На Закарпатті захворюваність по вірусних гепатитах у 20 разів вищезагальноукраїнського показника

Питання вірусних гепатитів в засобах масової інформації порушувалося неодноразово, особливо в світлі того, що в Закарпатській області та місті Ужгороді склалася катастрофічна ситуація із цим захворюванням.

На Закарпатті захворюваність по вірусних гепатитах у 20 разів вищезагальноукраїнського показника

Як виявляється у нашій області захворюваність по вірусних гепатитах у 20 разів вищезагальноукраїнського показника. Надзвичайно складна ситуація з вірусним гепатитом С, адже захворювання не має жодних проявів до моменту повного знищення печінки. Всі шанси отримати зараження цим вірусом має людина яка відвідала стоматолога, гінеколога, салон татуажу та пірсингу. Із зареєстрованих 545 хворих по місту Ужгороду та Закарпатській області близько 100 осіб мають цироз печінки. Вартість лікування від вірусного гепатиту сягає понад 100 тисяч гривень.

Головна проблема полягає в тому, що влада не надає цьому питанню жодної уваги і навіть ті кошти, які виділенні на лікування даних пацієнтів, таємничо «розчиняються», не знаходячи тих, кому вони життєво необхідні.

Так, за інформацією з районних відділів охорони здоров’я, за два роки деякі райони не отримали жодної гривні на лікування пацієнтів, хоча хворих по районах чимало, зокрема: Воловецький, Іршавський, Міжгірський, Перечинський. Загрозлива ситуація склалася в Хустському районі, де із 149 зареєстрованих пацієнтів лікування отримали лише 5 осіб. Не краще ситуація і у Виноградівському районі, де лікування отримали 2 пацієнта з 49. Масштаби проблеми демонструє наступна таблиця, складена за результатами відповідей з районів та інформації наданої управлінням охорони здоров’я Закарпатської ОДА.

 № 

Район

Кількість хворих (згідно відповідей районів)

Реєстровані пацієнти

Надано лікування

 1

 Берегівський

 33

 48

 2

 2

 Свалява

 47

 17

 1

 3

 Хустський

 149

 68

 5

 4

 Виноградівський

 49

 33

 2

 5

 Ужгородський

 138

 87

 6

 7

 Ужгород

 311

 255

 25

 8

 Іршавський

 33

 47

 0

 9

 Міжгірський

 10

 29

 0

 10

 Перечинський

 11

 18

 0

Розподіл коштів проводить маловідома комісія, яка приймає вердикт, хто буде жити і лікуватися, а хто ні.  В комісії по розподілу препаратів не має жодної людини, яка мала б можливість висловити інакшу точку зору, стосовно пацієнта, там всі «свої». У зв’язку з необґрунтованими відмовами в прокуратурі міста Ужгорода вже є ряд скарг, після чого до пацієнтів надходять телефонні дзвінки з пропозиціями прибути для «вирішення» питання по лікуванню гепатиту.

До складу комісії також є питання, бо всі учасники мають пряму залежність від керівництва управління охорони здоров’я області, жодного представника медичної громадськості, представників з районів. Окрім того, в складі комісії є три особи з прямим родинним зв’язком, батько, донька та невістка - Поляк М.А., Поляк В.М., Поляк І.М. У складі комісії відбулися зміни тільки після того, як питання набуло розголосу.

Однак цього лікарські верхівці Закарпаття здалося замало… Для реалізації в подальшому схеми ручного розподілу дороговартісних препаратів для лікування гепатитів, керівництво УОЗ обмежує доступ пацієнтів до медичної допомоги, надаючи виключне право лікування хворим, які звернулися в обласну інфекційну лікарню. Зазначені дії керівництва управління охорони здоров’я порушують право пацієнта на вільний вибір лікуючого лікаря та доступ до медичної допомоги.

На зазначені порушення звернули увагу активісти «Демократичного Альянсу» та звернулися до прокуратури Закарпатської області з вимогою перевірити та вжити заходів для відновлення порушених  прав пацієнтів.

Вважаємо, що всі не байдужі люди, пацієнти, лікарі, повинні надати цьому питанню виключну важливість. Дану тему представники Демократичного Альянсу беруть під особистий контроль та пропонують: терміново створити Громадську раду при Департаменті охорони здоров’я, припинити непрозорий розподіл коштів для лікування гепатитів, надати можливість доступу до медичної допомоги всім хто цього потребує.

Довідка

Заступник начальника управління охорони здоров’я закарпатської ОДА Брич В.Д, 06.05.2014 підписав наказ №210-О «Про внесення змін до наказу УОЗ Закарпатської ОДА від 29.08.2012 року №517-О «Про створення комісії щодо призначення лікування пацієнтів хворих на хронічні гепатити В і С»», який дає можливість продовжувати «дерибан» обласних коштів, що призначення для лікування пацієнтів з хронічними гепатитами В і С.

Скарга до Прокуратури Закарпатсської області

Скарга до Прокуратури Закарпатсської області

 

"Ужгородська правда"

22 травня 2014р.

Теги: гепатит

Коментарі

Іван 2014-05-22 / 12:54:49
В області катастрофічна ситуація з гепатитом, і з кожним роком вона все гірша та гірша. Куди йдуть кошти на лікування хворих? Надіюсь що прокуратура займеться цією справою!

Пацієнтка Оксана 2014-05-22 / 11:32:16
А може приватний лікар Петров розповість скільки хворих після його "лікування" опинилися в обласній інфекційній лікарні? Т.зв. дефектура лікування юного говіркого революціонера зашкалює... Не розумію чому про це мовчать самі медики. А от щодо розподілу ліків на гепатит С, то може лотерею влаштувати? Коштів держава не дає, обласний бюджет куций... Що ж тоді робити онкохворим дітям? їм теж не вистачає на лікування.

НОВИНИ: Соціо

20:31
У Ясіні на Рахівщині зареєстровано ще одну громаду ПЦУ
16:22
Брати Рамачі і сербські руснаки
11:12
/ 1
Внаслідок ран, отриманих у бою, і після операцій, що тривали місяць, помер Олександр Трощак із Верхнього Коропця на Мукачівщині
11:27
У Берегові попрощалися з полеглим Героєм Василем Канайлом
20:55
/ 1
У Тисі виявили ще одного потопельника – закарпатця 1975 року народження
17:00
В Ужгороді відкрився офіс для підтримки бізнесу "Зроблено в Україні"
21:09
/ 12
У Калинах на Тячівщині недобросовісний бізнес знову намагається знищити Тересву мініГЕСами
20:14
/ 1
Толстого – Чендея, Пушкіна – Лаборця: в Ужгороді на сесії перейменували 9 вулиць і площу
17:32
/ 19
Депутати Тур’є-Реметівської сільради дозволили забудувати Полонину Руну 30-ма вітряками
11:21
/ 1
У Берегові прощатимуться з полеглим на війні з росією Василем Канайлом
11:01
/ 4
Господарі кордону. Як сотні гектарів Ужанського нацпарку таємно переходять до Держприкордонслужби
14:52
/ 13
У Тур’їх Реметах винесуть на голосування рішення про затвердження скандальної містобудівної документації для вітряків на полонині Руна
11:47
/ 1
На Закарпатті функціонують 7 закладів фахової передвищої освіти та 7 закладів вищої освіти
11:39
Індекс споживчих цін на Закарпатті у квітні залишилися на рівні березня
23:38
/ 8
Британець пішки прийшов з Будапешта, щоби потрапити в ЗСУ
15:23
33-й: У Тисі виявили тіло чоловіка, яке пролежало у воді близько півроку
15:00
/ 1
На війні поліг уродженець Горінчова Іван Кавка
14:33
В Ужгороді відкрили 67-у мініскульптурку – "Бджілка Майя"
10:51
/ 1
У Бедевлі на Тячівщині прощатимуться з Григорієм Герасименком
22:02
/ 1
У вівторок у Мукачеві попрощаються з полеглим ще у 2022-му Героєм Русланом Янчевським
22:44
/ 1
На війні з росією поліг Іван Чупак з Великого Бичкова
17:11
Першу на Закарпатті печерну стоянку людей кам'яного віку взяли під охорону
22:29
/ 9
Львів вніс до держреєстру 1862 пам'ятки, Ужгород – 0
18:28
На Закарпаття в нове приміщення переїхав Луганський обласний будинок дитини №2
23:23
/ 3
ФОТОФАКТ. В Ужгородському держлісгоспі викопали червонокнижні квіти, що перешкоджали скандальній "вітряковій" вирубці
» Всі новини