Про це йдеться у заяві міністерства закордонних справ.
У домовленостях щодо їхнього звільнення брали участь силові органи, керівництво Донецької області, російські посередники і спеціальна моніторингова місія ОБСЄ.
"Звільненню передували інтенсивні консультації та призупинення антитерористичної операції", - зазначили у МЗС.
У Міністерстві підкреслили, що терористи, які утримували заручників, визнали безперспективність своїх дій та звільнили людей унаслідок жорстких та наполегливих дій міжнародних та українських чинників.
"Водночас саме рішення було прийняте після отримання недвозначних інструкцій з боку російської влади, що вкотре засвідчує підпорядкованість екстремістів Москві", - наголосили у відомстві.
Міністерство закордонних справ України привітало факт звільнення спостерігачів ОБСЄ.
МЗС розглядає успішне проведення цієї операції як приклад здатності всіх зацікавлених сторін виконувати Женевські домовленості від 17 квітня 2014 року за наявності політичної волі сторін щодо деескалації становища.
Як відомо, представник президента РФ Володимира Путіна Володимир Лукін, який раніше неофіційно прибув у Донецьк з "місією приватної особи", заявив про звільнення військових інспекторів ОБСЄ з полону терористів.
25 квітня сепаратисти Слов'янська взяли в полон інспекційну групу, що працює в Україні згідно з рішенням ОБСЄ за Віденським документом-2011 про заходи зміцнення довіри та безпеки.
До складу групи з восьми осіб увійшли чотири представники ФРН і по одному зі Швеції, Польщі, Данії та Чехії. Пізніше військовий спостерігач ОБСЄ зі Швеції Інгві Томас Йохансон був звільнений.
Самопроголошений мер Слов'янська Вячеслав Пономарьов заявляв, що готовий обміняти полонених на своїх соратників, раніше затриманих владою.
Наразі у полоні сепаратистів загалом перебуває близько 50 осіб, у т.ч. - журналісти, українські військові та активісти.
Як відомо, Служба безпеки України заявила, що отримала докази координації та безпосереднього впливу російської сторони на ситуацію щодо захоплення членів військової версифікаційної місії країн-учасників ОБСЄ.