5 червня у центральній садибі Карпатського біосферного заповідника (м. Рахів, Закарпатська область) було проведено День флори.
Наукові співробітники ботанічної лабораторії розповіли учням про флору Українських Карпат, провели екскурсію дендропарком та колекційною ділянкою. Біля адміністративних корпусів заповідника зібрані типові представники флори нашого регіону, а також переселенці з інших країв та навіть континентів. Дітям цікаво було дізнатися про хвойні кипарисовики і туї, батьківщиною яких є Північна Америка, про платан з могутньою кроною та корою, що відшаровується великими нерівними клаптями, про тис ягідний, який живе кілька тисяч років і має дуже міцну, хоч і отруйну, деревину.
Чимало цікавого про загадковий світ флори дізналася цього дня малеча Рахівщини, та найбільш вражаючим було для них знайомство з гуцульським символом кохання – едельвейсом. У природі він зростає на недоступних скельних виступах високогір’я, а в заповіднику вирощуються в дослідному розсаднику лісових та декоративних культур.
Також, вже традиційно у Всесвітній день захисту навколишнього природного середовища у всіх еколого-освітніх центрах заповідника проводиться День відкритих дверей. Ключову роль тут відіграє Музей екології гір та історії природокористування в Українських Карпатах. Щороку у цей день в Музеї проводять екскурсії учні шкіл Рахівщини, для цього працівники заповідника та шкільні педагоги проводять спеціальні підготовчі курси. Цього року юними екскурсоводами виступили екскурсоводами виступили учні 9-11 класів ЗОШ №3 м. Рахова, а учасниками заходів стали близько 100 школярів.