Деякі угоди з кредитування населення складені комерційними банками у такий спосіб, що неплатоспроможний клієнт може позбутися не тільки дорогого предмету чи об’єкта власності, а ще й залишиться боржником на тривалий час.
Життя в кредит для багатьох угорців стає грошовою кабалою На думку економічних експертів, сонячна чи хмарна погода на фінансовому небосхилі країни багато в чому залежить від загальних тенденцій на світовому ринку кредитування. Останнім часом угорський форинт то зміцнюється, то слабшає, і вже не грає великої ролі, скажімо, та обставина, що хтось отримав учора кредит на вигідних умовах. Якщо кредитні ставки через низку несприятливих умов в економіці підвищаться, то банки навряд чи будуть церемонитися зі своїми клієнтами – вони постараються не прогадати зі своїми грішми, попереджають довірливих співвітчизників фахівці. На жаль, не всі з них беруть до уваги цю пораду.
НАСЕЛЕННЯ В БОРГАХ НА ВЕЛИЧЕЗНІ СУМИ
Один лише факт: угорське населення заборгувало різноманітним банкам величезні суми, що виражаються в трильйонах форинтів, або ж мільярдах доларів. Переважна частина кредитів отримана на основі іноземної валюти. Торік неплатоспроможні клієнти повернули назад фірмам-власникам 40 тис. автомобілів, не маючи змоги сплатити позичку. Цього року таких машин лише в першому півріччі набралося близько 25 тисяч...
Експерт консультативного товариства у справах кредитування Дьєрдь Мейсарош пояснив: «Кредити, виділені на придбання авто, розбиті на частини, відтак певні суми мусять бути погашені до кінця поточного року. Деякі клієнти банків чи тих фірм, котрі надають кредит, потрапляють у справжню пастку, бо вимушені виплатити суми, які набагато перевищують ринкову вартість автомобіля». Це означає, що коли з якоїсь причини хтось не зможе віддати кредит, то від нього не тільки можуть відібрати машину, чи, скажімо, меблі, цінні речі чи навіть нерухоме майно, а ще й примусять доплатити значну суму відсотків за кредит.
БРАК ГРОШЕЙ УГОРЦІ КОМПЕНСУЮТЬ НОВИМИ КРЕДИТАМИ, А ЗАГАЛЬНИЙ БОРГ ЗРОСТАЄ
Останнім часом в Угорщині пожвавився продаж житла. У 2007 році населення купує удвічі більше квартир, ніж 4 роки тому, завдяки доступним кредитам. Експерти стверджують, що 10 відсотків зарплати середнього угорця йде на оплату кредитів – приблизно стільки на це відводять і в Західній Європі – з тією лише різницею, що там заробляють набагато більше. Брак грошей угорці компенсовують новими кредитами. Інше питання, як потім їх повернути.
"Мукачево.net" із посиланням на "Радіо Свободу"
25 серпня 2007р.
Теги: