Будівництво нової школи на 264 учнівських місць кошторисною вартістю 6 674 тис. грн. розпочато у 2003 році. Фінансувалося будівництво за рахунок коштів місцевого бюджету та державних субвенцій. З обласного бюджету профінансовано придбання меблів та обладнання.
Привітати місцевих школярів із довгоочікуваною подією приїхали у гірське село голова облдержадміністрації Олег Гаваші, районні керівники, освітяни з навколишніх населених пунктів. Урочистості у Розтоках, як і в Зарічеві на Іршавщині, де почесним гостем був перший заступник голови облдержадміністрації Іван Балога, проходили вранці.
А сонячного пообіддя о 14 годині чи не все Криве, що на Тячівщині, зібралося на свято Першодзвоника. Тут теж 1 вересня відкривали нову школу.
Керівник краю, якого місцеві школярі зустрічали хлібом-сіллю, помітно хвилювався.
— Більшість свого життя я віддав педагогічній роботі і завжди в душі залишаюсь освітянином, — сказав Олег Олодарович на урочистостях з цієї нагоди. — Ми з вами прожили різні часи. Пам’ятаємо, коли навіть не мріяли не те, що про ремонти шкіл, а думали, як прогодувати свої сім’ї, бо не отримували зарплати. На щастя, наша освіта вистояла, за що я вдячний кожному педагогу, який, незважаючи ні на що, працював і вчив дітей. Сьогодні до вас у село я їхав з особливим настроєм, бо цьогоріч, у День знань, ми в області відкриваємо одразу, крім вашої, школу і в Заріччі Іршавського району, Розтоках на Рахівщині, а через тиждень-два — в Малій Доброні на Ужгородщині. Що особливо приємно: вперше за останні 15 років відкриваємо нову школу тут, на Тячівщині.
Але крім нових шкіл, ще у шістьох навчальних закладах завершено добудови, у вісімдесяти одній проведено капітальні ремонти. До кінця року, повідомив Олег Олодарович, плануємо здати в експлуатацію ще чотири школи-новобудови. Причому всі вони в основному у гірських селах. До речі, і минулого року прийняли учнів 5 нових шкіл. Обсяги будівництва шкіл на Закарпатті є одними з кращих у країні. Це підтвердив під час розширеної колегії управління освіти і науки ОДА і міністр освіти та науки Станіслав Ніколаєнко, зазначивши, що із 32 нових шкіл, зданих в Україні минулого року, шість – закарпатські.
Загалом, розвиток освіти нині має велике значення. В області діють 10 регіональних освітянських програм, на реалізацію яких у 2007 році передбачено 6,8 мільйона гривень проти 5,6 мільйона торік. Виділяються кошти і з державного бюджету. Так, вперше за останні 15 років почалося оновлення навчальних кабінетів, проводяться заходи з енергозбереження. До слова, всі новозбудовані навчальні заклади забезпечені сучасними шкільними меблями, закупленими за рахунок коштів обласного бюджету. В області вже завершено комп’ютеризацію всіх загальноосвітніх шкіл І-ІІІ ступенів. Триває комп’ютеризація шкіл І-ІІ ступенів, підключення навчальних закладів до мережі Інтернет. Крім того, за кошти обласного бюджету ми закуповуємо для сільських навчальних закладів шкільні автобуси: у 2007 році передано школам 9 автобусів на суму 1,6 мільйона гривень, а у 2006 році – вісім. Правда, кошти на придбання шкільних автобусів, зауважив голова облдержадміністрації, мали надійти із держбюджету, однак область їх досі не отримала.
Закарпатці вболівають за те, щоб їхні діти йшли у життя освіченими, із достойним багажем знань. І це природно, адже Закарпаття – в центрі Європи, на перехресті європейських культур, найновіших тенденцій і досягнень у різних сферах суспільного життя. Закарпаття – це та Срібна земля, яка упродовж багатьох віків достойно збагачує золотий фонд вітчизняної науки, культури і духовності. Тому сьогодні, коли ми прагнемо стати повноправними членами Європейської спільноти, особливого значення набуває створення належних умов для того, щоб наші діти мали можливості навчатися так, як їхні ровесники в сусідніх країнах.
На це спрямовані і соціальні ініціативи Президента України. Кроки, які пропонує Віктор Ющенко, спрямовані на розвиток освіти і медицини, поліпшення соціального захисту пенсіонерів та інвалідів, багатодітних родин, дітей-сиріт, військових, медиків, науковців і педагогів, працівників культури. Презентуючи в Острозі соціальні ініціативи, керівник нашої держави підкреслив: «Досягнення гідного життя громадянина було і залишається основним сенсом проведення реформ у державі». І це не порожні лозунги-обіцянки. За кожною ініціативою – продумана система, підкріплена фінансовими й економічними розрахунками. Їх реалізація під силу державі. Підтвердження тому і сьогоднішня подія, — підкреслив Олег Гаваші.
Відтак лунали слова вітання з 1 Вересня — найперше учням, освітянам, будівельникам.
Урочистості з нагоди Дня знань відбулися в усіх населених пунктах області.
Управління інформації та зв’язків із громадськістю Закарпатської ОДА
03 вересня 2007р.
Теги: