Європейцям розказали про необхідність відбудови унікального музею лісосплаву на Закарпатті

У Чеській Республіці відбулася Міжнародна наукова конференція «Дерев'яна архітектура в культурному ландшафті: виклики сучасності», в якій взяли участь представники 8 країн Європи. Україну на авторитетному форумі, що проходив у рамках програми Європейського Союзу «Інвестиції в людей», представляли 3 фахівці, серед яких - працівник НПП «Синевир», начальник відділу еколого-освітньої роботи Юрій Бабічин. Музейну справу України презентували Наталія Іванченко і Оксана Олійник, які є співробітниками Національного музею народної архітектури та побуту в Пирогові – найбільшого в Європі скансену.

Європейцям розказали про необхідність відбудови унікального музею лісосплаву на Закарпатті

Основними темами обговорення міжнародної конференції стали музеї просто неба і природно-заповідні території, як методичні центри збереження архітектурної спадщини та історичних природних місць, стан дерев'яного зодчества в національних парках Росії, України, Чехії і Словаччини, збереження культурних ландшафтів у Європі, характеристика їх правового статусу та перспективи його застосування в Росії і Україні.

Особлива увага учасниками конференції приділялася питанням мотивації місцевих громад і підприємців для підтримки та збереження традиційного архітектурного середовища поселень. З цього приводу учасники форуму мали нагоду не лише заслухати доповіді колег, але й на власні очі побачити досвід таких поселень як Остурна і Гановце (Словаччина), Козловіце і Штрамберк (Чехія).

З відтворенням характерних ландшафтних ознак в музейному просторі територій делегати конференції знайомились безпосередньо в угорському і чеському скансенах. А от як займаються збереженням культурного ландшафту в національних парках Європи показали працівники НП «Словенський Рай» (Словаччина), НП «Пінінський» (Польща).

Великий інтерес учасників форуму викликала доповідь представника Національного природного парку «Синевир» Юрія Бабічина, який, серед іншого, зосередив увагу на питанні актуальності відбудови колись єдиного у Європі музею лісосплаву, як складової культурного ландшафту парку.

Доповідач підкреслив: «Доцільність відбудови греблі на Чорній Ріці і відновлення музею лісосплаву обумовлюється, передусім, історико-культурним і рекреаційним факторами. Музей завжди був гордістю і славою верховинців. Це пам'ятка про їх предків і об’єкт особливої пошани до тих людей, які важкою і ризикованою працею заробляли на хліб для своїх родин у важкі часи злиднів та голоду. Професія бокорашів відійшла в минуле, але не забулася і посідає провідне місце в історії карпатського регіону. Відбудований музей лісосплаву сприятиме активізації рекреації у регіоні, а це й нові робочі місця, поповнення бюджету».

Разо з тим, Юрій Бабічин висловив погляд на питання відбудови греблі і музею лісосплаву зі залученням проектів Європейського Союзу.

Міжнародна наукова конференція «Дерев’яна архітектура в культурному ландшафті: виклики сучасності» проходила у рамках однойменного проекту, що фінансується Європейським Союзом, до реалізації якого долучився й Національний природний парк «Синевир» у якості партнера. Основною метою проекту є попередження деградації цінних культурних ландшафтів в національних парках, історичних поселеннях і охоронних зонах пам’яток і музеїв просто неба, та триватиме до 2016 року.

07 липня 2014р.

Теги: музей лісосплаву, європейці

НОВИНИ: Соціо

02:23
В Ужгороді розслідують можливі розтрати бюджету при ремонті площі Петефі
01:25
/ 1
У Берегові "перевлаштовують" під військову частину територію колишнього ЛТП
00:48
Закарпатці з закритою формою туберкульозу лікуватимуться у сімейних лікарів
00:37
/ 1
Уряд виділив 1 млрд 342 млн грн на ремонт державних доріг на Закарпатті у 2020 році
23:15
Судді Ужгородського міськрайсуду обрали заступником голови Бедя
19:53
/ 1
Детальний план території ужгородської "Кірпічки" обговорили на громадських слуханнях
19:22
20 лютого в Ужгороді відбудеться громадське вшанування пам’яті Героїв Небесної Сотні
17:16
Суттєве потепління йде на Закарпаття
16:10
/ 1
У Видричці на Рахівщині запрацювала місцева пожежна команда
13:24
Упродовж тижня на Закарпатті на гострі респіраторні інфекції захворіло 7 610 осіб
11:40
/ 2
Дикі лісові коти облюбували Чорну гору на Виноградівщині
11:36
В Ужгороді представлять спільну українсько-словацько-румунську виставку "Весільне вбрання"
09:13
Змагання з катання на тазиках провели на Великоберезнянщині
01:22
/ 3
На фестивалі млинців в Ужгороді учасники змагалися за "Золоту палачінтовку"
00:37
/ 8
У Мукачеві також вшанували пам'ять "афганців"
14:09
Понад пів мільйона гривень зібрали цьогоріч в рамках акції "Серце до серця" на Закарпатті
13:36
/ 7
В Ужгороді відбулися урочистості до Дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав та річниці виведення військ із Афганістану
12:03
У Виноградові розробляють Стратегію розвитку міста та Виноградівської міської ОТГ
09:52
Майже 700 тисяч гривень виділили в Ужгороді для забезпечення містян інсуліном
09:44
/ 2
У Мукачеві відкрили нову амбулаторію медичного центру "Сім’я"
21:30
/ 3
Слово про Семена Панька
15:13
/ 1
ФОТОФАКТ. В обласному центрі стартувала "Ужгородська палачінта"
15:05
У центрі Ужгорода вітали з Днем Валентина
12:16
/ 1
В Ужгороді провели громадські слухання з обговорення містобудівної документації
09:49
/ 3
Два фестивалі млинців стартують сьогодні в Ужгороді
» Всі новини