Європейської Ради.
Крім того, Європейська Рада просить Європейську Комісію „по-новому оцінити програми в рамках співробітництва Росія-ЄС з метою ухвалити рішення, у кожному випадку окремо, призупинити реалізацію програм двостороннього та регіонального співробітництва”. „Проте проекти, які спрямовані виключно на прикордонне співробітництво та громадянське суспільство будуть продовжені”, - говориться в документі. Держави-члени також погодилися припинити застосування їх згоди від 20 лютого 2014 на експортні ліцензії. Як повідомлялося раніше, цим рішенням держави-члени погодилися призупинити експортні ліцензії на обладнання, яке може бути використано для внутрішніх репресій.
Напередодні США посилили санкції проти Росії.