Реклама B3

На Закарпатті на обліку перебуває 89 сімей, в яких 136 дітей зазнали жорстоке поводження

У четвер, 26 червня, у Закарпатській ОДА відбулося засідання обласної координаційної ради з питань сім'ї, ґендерної рівності, демографічного розвитку, запобігання насильству в сім’ї та протидії торгівлі людьми.

На Закарпатті на обліку перебуває 89 сімей, в яких 136 дітей зазнали жорстоке поводження

Про проведені заходи органами внутрішніх справ з питань попередження насильства в сім’ї поінформував старший інспектор відділу дільничних інспекторів управління громадської безпеки УМВС України в Закарпатській області Іштван Філап.

Він зазначив, що за участю представників структурних підрозділів, відповідальних за реалізацію державної політики щодо попередження насильства в сім’ї, служб у справах дітей місцевих державних адміністрацій, наркологічних служб, закладів системи охорони здоров’я проводяться спільні заходи з виявлення та взяття на облік дорослих осіб та неповнолітніх, які вчиняють насильство в сім’ях, зловживають спиртними напоями, уживають наркотичні засоби. Нині на профілактичному обліку підрозділів ДІМ ОВС області знаходиться 2173 осіб, що вчинили насильство в сім’ї. В цьому році додатково поставлено на облік 636 такі особи. Дільничними інспекторами міліції винесено 776 офіційних попереджень про недопустимість вчинення насильства в сім’ї.

Про цьогорічну роботу центрів соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді з питань попередження насильства в сім’ї розповіла директор Закарпатського обласного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Наталія Романюк. За її словами, на обліку таких центрів краю перебуває 297 сімей даної категорії, в яких виховуються 509 дітей, з них - 142 сім’ї, в яких виховуються 197 дітей, поставлено на обліку вперше. 151 сім’я, що перебуває на обліку центрів з питань насильства, охоплено соціальними послугами та 13 сімей, в яких 29 дітей, перебували під соціальним супроводом.

Як зауважила Наталія Романюк, на сьогодні особливо гострою проблемою залишається насильство над дітьми. Так, за звітний період на обліку центрів з питань жорстокого поводження з дітьми перебували 89 сімей, в яких 136 дітей зазнали жорстоке поводження, в тому числі 30 сімей, з яких 46 дітей постраждали від жорстокості - інформація надійшла вперше.

Начальник служби у справах дітей ОДА Світлана Якімеліна повідомила про роботу Закарпатського центру соціально-психологічної реабілітації дітей та здійснені службами у справах дітей та вжитті заходи з дітьми, які потерпіли від домашнього насильства.

На початку 2014 року на обліку в службах перебуває 87 дітей, що зазнали насильства в сім’ї. Зареєстровано 13 повідомлень з приводу жорстокого поводження з дітьми. Взято на облік 31 дитину цієї категорії із 20 сімей, з яких: 26 зазнали психологічного насильства, 4 – фізичного, 1 - сексуального. За вчинення насильства в сім’ї 16 дорослих притягнуто до адміністративної відповідальності, проти 2 порушено кримінальні справи.

Про можливість надання послуг членам сім’ї, в якій було вчинено насильство або існує реальна загроза його вчинення, в т.ч. і дітей, на базі існуючих в області закладів соціального обслуговування та соціального захисту доповіла начальник відділу сім’ї та дітей департаменту соціального захисту населення ОДА Оксана Пагулич.

Вона зазначила, що у зв’язку з відсутністю належного фінансування, в області поки що відсутні спеціалізовані заклади для жертв насильства в сім’ї та осіб, які вчинили насильство.

Разом з тим, в області є заклади, що у разі необхідності, мають можливість надавати послуги членам сім’ї, в якій було вчинено насильство або існує реальна загроза його вчинення. Зокрема, в Ужгородському районі функціонує заклад стаціонарного відділення для постійного та тимчасового проживання осіб, що опинилися в скрутному становищі – Ужгородського районного територіального центру  соціального обслуговування та надання  соціальних послуг. На терититорії Перечинського району - територіальний центр соціального обслуговування та обласний соціальний гуртожиток. У Воловецькому районі - Нижньоворітський територіальний центр соціального обслуговування. У Берегівському районі після завершення будівництва корпусу центральної районної лікарні очікується вивільнення додаткових приміщень, на базі яких планується розміщення спеціалізованого закладу для жертв насильства в сім’ї.

 

 

Управління інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю ОДА

26 червня 2014р.

Теги: діти, жорстоке повлдження, облік

Реклама B4
Реклама B12

НОВИНИ: Соціо

09:00
14-річну ужгородку, яка зникла з дому, знайшли на Тячівщині Фото новина
18:12
У Липчі на Хустщині попрощаються із захисником Андрієм Одинцем, серце якого зупинилося в лікарні Фото новина
14:37
/ 1
Троє підлітків постраждали внаслідок зіткнення мотоциклів на Рахівщині
13:49
В Ужгороді проведуть благодійну фотосесію «Фото патріота»
13:04
/ 1
На Берегівщині затримали чоловіка, який їздив селом із бойовим автоматом Фото новина
11:40
В Ужгороді на вулиці Другетів ускладнений рух через аварійні роботи
11:51
/ 1
У боях за Україну загинув 19-річний захисник із Дротинців на Берегівщині Максим Гичко Фото новина
18:38
На Закарпатті облаштували безпечніший спуск до льодовикового озера Ворожеска Фото новина
12:01
У Тернові на Тячівщині попрощаються з полеглим Героєм Іваном Костевичем, який тривалий час вважався зниклим безвісти Фото новина
10:11
/ 1
Ужгород провів в останню путь полеглого на війні з рф захисника Михайла Полянського Фото новина
15:33
/ 1
В Ужгороді патрульні зупинили водія, який перевищив допустиму норму алкоголю майже у 14 разів Фото новина
14:26
/ 2
На Закарпатті за день травмувалися двоє підлітків на самокатах
11:36
/ 2
На Рахівщині рятувальники знайшли 63-річну туристку, яка заблукала в горах Фото новина
09:18
На Берегівщині 30-річна жінка самостійно народила сина вдома
18:12
/ 1
У Тячеві викрили нелегального пасажирського перевізника Фото новина
13:20
15-річний мотоцикліст потрапив у ДТП у Мукачеві Фото новина
10:38
В Ужгороді попрощаються із полеглим на війні з рф захисником Михайлом Полянським Фото новина
18:13
/ 3
У румунських Карпатах за тиждень врятували вісьмох українців Фото новина
16:51
У парку Ужгорода дитина впала з гойдалки та отримала травму голови
15:23
/ 1
У горах Рахівщини рятувальники евакуювали туриста Фото новина
14:08
/ 1
На Міжгірщині 15-річний мотоцикліст зіткнувся з Land Rover Фото новина
13:01
/ 1
На Закарпатті виник дефіцит усіх груп крові
12:12
У Перечині попрощаються із загиблим на війні з рф захисником Михайлом Манзичем Фото новина
09:10
Рятувальники допомогли двом туристам, які заблукали в горах на Рахівщині Фото новина
16:31
На Закарпатті спекли найбільший в Україні медівник вагою 750 кг Фото новина
» Всі новини