Ахметов зрозумів, що загрався: "Щасливим Донбас може бути лише в єдиній Україні" (ВІДЕО)

Бізнесмен Рінат Ахметов упевнений, що Донбас буде щасливим лише в єдиній Україні і що вихід із кризи полягає в децентралізація влади на законодавчому рівні.

Про це йдеться в його відеозверненні, оприлюдненому 14 травня компанією донецького олігарха "Систем Кепітал Менеджмент" (СКМ).

"Сьогодні в Донбасі надзвичайно складна ситуація. У Донбасі поселився страх. Люди закривають магазини, закривають офіси, їдуть із міста, на вулицях стріляють і вбивають людей. І це величезне лихо для нашого краю", - сказав Ахметов.

Він запевнив, що хоче, щоб Донбас і кожен мешканець цього регіону були щасливими.

"Щастя – це тоді, коли мир над головою. Щастя – це тоді, коли на душі спокійно. Щастя – це тоді, коли сильна економіка, створюються нові робочі місця, люди мають гідну роботу, гідну зарплату й гідне життя", - зазначив Ахметов.

"Щастя – це тоді, коли нас поважають. Поважають нашу історію, поважають нашу пам'ять, поважають нашу мову, поважають наші свята, поважають наші традиції і поважають наші амбіції – наші амбіції на краще життя", - додав він.

На думку Ахметова, є чотири "сценарії" розвитку подій.

"Сценарій номер один: залишається все, як є. Уся влада в Києві, а регіони розбудовуються за залишковим принципом. Цей шлях себе вичерпав, він не має права на майбутнє, і в цьому я глибоко переконаний", - сказав Ахметов.

"Сценарій номер два: Донецька народна республіка. Її ніхто у світі не визнає. А структура нашої економіки – це вугільна промисловість, це металургія, це енергетика, це машинобудування, це хімічна промисловість і це сільське господарство. І всі суміжні підприємства, які з цим пов'язані. Ми потрапимо під величезні санкції, ми не зможемо ні продавати, ні виробляти. Це означає зупинку виробництва, це означає безробіття, це означає бідність", - пояснив бізнесмен.

Третій сценарій – приєднання до Росії – на переконання Ахметова, теж не зробить Донбас щасливим.

"Це (приєднання) не треба ні Росії, ні Донбасу. І від цього не виграє ні Росія, ні Донбас. Ми потрапимо під величезні санкції, і так само ми не зможемо ні продавати, ні виробляти свою продукцію. Це означає економічний спад, безробіття й бідність", - сказав впливовий олігарх.

"І сценарій номер чотири. На мій погляд, це єдиний правильний шлях: це зміна в Конституції, децентралізація влади. Це тоді, коли влада з Києва переходить у регіони. Це тоді, коли владу не призначають, а обирають. І це тоді, коли місцева влада бере відповідальність за нинішнє й майбутнє перед людьми", - сказав Ахметов. 

"Я глибоко переконаний, що щасливим Донбас може бути тільки в єдиній Україні", - наголосив він.

14 травня 2014р.

Теги: Ахметов, сепаратизм, Донбас

Коментарі

украинец 2014-05-15 / 18:01:30
суку Ахметова убить без суда и следствия.Ето он финансирует бандитов, хочет отобрать государственние шахты.Да вы ДОНБАСНУТЫЕ помрете от голода если вам Киев не подкинет чуть дотаций.На донбасе одни урки,етим пользуется Ахметкин \он с Путиним за одно\ финансирует их,поэтому и расстреливают своих же донеччан и луганчан.За Ахметовым 58 человек убитых от которых отжал бизнес.Теперь надо от него отобрать.

Михайло Ткач 2014-05-14 / 23:55:36
Донбасс кормит не Украину! Донбасс "кормит" – Ахметова. И кто-то явно переедает.

Ахметов продолжает считать нас за быдло? Ахметов продолжает кормить Украину этими дешевыми текстами, написанными в роскошных кабинетах.

