20 тис. унікальних стародруків бібліотеки УжНУ перенесуть з будівлі МГКЄ у нове приміщення

Відповідні наміри зафіксовані, в тому числі, у проекті рішення Про внесення змін і доповнень до Програми розвитку регіональної вищої освіти на 2013 - 2017 роки», який буде розглянуто на черговому засіданні Закарпатської обласної ради і яким передбачено додаткове фінансування на добудову навчально-лабораторного корпусу УжНУ.

20 тис. унікальних стародруків бібліотеки УжНУ перенесуть з будівлі МГКЄ у нове приміщення

Як зазначається у документі, необхідність прийняття рішення про внесення змін і доповнень до Обласної програми розвитку регіональної вищої освіти на 2013 - 2017 роки обумовлено потребами регіонального ринку праці. Протягом останніх років відкрито ряд спеціальностей як технічного, так і гуманітарного спрямування, а це в свою чергу потребує належно обладнаного аудиторного фонду.

У 1989 році університетом розпочато будівництво навчально-лабораторного корпусу загальною площею 11 900 кв.м. Нині готовність об'єкта становить 70%. У корпусі, крім аудиторного фонду, планують облаштувати приміщення для перенесення понад 530 тис. екземплятів книг, з яких 20 тис. унікальних стародруків бібліотеки УжНУ, що зараз знаходиться в будівлі Мукачівської греко-католицької єпархії по вул. Капітульній, 9 в Ужгороді. Для завершення будівництва та вводу корпусу в експлуатацію слід виконати загально будівельних робіт кошторисною вартістю 12 млн.грн.

Документом пропонується залучити кошти з міжнародних фінансових установ, зокрема, Вишеградського фонду, інших джерел та обласного бюджету. Зазначений проект обговорювався і був схвально сприйнятий представниками Міністерств закордонних справ Словаччини, Угорщини, Чехії та Польщі під час їх недавніх візитів на Закарпаття.

В цілому, до кінця 2017 року проектом рішення передбачено використати на зазначені цілі понад 18 млн. грн.., з них 12 млн. – за рахунок обласного бюджету, 6 млн. грн. – з інших джерел. 

 
12 червня 2014р.

Теги: стародруки, бібліотека

НОВИНИ: Соціо

17:09
На Закарпаття почали доставляти вакцину проти ВПЛ для безоплатних щеплень
15:11
В Ужгороді пройшла благодійна різдвяна коляда Фото новина
11:18
У центрі Ужгорода запроваджують односторонній рух на двох вулицях (КАРТА)
09:18
Після поранення у львівському госпіталі помер Герой із села Букове на Берегівщині Олексій Чорний Фото новина
18:21
/ 1
Евакуаційний потяг із Дніпропетровщини прибув до Мукачева Фото новина
17:04
В Ужгороді патрульні затримали п’яного водія після ДТП
16:37
На Закарпатті немовля народилося вдома до приїзду медиків Фото новина
15:48
У столиці Чехії розшукують 42-річного закарпатця Фото новина
14:28
На Закарпатті біля кордону зі Словаччиною затримали іноземця Фото новина
11:42
На Закарпатті туристичних гідів навчали надавати першу медичну допомогу туристам Фото новина
10:48
Додаткові поїзди на Закарпаття курсуватимуть з кінця грудня до кінця січня
18:02
/ 2
Підлітку, який планував теракт у школі на Тячівщині, призначили іспитовий термін Фото новина
11:06
У Мукачеві ще одну безпритульну собаку прилаштували в родину Фото новина
10:01
У Мукачеві патрульні затримали нетверезого водія Фото новина
09:05
Графік відключення електроенергії на Закарпатті 25 грудня
18:03
/ 1
На війні з рф поліг захисник із Тячева Іван Онa Фото новина
14:27
Офіційно підтверджено загибель Захисника з Виноградова Юрія Будогазі Фото новина
11:20
На війні з рф поліг прикордонник із села Сойми на Міжгірщини Юрій Бунча Фото новина
08:55
Графік відключення електроенергії на Закарпатті 24 грудня
21:33
"Зорі зійшлися – ми з Кайрою знову разом!": прикордонник з Чопського загону після полону повернувся по свою собаку-"пенсіонерку" Відео новина
17:55
/ 1
У Мукачеві попрощалися з Героєм Миколою Кіяном, який понад рік вважався зниклим безвісти Фото новина
16:02
Закарпатська митниця оприлюднила час очікування на пунктах пропуску до ЄС
15:34
Відділ прикордонної служби "Ужгород" Чопського загону запрошує на військову службу за контрактом
09:01
Підтвердили загибель Героя із села Кічерний на Мукачівщині Юрія Далекорея Фото новина
12:16
Ужгород запроваджує щоденну зупинку транспорту під час хвилини мовчання
» Всі новини