В Ужгороді 10% 5-класників уже пробували алкоголь (ВІДЕО)

Майже 900 ужгородських школярів взяли участь в анонімному анкетуванні в рамках проекту «Здоровий спосіб життя без алкоголю», який спільно ініціювали ЗОГО «Міцна родина» та Ужгородська міська рада.

«Упродовж двох тижнів у всіх школах міста наші волонтери розповідали підліткам про шкідливий вплив спиртного на їх здоров’я, наслідки алкогольної залежності, радили, як поводитися в компаніях і що сказати, аби не вживати алкоголю, – розповіла Маріанна Ісайська, голова ЗОГО «Міцна родина». – Крім того, ми підготували соціальний відеоролик про переваги здорового способу життя. Також анонімно опитали 859 учнів 6-10 класів віком від 12 до 16 років, аби з’ясувати, скільки учнів уже вживають алкоголь, як вони до цього ставляться і що взагалі знають про алкогольну залежність».

28% підлітків чесно зізналися, що вживають алкоголь. Цікаво, що дівчата п’ють більше спиртного, ніж хлопці. 83% школярів написали, що їм легко відмовитися від алкоголю. А вперше спробували алкогольні напої вже до 5-го класу 10% дітей, до 8-го класу – 37%, до 11-го – 10%. Ще не вживали алкоголю, але обіцяли спробувати після закінчення школи – 34% учнів. Лише 9% ніколи не пили і не планують вживати спиртних напоїв. Часто вживає алкоголь 1% дітей. Чверть опитаних відповіла, що тверезе суспільство – це міф. 70% учнів вважають, що сучасне застілля може обійтися без алкоголю. А 97% написали, що алкоголь – це зло.

«В Ужгороді нині 1543 особи з діагнозом «алкогольна залежність», це – середньообласний показник, – повідомив Василь Кручаниця, головний лікар Закарпатського обласного наркологічного диспансеру. – З метою лікувальної реабілітації в наркодиспансері перебуває одна неповнолітня особа. А з 18 до 35 років – 154. За останній рік ми фіксували 22 випадки, коли батьки приходили на консультації з дітьми. На жаль, не завжди рідні хочуть цю проблему озвучувати і починають говорити про неї, коли у дитини вже сформувалася залежність».

Будь-яка кількість спиртного для підлітка, акцентував Василь Кручаниця, це вже зловживання, яке може призвести до алкогольної залежності: «Значно легше і дешевше це попередити. Насамперед слід заборонити пропаганду алкоголю на телеекранах, яка негативно впливає на молодь, і запровадити жорсткі покарання для недобросовісних підприємців, які продають алкоголь дітям».

За розпорядженням в.о.міського голови Віктора Щадея в Ужгороді розпочали вечірні рейди, мета яких – заборонити продаж алкоголю неповнолітнім. «Недобросовісних підприємців штрафуватимуть (від 1700 до 8500 грн) і навіть позбавлятимуть ліцензій на торгівлю спиртними напоями, – розповів в.о.мера. – Особливу увагу під час рейдів звертаємо на «АВС», які вночі стають осередками небезпеки. Адже там повсякчас відбуваються бійки між п’яницями, а це заважає місцевим мешканцям спокійно відпочивати чи проходити вулицею». Віктор Щадей зауважив, що повністю заборонити алкоголь і ввести в Ужгороді «сухий закон» нині неможливо. Імовірно, наше місто візьме приклад зі Львова чи Тернополя, де міська влада ухвалила рішення обмежити продаж спиртного у нічний час. Восени ж в Ужгороді популяризуватимуть здоровий спосіб більш масштабно. «Спільно з ГО «Міцна родина» плануємо долучитися до всеукраїнської акції, аби переконати дітей: від алкоголю варто відмовитися, – розповів Віктор Щадей. – Акцентуємо на слабоалкогольних напоях і пиві, бо саме з них розпочинається зловживання спиртним».

Прес-служба Ужгородської міської ради

23 червня 2014р.

Теги: алкоголь

НОВИНИ: Соціо

11:14
У Києві пропонують перейменувати вулицю на честь відомого закарпатця Степана Гіги
09:04
В Ужгороді патрульні зупинили нетверезого водія BMW Фото новина
17:09
На Закарпаття почали доставляти вакцину проти ВПЛ для безоплатних щеплень
15:11
В Ужгороді пройшла благодійна різдвяна коляда Фото новина
11:18
У центрі Ужгорода запроваджують односторонній рух на двох вулицях (КАРТА)
09:18
Після поранення у львівському госпіталі помер Герой із села Букове на Берегівщині Олексій Чорний Фото новина
18:21
/ 1
Евакуаційний потяг із Дніпропетровщини прибув до Мукачева Фото новина
17:04
В Ужгороді патрульні затримали п’яного водія після ДТП
16:37
На Закарпатті немовля народилося вдома до приїзду медиків Фото новина
15:48
У столиці Чехії розшукують 42-річного закарпатця Фото новина
14:28
На Закарпатті біля кордону зі Словаччиною затримали іноземця Фото новина
11:42
На Закарпатті туристичних гідів навчали надавати першу медичну допомогу туристам Фото новина
10:48
Додаткові поїзди на Закарпаття курсуватимуть з кінця грудня до кінця січня
18:02
/ 3
Підлітку, який планував теракт у школі на Тячівщині, призначили іспитовий термін Фото новина
11:06
У Мукачеві ще одну безпритульну собаку прилаштували в родину Фото новина
10:01
У Мукачеві патрульні затримали нетверезого водія Фото новина
09:05
Графік відключення електроенергії на Закарпатті 25 грудня
18:03
/ 1
На війні з рф поліг захисник із Тячева Іван Онa Фото новина
14:27
Офіційно підтверджено загибель Захисника з Виноградова Юрія Будогазі Фото новина
11:20
На війні з рф поліг прикордонник із села Сойми на Міжгірщини Юрій Бунча Фото новина
08:55
Графік відключення електроенергії на Закарпатті 24 грудня
21:33
"Зорі зійшлися – ми з Кайрою знову разом!": прикордонник з Чопського загону після полону повернувся по свою собаку-"пенсіонерку" Відео новина
17:55
/ 1
У Мукачеві попрощалися з Героєм Миколою Кіяном, який понад рік вважався зниклим безвісти Фото новина
16:02
Закарпатська митниця оприлюднила час очікування на пунктах пропуску до ЄС
15:34
Відділ прикордонної служби "Ужгород" Чопського загону запрошує на військову службу за контрактом
» Всі новини