Пам’ять вбитих польськими окупантами героїв прийшли вшанувати представники місцевої громади, влади, вояки УПА, активісти. Духовні отці відправили заупокійну панахиду за убієнними та помолилися за мир і спокій у державі. Присутні також вшанували хвилиною мовчання пам’ять Небесної сотні та українських військових, що віддали своє життя за рідну землю на сході України.
«За вільну Українську державу боролися цілі покоління українців, за незалежну державу полягла і наша молодь. Пам’ять про це кривавими ранами вкарбувана в серця матерів та землі української, - зазначив заступник голови - керівник апарату Івано-Франківської облдержадміністрації Сергій Адамович. - Україна відбулася ціною крові молодих людей. В ці дні ми перегортаємо сторінку історії і молимось за те, щоб революція Гідності, яка вже змінила країну, не була марною, а захисники рідної землі, які в цю хвилину оберігають кордони рідної держави, повернулися живими та здоровими до своїх родин».
Довідка
У 1939 році на землях Закарпаття з ініціативи Августина Волошина було проголошено Українську незалежну державу - Карпатська Україна.
Військовим органом Карпатської України була організація «Карпатська Січ». У ніч на 14 березня 1939 року Угорщина за підтримки гітлерівської Німеччини розпочала агресію проти Карпатської України. 14 бійців Карпатської Січі загинули під час переходу Яблуницького перевалу.
Бліц-інфо
В. Піпаш 2014-06-24 / 15:50:23
Олеже, могили, капличка, яка на фото та ресторан Беркут (є на фото теж) - на межі двох областей. Тим паче знаю, бо неодноразово тут був, приймаючи участь, як громадський діяч. Чому Прикарпаття, бо щорічно організовує на владному рівні (бо мають люди совість - памятають!)лише наші сусіди, а з закарпатського боку приймає участь лише патріотична громадськість (був виняток у 2006 р. - я тоді очолював управління вн. політики Закарп. ОДА, і ми з І.-Фр. ОДА зробили вшанування спільно!. Усі інші роки - з 1994 р., коли відбулися розкопки та перепоховання - влада Закарпаття, включно із нинішньою -ІГНОРУЄ). Саме тому прикарпатці подають подію саме так. Вони ТРАДИЦІЙНО впевнені, що закарпатській владі, включно із рахівською, ТРАДИЦІЙНО начхати на память загиблих за Карпатську Україну, себто - Закарпаття, героїв.
Адмін 2014-06-24 / 11:22:09
Все правильно щодо адміністративного кордону. Але власне село Яблуниця адміністративно належить вже до Іванофранківщини, відповідно, захід відбувся вже на Прикарпатті.
До адміна 2014-06-24 / 11:08:25
Яблуницький перевал - це адміністративний кордон між Закорпатською та Івано-Франківською областями, його ще називають перевал Беркут, саме там заховані наші герої
Адмін 2014-06-24 / 09:54:29
Село Яблуниця - це Прикарпаття, Іванофранківщина, Яремчанська міськрада
В. Піпаш 2014-06-24 / 09:13:15
Помилка. Це не Прикарпаття. Це на межі Івано-Франківської та Закарпатської областей - Яблуницький перевал, де перепоховано 14 січовиків, розстріляних у другій половині березня 1939 р.