Згідно з резолюцією, в даний час існує "нагальна необхідність міцної спільної політики у сфері енергетичної безпеки з метою зниження залежності ЄС від російських нафти і газу, в тому числі, за допомогою диверсифікації джерел поставки енергоносіїв, повної реалізації третього енергетичного пакету і можливість призупинення, при необхідності, імпорту газу".
"(ЄП) вважає, що газопровід "Південний потік "не має бути побудований, і що мають бути доступні інші джерела поставок", - йдеться у резолюції.
Крім того, ЄП висловив переконання щодо того, що допомога ЄС Україні в забезпеченні реверсу за рахунок подальшої диверсифікації, підвищення ефективності використання енергоресурсів і ефективний взаємозв'язок з ЄС " зміцнить Україну від політичного та економічного тиску" .
"(ЄП) вітає початкові заходи, прийняті Комісією, які дозволять Україні вирішити енергетичну кризу в разі скорочення Росією поставок газу, і закликає Раду ЄС та Комісію допомогти і підтримати Києві в зусиллях, спрямованих на вирішення давнього газового конфлікту з Москвою", - йдеться в резолюції.
Довідка
"Південний потік" (South Stream) - російсько-італійсько-французько-німецький проект газопроводу, який повинен був пройти по дну Чорного моря з Анапського району в болгарський порт Варну. Далі його дві гілки пройдуть через Балканський півострів до Італії та Австрії, хоча їх точні маршрути поки не затверджені. Будівництво газопроводу почалося 7 грудня 2012 року і за планом повинні були закінчитися в 2015 році
Планована потужність "Південного потоку" - 63 млрд кубометрів газу в рік. Оціночна вартість проекту - 16 млрд євро.