До районного центру з'їхалося 15 команд з усіх гарнізонів оперативно-рятувальної служби краю, щоб показати здатність та готовність своїх підрозділів виконувати поставлені перед ними завдання у середовищі, непридатному для перебування людей, де концентрація чадного газу перевищує всі допустимі норми.
Головний суддя змагань - заступник начальника ГУ МНС України в Закарпатській області Сергій Крицький наголосив, що проведення таких заходів має неабияке значення у підготовці пожежників, адже ні для кого не є секретом, що перебування людини у задимленому приміщенні більше однієї хвилини може закінчитися для неї фатально. В роботі оперативно-рятувальної служби відомо чимало випадків, коли саме вогнеборці за допомогою апаратів захисту органів дихання рятували життя потерпілим, що перебували у задимлених приміщеннях.
У ході змагань кожній ланці ГДЗС слід було пройти п’ять видів. Завдання не з легких, адже вправи для них були розроблені з урахуванням максимального наближення до бойових умов роботи. Оцінювалася оперативність та майстерність їх виконання, а саме: одягання бойового одягу й спорядження, проведення бойової перевірки апаратів захисту органів дихання, підйом газодимозахисників у спорядженні по висувній драбині у вікно третього поверху навчальної вежі, бойове розгортання ланки газодимозахисників від пожежного автомобіля з подачею води до умовного місця пожежі та останній, найбільш важкий, - проведення розвідки пожежі та пошук потерпілого в задимленій зоні.
Виконання поставлених завдань вимагало злагодженості в діях пожежників, адже оцінювалася робота всієї команди, яка складалася з п'яти чоловік. У випадку хиби хоча б одного члена команди судді нараховували додаткові штрафні бали.
Треба зазначити, що більшість команд показали високий професіоналізм та бажання досягти найкращих результатів. Гостра боротьба за лідерство розгорілася серед пожежників Тячева, Ужгорода, Перечина та Мукачева.
Під час підйому газидимозахисників у спорядженні по висувній драбині у вікно третього поверху навчальної вежі не поталанило ужгородським вогнеборцям, котрі фінішували лише дванадцятими. Такий результат призвів до того, що вони вибули з боротьби за призові місця.
На останньому, найважчому етапі з проведення розвідки пожежі та пошуку потерпілого у задимленій зоні найкращі результати показали вогнеборці Перечина, Мукачева та Тячева.
І все ж фортуна в день змагань була на боці господарів, адже в загальнокомандному заліку вони все ж зуміли обійти своїх головних конкурентів. На другому місці опинилися пожежники Мукачева, а третє зайняли перечинці.
Центр пропаганди ГУ МНС України в Закарпатській області
03 вересня 2007р.
Теги: