Реклама B3

У День музеїв у закарпатському скансені в Ужгороді освячено меморіальну стелу А. Волошину та І. Петрик (ФОТО)

У Закарпатському музеї народної архітектури та побуту 18 травня відзначили Міжнародний день музеїв. Святкування розпочалося із богослужіння у музейній Шелестівській церкві (ХVІІІ ст.), по закінченні якого відбулося урочисте освячення меморіальної стели Президенту Карпатської України Августину Волошину та його дружині Ірині Петрик. Автором стели є скульптор Василь Роман.

У День музеїв у закарпатському скансені в Ужгороді освячено меморіальну стелу А. Волошину та І. Петрик (ФОТО)

Заступник начальника управління культури Іван Канюка зачитав заповіт Августина Волошина, в якому він просив поховати його поряд із своєю дружиною Іриною: “Душу мою вручаю Божому милосердю. Виражаю й тут свою глибоку вдячність Богові за те, що дарував мені добрих християнських родичів і добру побожну жінку, що так щиро помагала мені і в духовному життю. Особливо вдячний я за великі ласки, якими обдарував мене Бог після тяжких провин моєї молодости та необуманости і все захороняв мене для дальшої праці над спасенням душі. Тіло моє прошу по смерти поховати в гробі, приготованім при гробі покійної дружини Ірини, в Ужгороді. Коли б воєнні або політичні обставини не позволили, прошу тіло моє дочасно поховати там, де постигне мене смерть”.

Його прохання частково виконали: надгробні плити Августина Волошина та його дружини тепер поруч, а тіло, яке знайшло свій останній спочинок у братській могилі, сподіваємося, колись буде перенесене на територію музею, до коханої дружини. 

Присутній на освяченні перший заступник голови Закарпатської обласної ради Андрій Сербайло розповів про добре та чуйне серце Ірини Петрик, яка опікувалася дітьми-сиротами, наголосив на тому, що Августин Волошин та його дружина є достойним взірцем для наслідування для кожного із нині живих. 

Під час освячення стели владикою Нілом - єпископом Мукачівської греко-католицької єпархії звучали мелодійні голоси хору Хрестовоздвиженського кафедрального собору "Кредо". А вже опісля освячення всі присутні разом із хором "Кредо" виконали гімн України. 

Упродовж усього дня відвідувачі знайомилися з майстрами народної творчості: Іриною Куцик, заслуженим майстром народної творчості України (вишивка), Іриною Тарнай  (вироби з бісеру, мереживні серветки), Надією Сливканич (вишиті картини, рушники), Анною Гайдук (вишиванки та рушники), Ліною Ісак (прикраси з глини); фотографувалися у народному вбранні із фондової колекції музею, куштували страви закарпатської народної кухні, діти "спілкувалися" із вівцями, кроликами та качками.

Одним словом, свято вдалося багатолюдним, теплим і по-сімейному затишним, повідомили Закарпаття онлайн в Закарпатському обласному музеї народної архітектури та побуту.

 
 
 
 
 
 
19 травня 2014р.

Теги: скансен, меморіальна стела, День музеїв

Реклама B4
Реклама B12

НОВИНИ: Соціо

13:51
45 екзотичних дерев Ужгорода зібрали в одній книзі Фото новина
09:24
У Неліпині на Мукачівщині попрощалися із полеглим на війні захисником Михайлом Бабієм Фото новина
20:17
Недоголосоване рішення про забудову Ботанічної набережної в Ужгороді перенесли на 25 серпня Відео новина
17:08
На Закарпатті рятувальники евакуювали з гір 15-річну туристку зі Львова Фото новина
15:26
/ 5
В Ужгороді до Дня Незалежності презентували книжку про захисників та їхні родини "Герої Закарпаття" Фото новина
13:35
На Закарпатті мережа аптек відшкодувала державі понад 4,6 млн грн несплачених податків
11:53
/ 1
Керівник першого відділу Ужгородського РТЦК та СП у Перечині Плиска, що "засвітився" п'яним на службі, написав рапорт на звільнення
10:45
24-річна закарпатка на колісному кріслі піднялася на Говерлу Фото новина
10:16
В Ужгороді сьогодні можливе тимчасове зниження тиску води
14:28
Підтвердили загибель захисника із Богданської громади на Рахівщині Миколи Биндака Фото новина
11:52
В Ужгороді попрощаються із полеглим захисником Вадимом Балогом Фото новина
11:30
Полеглого мукачівського прикордонника посмертно нагородили медаллю «Захиснику Вітчизни» Фото новина
11:08
/ 1
Під тиском громадськості депутати не підтримали забудову Ботанічної набережної в Ужгороді
10:04
Рівень води в Синевирі знизився на кілька метрів Фото новина
09:12
У Чопі попрощаються із полеглим на війні з рф захисником Мар’яном Стричинцем Фото новина
22:17
До Дня Незалежності в Ужгороді презентують книжку Олександра Гавроша "Герої Закарпаття: Ужгород та Ужгородський район"
17:16
На Берегівщині підтвердили загибель військовослужбовця Віктора Телешева Фото новина
15:16
/ 3
Мотоцикли та скутери з надмірним шумом заборонили в Міжгірській громаді
13:49
/ 6
Троє закарпатських військових повернулися з російського полону Фото новина
13:15
У Великих Лучках на Мукачівщині попрощаються з полеглим військовим Віталієм Лукечею Фото новина
11:30
На Закарпатті оштрафують перевізника з Чехії за порушення правил міжнародних перевезень Фото новина
09:03
На Закарпатті запрацюють чотири нові камери автофіксації
23:17
У Червоному Чопської громади попрощалися з Василем Диковцем, що вважався зниклим безвісти Фото новина
22:58
/ 1
Суд визнав незаконними рубки лісу під дорогу для вітропарку на полонині Руна
22:41
Підтверджено загибель на війні Михайла Бабія з Неліпина на Мукачівщині Фото новина
» Всі новини