За виявлені посіви маку двом закарпаткам "світять" до 6 місяців тюрми (ФОТО)

Одразу дві невеликі плантації маку виявили мукачівські дільничні у селах Зубівка та Кальник Мукачівського району. У обидвох випадках господині стверджували, що сіяли мак виключно для випічки, проте доведеться відповідати за Кримінальним кодексом України.

За виявлені посіви маку двом закарпаткам "світять" до 6 місяців тюрми (ФОТО)

Як розповіли дільничні інспектори Михайло Котубей та Андрій Гомонай, перевіряючи раніше судимого, який кілька днів повернувся із в'язниці, прямо на огороді виявили 190 рослин маку. Зі слів жінки, яка посіяла та виростила мак, вона сіє рослини не перший рік і суто для випічки. Знаючи про заборону посівів,  все ж таки мукачівка сподівалася, що  дільничні не помітять стебла на городі.

В іншому випадку дільничні інспектори Юрій Муха та Сергій Рябошапка у с.Кальник так само виявили на городі 170 стебел макової рослини. Жінка, яка доглядала за рослинами, стверджує, що не мала на меті порушувати закон, хоча й знала, що вирощувати мак заборонено.

Відомості про обидва факти незаконного посіву макових рослин внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань за част.1 ст.310 Кримінального кодексу України «Посів або вирощування снотворного маку».

Правоохоронці нагадують, що посіви маку та коноплі дозволені лише спеціалізованим підприємствам, які отримали відповідну ліцензію. Усім іншим навіть за квітку маку чи кущ коноплі та незначні посіви загрожує відповідальність. За посіви маку до 100 рослин, а конопель до 20-ти передбачено адміністративну відповідальність — штраф від 18 до 100 неоподатковуваних доходів громадян. За вирощування цих рослин у більшій від вказаної кількості можуть притягнути до кримінальної відповідальності — до шести місяців арешту.

Наталія Машіко, Мукачівський МВ УМВС

16 червня 2014р.

Теги: мак, коноплі

НОВИНИ: Кримінал

18:07
/ 3
На Тячівщині чоловік поранив сусіда пострілом із мисливської рушниці Фото новина
17:40
/ 1
На Берегівщині чоловік намагався приховати вбивство, загорнувши тіло в килим Фото новина
11:06
/ 2
На Берегівщині чоловіка знайшли мертвим у калюжі крові Фото новина
09:02
/ 1
На Закарпатті затримали чоловіка, який сокирою вбив товариша та майже добу переховувався Фото новина
14:59
/ 3
На Закарпатті чоловік помер після нападу із сокирою Фото новина
10:04
/ 1
На Закарпатті затримали банду наркоторговців Фото новина
13:00
/ 1
На Закарпатті підліток обікрав підприємство, розрізавши сейф болгаркою Фото новина
15:21
/ 2
На Рахівщині жінку підозрюють у вбивстві власного чоловіка Фото новина
13:16
/ 2
У Мукачеві сусід із ножем напав на чоловіка просто в під'їзді Фото новина
17:21
/ 1
На Закарпатті затримали пару, яка переправляла чоловіків до Румунії Фото новина
15:13
/ 1
На Закарпатті затримали таксиста, який за $15 тисяч переправляв ухилянтів через Тису Фото новина
14:05
/ 1
У Чинадійові чоловік напав на пенсіонерку та відібрав золоті прикраси Фото новина
18:00
/ 11
Посадовця сільради на Ужгородщині підозрюють у земельній афері на 9 млн Фото новина
16:03
/ 7
На Ужгородщині підрядника підозрюють у розкраданні 2,2 млн грн під час ремонту школи Фото новина
15:55
/ 9
На Закарпатті викрили схему фіктивного шлюбу для незаконного виїзду військовозобов’язаного за кордон Фото новина
12:32
/ 23
На Закарпатті викрили схему розкрадання 9,5 млн грн на фіктивних медичних послугах Фото новина
11:28
/ 1
На Мукачівщині затримали організаторів переправлення чоловіків до Угорщини поза пунктами пропуску Фото новина
15:16
/ 6
Депутату Ужгородської міськради повідомили нову підозру у справі про «тіньовий» бізнес на сміттєзвалищі Фото новина
13:14
/ 10
На Закарпатті викрили схему розкрадання коштів на протезах для поранених військових та людей з інвалідністю Фото новина
15:52
/ 5
На Закарпатті оголосили підозри у справі про 220 гектарів лісу, пов’язаних із родиною Медведчука Фото новина
13:29
/ 1
На Рахівщині затримали підозрюваного у торгівлі метамфетаміном Фото новина
15:48
/ 1
На Тячівщині чоловік помер після бійки з односельцем Фото новина
13:47
/ 8
На Закарпатті депутата Ужгородської міськради Арсена Мелкумяна підозрюють у приховуванні майна на 78 млн грн Відео новина
11:21
/ 1
На Закарпатті жінці повідомили про підозру у торгівлі наркотиками Фото новина
17:09
/ 5
ДБР розслідує смерть чоловіка після перебування у ТЦК на Закарпатті Фото новина
» Всі новини