Закарпатські греко-католики святкують 25-річчя виходу єпархії з підпілля (ФОТО, ВІДЕО)

Сьогодні Мукачівська греко-католицька єпархія продовжила святкування 25-річчя виходу з підпілля церкви. Цю дату в церкві відзначають на високому рівні.

Закарпатські греко-католики святкують 25-річчя виходу єпархії з підпілля (ФОТО, ВІДЕО)

Святкування відбулися в богословській семінарії імені блаженного Теодора Ромжі. З нагоди свята  край  відвідав кардинал Юзеф Томка, вислужений Префект Конгрегації Євангелізації Народів, спеціальний посланець Папи Франциска, який і вів урочисте богослужіння.

Учора вже  відбувся парастас за духовенство та вірників Мукачівської єпархії, які постраждали в часи переслідування. Водночас в єпархії відзначають  11 річницю перенесення мощей блаженного священомученика Теодора Ромжі. Служба тривала понад дві з половиною годин. Більше тисячі вірян з усіх куточків Закарпаття взяли в ній участь. Майже сотня священнослужителів не лише з України , а й Італії, Угорщини, Словаччини, Польщі та США приїхали на цей захід.

Цю подію відзначають щорічно, проводять богослужіння і згадують часи важких випробувань. До вірян, які  в цей  день  прийшли до церкви, на українській мові звернувся й кардинал Юзеф Томка. «Сьогодні визначний день для нашої церкви. 25 років виходу з підпілля – знаменна дата. Священнослужителів, вірників за часів радянської влади переслідували, висилали у табори. Щиро вітаю громаду з тим, що нині маємо можливість вільно молитися. Миру й злагоди бажаю вашому народу».

Роки підпілля для церкви були непростими. Були заарештовані та заслані до таборів  сотні священиків, ченців, черниць та вірних мирян, дуже часто разом зі своїми дружинами та дітьми. У період між 1946 та 1989 роками греко-католицька церква була найчисельнішою забороненою церквою в світі. Як і скрізь і Україні греко-католицька церква була заборонена і на Закарпатті. Ліквідували її тут після 46-го року. У 89 році церква на Закарпатті виходить з підпілля. Та й на час підпілля люди не переставали молитися і спілкуватись зі священнослужителями.

Опісля богослужіння, відбувся обхід храму та семінарії з читанням Євангелій, мирування.

Владика Мілан зазначив, що для церкви ця дата дуже важлива. «Греко-католицька церква активно діяла і в роки заборони. Люди молилися за закритими дверми, за зачиненими вікнами. Я вдячний всім владикам, які сьогодні завітали на Закарпаття, всім тим, хто доклався до святкувань. Ми сьогодні молимося за нашу державу, за мир, за злагоду. На прикладі нашого багатоконфесійного та багатонаціонального Закарпаття даємо приклад порозуміння для всієї України».

На запрошення владики Мілана участь у святкових заходах взяв і голова Закарпатської обласної ради Іван Балога, в.о. Ужгородського міського голови Віктор Щадей, представники дипломатичних місій в краї, - повідомили Закарпаття онлайн у прес-службі Закарпатської облради.

28 червня 2014р.

Теги: єпархія, Ромжа, греко-католик

НОВИНИ: Соціо

17:42
Прикордонник із Мукачівського загону врятував сову на кордоні з Румунією Фото новина
15:49
Медики Закарпаття двічі за день повернули до життя пацієнтів із зупинкою серця
13:57
У Мукачеві відбувся яскравий фестиваль сучасної хореографії «Mukachevo dance. Orange Pelican» Фото новина
12:03
В Ужгороді попрощаються із захисником Владиславом Діусом Фото новина
10:56
У Закарпатському музеї відзначать День працівників культури тематичною екскурсією
09:08
/ 3
В Ужгороді водій катався "під кайфом" й отримав штраф у понад 58 тис. грн Фото новина
17:46
/ 4
Закарпаття заробило понад 25 млн грн на туризмі Фото новина
16:06
/ 1
У Чинадійові увіковічнили пам’ять учасника Карпатської Січі Михайла Петричка Фото новина
14:27
/ 3
На Закарпатті викрили переправників, які брали до $15 тисяч з кожного Фото новина
12:05
/ 6
Директору Закарпатського муздрамтеатру присвоєно звання «Заслужений артист України» Фото новина
10:43
/ 1
В Ужгороді відзначили 48 митців і працівників культури міської премією Фото новина
08:56
Через ракетну атаку потяг Ужгород – Харків стоїть понад 3 години
17:53
На Тячівщині судитимуть чоловіка за вбивство власного сина Фото новина
16:34
/ 1
ЗМІ розповіли про нового управителя "Ведмежої діброви" Медведчука на Закарпатті
16:27
На Тячівщині чоловік підпалив авто сусіда Фото новина
16:04
/ 1
Більшість закарпатців вважають найбільшою проблемою регіону корупцію, а вихід – у посиленні кримінальної відповідальності та оновленні влади
15:19
Закарпатці під час опитування висловилися щодо переселенців, політики орбана, самоідентифікації, належності регіону та вітряків
14:57
Завтра у Мукачеві прощатимуться з полеглим Героєм Юрієм Дешком Фото новина
13:48
/ 1
На Закарпатті судитимуть двох жінок за підтримку «русского міра» Фото новина
12:55
Виноградівські рятувальники ліквідували вогонь у господарській споруді Фото новина
11:03
На Мукачівщині сталася пожежа у готельно-ресторанному комплексі Фото новина
10:09
На війні з рф поліг військовий із Горонди Ігор Юрпалов Фото новина
09:13
/ 2
ВККС визнала підтвердженою інформацію про недостовірність відомостей в деклараціях голови Рахівського райсуду Ємчука та звернеться до ВРП
08:59
Неповнолітні мукачівки вигадали грабіж, щоб «провчити» знайомих після сварки
18:15
/ 1
Закарпатця, який до смерті побив 10-річну падчерку, засудили до довічного ув’язнення
» Всі новини