На Закарпатті відновлено зниклий вид найбільшого метелика Європи

Випускнику біологічного факультету УжНУ Євгену Ажипі вдалося відновити популяцію метелика сатурнія великого, або павиноочка грушевого (Saturnia pyri). «Сьогодні Saturnia pyri самі люди виловлюють і приносять мені на виставку», – повідомляє «Зеленому» Євген Ажипа.

На Закарпатті відновлено зниклий вид найбільшого метелика Європи

Як відомо, з 26 квітня у стінах ужгородського «ПАДІЮНу» триває виставка живих тропічних метеликів, організована молодим закарпатським любителем і знавцем ліпідофауни. Окрім представників крилатих з Індонезії, Північної, Південної Америк, Китаю, Тайвані, Японії тут уже з'явилися і деякі вітчизняні види, деяких метеликів навіть приносять люди, розповіла екскурсовод виставки Анастасія.

Saturnia pyri тепер теж можна побачити у фауні Закарпаття завдяки Євгену. Власними зусиллями та наполегливістю молодому біологу вдалося відновити у краї популяцію найбільшого у Європі метелика: довжина переднього крила Saturnia pyri – 50- 70 мм, розмах крил – від 120 до 155 мм.

Звичайно, такі розміри не порівняти з параметрами найбільшого нічного метелика світу Аттакус Атлас (Attacus atlas) – розмах його крил сягає до 25 сантиметрі, який теж представлений на виставці Евгена. Правда, поки Атлас лише на стадії лялечки. Його появи чекають вже десь за тиждень. «Нещодавно одна особина Аттакуса Атласа померла. Жила 3 доби. Тепер очікуємо на вилуплення іншого», – константує Евген.

Усі бажаючі побувати у світі тропічної та вітчизняної ліпідофауни мають можливість відвідати виставку метеликів, що у стінах ПАДІЮНу, до 1 червня.

14 травня 2014р.

Теги: метелик, вид, відновлено

НОВИНИ: Соціо

18:10
На Ужгородщині під час пожежі постраждала 2-річна дитина Фото новина
17:06
/ 1
25-річний чоловік побив охоронця дитячого будинку на Мукачівщині Фото новина
15:22
Ужгородські медики врятували однорічного хлопчика, який вдавився їжею
14:41
Вітряків на Рівній стане більше – 37. Наразі розробляють нову ОВД, а перед цим під них поділили 168 га
13:28
В Ужгороді під час земельних робіт знайшли артилерійський снаряд часів Другої світової Фото новина
12:36
На Закарпатті прикордонники затримали дві групи ухилянтів, яких вів «провідник» Фото новина
10:55
На війні з рф поліг 26-річний Владислав Вінниченко із Бедевлі Фото новина
09:04
Закарпатське «Пітятко» стало мовним феноменом цьогорічного Радіодиктанту
18:28
Закарпаття долучилося до Радіодиктанту національної єдності
17:15
/ 4
В Ужгороді п'яний водій виїхав на зустрічку і зіткнувся з іншим авто Фото новина
16:45
Прикордонники Чопського загону долучилися до написання радіодиктанту національної єдності Фото новина
16:42
На Закарпатті рятувальники допомогли туристці, яка загубилася в засніжених горах Фото новина
15:55
Тимчасові обмеження руху транспорту через ПП "Солотвино – Сігету-Мармацієй" продовжено на ще понад місяць
14:19
/ 3
У Мукачеві затримали злочинну групу, що торгувала наркотиками й переправляла чоловіків за кордон Фото новина
13:14
/ 3
Перевізників на Закарпатті покарали за руйнування доріг перевантаженими фурами Фото новина
12:20
На ПП «Ужгород – Вишнє Нємецьке» митники виявили 450 вінілових платівок Фото новина
11:13
На Закарпатті відкриють виставку ветерана війни Сергія Лендєла «Барви рідного краю»
10:04
На Донеччині поліг уродженець Ясіні на Рахівщині Іван Ігнатко Фото новина
09:03
Гірські рятувальники надали допомогу матері з дитиною на Говерлі Фото новина
17:41
Дев’ять Героїв Рахівщини увічнені на меморіальних дошках Фото новина
16:37
Folkband “Бабовка” гідно представив Закарпаття в Іспанії Фото новина
15:19
В Ужгороді попрощаються із полеглим на війні з рф захисником Павлом Саєнком Фото новина
12:42
/ 13
У Мукачеві під час спецоперації затримали 12 наркоділків Фото новина
10:35
На Піп Івані Чорногірському — мороз і сильний вітер Фото новина
08:58
Закарпаття долучиться до Всеукраїнського радіодиктанту національної єдності
» Всі новини