Європейцям розказали про необхідність відбудови унікального музею лісосплаву на Закарпатті

У Чеській Республіці відбулася Міжнародна наукова конференція «Дерев'яна архітектура в культурному ландшафті: виклики сучасності», в якій взяли участь представники 8 країн Європи. Україну на авторитетному форумі, що проходив у рамках програми Європейського Союзу «Інвестиції в людей», представляли 3 фахівці, серед яких - працівник НПП «Синевир», начальник відділу еколого-освітньої роботи Юрій Бабічин. Музейну справу України презентували Наталія Іванченко і Оксана Олійник, які є співробітниками Національного музею народної архітектури та побуту в Пирогові – найбільшого в Європі скансену.

Європейцям розказали про необхідність відбудови унікального музею лісосплаву на Закарпатті

Основними темами обговорення міжнародної конференції стали музеї просто неба і природно-заповідні території, як методичні центри збереження архітектурної спадщини та історичних природних місць, стан дерев'яного зодчества в національних парках Росії, України, Чехії і Словаччини, збереження культурних ландшафтів у Європі, характеристика їх правового статусу та перспективи його застосування в Росії і Україні.

Особлива увага учасниками конференції приділялася питанням мотивації місцевих громад і підприємців для підтримки та збереження традиційного архітектурного середовища поселень. З цього приводу учасники форуму мали нагоду не лише заслухати доповіді колег, але й на власні очі побачити досвід таких поселень як Остурна і Гановце (Словаччина), Козловіце і Штрамберк (Чехія).

З відтворенням характерних ландшафтних ознак в музейному просторі територій делегати конференції знайомились безпосередньо в угорському і чеському скансенах. А от як займаються збереженням культурного ландшафту в національних парках Європи показали працівники НП «Словенський Рай» (Словаччина), НП «Пінінський» (Польща).

Великий інтерес учасників форуму викликала доповідь представника Національного природного парку «Синевир» Юрія Бабічина, який, серед іншого, зосередив увагу на питанні актуальності відбудови колись єдиного у Європі музею лісосплаву, як складової культурного ландшафту парку.

Доповідач підкреслив: «Доцільність відбудови греблі на Чорній Ріці і відновлення музею лісосплаву обумовлюється, передусім, історико-культурним і рекреаційним факторами. Музей завжди був гордістю і славою верховинців. Це пам'ятка про їх предків і об’єкт особливої пошани до тих людей, які важкою і ризикованою працею заробляли на хліб для своїх родин у важкі часи злиднів та голоду. Професія бокорашів відійшла в минуле, але не забулася і посідає провідне місце в історії карпатського регіону. Відбудований музей лісосплаву сприятиме активізації рекреації у регіоні, а це й нові робочі місця, поповнення бюджету».

Разо з тим, Юрій Бабічин висловив погляд на питання відбудови греблі і музею лісосплаву зі залученням проектів Європейського Союзу.

Міжнародна наукова конференція «Дерев’яна архітектура в культурному ландшафті: виклики сучасності» проходила у рамках однойменного проекту, що фінансується Європейським Союзом, до реалізації якого долучився й Національний природний парк «Синевир» у якості партнера. Основною метою проекту є попередження деградації цінних культурних ландшафтів в національних парках, історичних поселеннях і охоронних зонах пам’яток і музеїв просто неба, та триватиме до 2016 року.

07 липня 2014р.

Теги: музей лісосплаву, європейці

НОВИНИ: Соціо

04:15
Підготовче судове засідання у справі вітряків на Руній відбулося в Ужгороді Фото новина
18:36
/ 6
Серед пріоритетів нового прокурора Закарпаття Пацкана є захист релокованого бізнесу, але немає захисту довкілля Фото новина
11:32
Ватикан оголосив нову дату беатифікації священномученика Петра Павла Ороса
02:01
/ 1
У вівторок в Ужгороді відбудеться суд по забудові полонини Руна вітряками
12:39
Юні екодослідники здійснили пізнавальну мандрівку Свидовцем у межах проєкту "Зелені скарби Карпат"
03:11
/ 6
ФОТОФАКТ. Екскаватори продовжують "вигризати" полонину Руна
15:16
/ 1
У понеділок в Ужгороді попрощаються з полеглим на війні з росією Сергієм Гвоздецьким Фото новина
18:07
/ 1
На Сумщині поліг уродженець Стужиці Іван Лешанич з Мукачева Фото новина
14:41
/ 4
Підтверджено загибель Олександра Лацка з Зарічова Перечинської громади, який майже рік вважався зниклим безвісти Фото новина
13:09
Фінішувала друга зміна літнього табору "Зелені скарби Карпат" в Ужгороді Фото новина
05:01
/ 2
З КПП "Ужгород" до Словаччини втік прикордонник
04:38
/ 5
Розслідування журналістки Олени Мудри, через яке на неї тиснуть судом "Вітропарки", перемогло в конкурсі журналістських робіт про Закарпаття
17:42
/ 2
500 підписів за 3 доби: колективне звернення з вимогою зупинити злочин на Руні достроково направлено новому генпрокурору Кравченку
03:47
У п'ятницю в ужгородському скансені відкриються дві виставки
22:03
/ 4
"Вітряні парки" "відповідально" відбудують міст, "безвідповідально" обвалений вантажівками з щебенем для дороги, якою вони планують возити "ненормативні великогабаритні вантажі"
13:11
Екоклуб у Ясіні запрошує на пізнавальну "Подорож на Драгобрат"
00:50
/ 2
Суд в Ужгороді покарав працівницю митниці за хабарництво штрафом
02:20
/ 3
Проти журналістки-розслідувачки із Закарпаття, яка пише про вітряки у горах, знову публікують замовні статті
23:30
/ 3
ДЕІ відмовляється надати акт перевірки законності будівництва на полонині Руна, – УПГ
13:53
/ 1
На Тячівщині сьогодні зустрічали полеглого Героя Юрія Бороді Фото новина
20:45
Учасники екоклубу в Ясінях мандрували Стежкою Довбуша у Карпатському національному парку Фото новина
14:06
/ 3
У Великих Лучках на Мукачівщині провели в останню дорогу захисника Андрія Закладного, що помер під час лікування Фото новина
13:48
/ 5
Учителька математики з Іршави розв'язала одну з найдавніших "нерозв'язних" математичних задач — трисекцію кута
13:18
Відкрито реєстрацію на липневі зміни дитячого екоосвітнього табору "Зелені скарби Карпат" в Ужгороді
22:35
/ 7
Подружжя волонтерки та військового зупиняють рух на транспортному мосту в Ужгороді на хвилину мовчання Відео новина
» Всі новини