О какой децентрализации власти говорит Ринат Леонидович?! Когда в Донецкой области была киевская власть? Когда в Донецкую область был назначен чужак? Все ветви власти представляли и представляют бывшие менеджеры СКМ или просто приближенные Ахметова. Губернатор Щишацкий откуда?! Коля "манная кашка" Левченко чей человек? Мер Донецка Лукьянченко с Ахметовым обнимается чаще чем с родными детьми! О чем Вы тут нам разглагольствуете, Ринат Леонидович? Власть в Донбассе всегда была и есть Ваша! Разве не Вы решаете кому дышать, а кому нет в Донбассе?

При Януковиче Вы утраивали свое состояние? Где были Вы и Ваши обращения о децентрализации власти? Бедность региона – это разве не Ваши зарплаты? Бедность региона – это разве не деньги в оффшорах? Бедность региона – это разве не Ваше богатство?

О каких амбициях говорит этот миллиардер, напрочь утративший связь с реальностью? Хватит играть в наперстки и в сценарии! Зачем Вы обращаетесь к Киеву? Обратитесь к своим землякам! У Вас нет денег собрать батальон Донбасс? Давайте мы украинцы Вам соберем! У вас нет денег вести проукраинскую информационную политику? Пройдитесь по этажам ваших пиарщиков – у Вас их целая армия! У Вас нет возможности запретить "мирным жителям" поддерживать российских террористов? Так эти мирные жители пашут на Вас! Донесите до них свою позицию!

Не нужно играть, Ринат Леонидович! Вы не в поезде. Вы в Украине. Возможно, впервые в жизни подумайте о стране!

НОВИНИ: Різне

06:15
/ 2
Суд Києва повернув проспектам Бандери і Шухевича старі назви
06:11
Конституційний суд задовольнив скаргу Савченко
06:06
Росія відмовляється виконувати рішення трибуналу і відпускати українських моряків
15:22
/ 12
Демарш у Страсбурзі: Україна призупиняє участь у роботі ПАРЄ
14:37
/ 1
Рішення ПАРЄ: механізм санкцій скасований, Росія може повертатися
09:09
/ 4
Конституційний Суд визнав конституційним указ Зеленського про розпуск Верховної Ради
09:07
ЄС продовжив "кримські" санкції ще на рік
10:43
Київстар запускає додаток для контролю якості мережі
11:26
/ 1
Волкер: Росія остаточно втратила можливість повернути Україну в імперію
13:53
/ 7
Новинський та голова РПЦ в Україні Онуфрій зустрілися з головою РПЦ Кирилом у Росії
10:22
/ 2
Угорщина відмовилась від критики закону про освіту у проєкті заяви саміту Україна-ЄС – ЗМІ
10:19
/ 4
Соратник Медведчука купив ZIK
22:54
/ 1
40 років потому експертиза довела, що Івасюк не міг вчинити самогубство
22:48
Розслідування убивств на Майдані затяжні та неефективні – місія ООН
12:53
/ 13
Зеленський не обіцяв знизити тарифи, а жартував – представник президента
08:10
/ 2
Під стінами АП протестували проти "капітуляції", стався конфлікт
12:45
Київстар разом з Альфа Страхування пропонує нову послугу – страхування для мандрівників
05:56
/ 3
Коломойський має повернути Приватбанку щонайменше 212 млрд грн
08:44
/ 1
Ідею скасування блокади ОРДЛО Кучма озвучив з подачі представників ОРДЛО
08:20
/ 4
Глава МЗС Угорщини в РФ заявив про необхідність перегляду санкцій проти Москви
13:08
/ 1
До літа Київстар зробив 4G безлімітним
12:44
/ 3
Петиція за відставку Авакова набрала необхідну кількість голосів
09:34
/ 9
Приватбанк підозрює Коломойського та Боголюбова у відмиванні 470 мільярдів доларів
20:04
/ 1
У Мінську розглянуть пропозицію Кучми зняти блокаду з ОРДЛО
19:57
/ 1
Медведчук, попри обіцянки Зеленського, заявив, що вестиме переговори щодо Донбасу і надалі
» Всі новини