Основною цінністю для фонду “Терра Деі” є родина . Фонд шукає всі можливі способи для того , щоби багатодітні родини могли отримати прибуток і щоби чоловіки і жінки не їхали на заробітки в Угорщину чи Росію. Там , де щасливі родини , там і країна щаслива.
Для того , щоби люди чесно могли заробити гроші, раніше було розроблено програму «Зелений дім» і в чотирьох районах області вже є 80 теплиць або 3,2 гектари землі під плівкою. Цей проект стали копіювати й інші фонди. Правда вони міняють назву , але суть одна – надання теплиць для виробництва ранніх овочів. Але в «Терра Деі» раді, що всі стали думати над тим , як допомогти родинам . Навіть в Угорщині фонди стали давати родинам насіння для вирощування овочів, або поросят. Років 10 тому всі вважали , що треба лише навчити людину, а тепер не лише учать , а й допомагають.
У цьому році «Терра Деі» розпочне проект «Зелене яблуко» , в якому багатодітні родини будуть отримувати саджанці яблук . Проект став можливий завдяки голові фермерського господарства «Коник» Василю Мелешу. Вперше велику допомогу родинам, якими опікується фонд, дадуть не голландці, німці чи угорці, а місцевий господар . Для «Терра Деі» це багато значить . А ще пан Мелеш допоможе і навчанням, і консультаціями на базі свого господарства .
Також завдяки Європейській Комісії фонд «Терра Деі» надасть багатодітним родинам 40 корів буро- карпатської породи. Крім цього , навчить робити сир в домашніх умовах , надасть необхідне обладнання. Тобто, буде випробувана іще одна модель допомоги багатодітним родинам.
Чому саме буро карпатська порода? А тому, що ця порода є місцевою і найкраще підходить і для Берегівського району і для Тячева. На жаль, ця порода збереглася лише в декількох господарствах в області. І в «Терра Деі» хочуть її відновити. Фонду будуть допомагати колеги з Дебреценського аграрного університету , які хочуть провести дослідження цієї породи.
Хто може взяти участь в цій програмі ?
Багатодітні родини, господарі , які пройдуть навчання і доведуть , що мають знання і можливість утримувати цих корів у себе вдома. Тобто, будуть перевірені можливості забезпечити цих корів кормами і приміщенням для утримання . Також будуть вивчати, чи є можливість продати продукцію. Як правило, в селах, що недалеко від міста, немає проблем із продажем молока . Крім цього , власник має застрахувати цих корів, а потім повернути кошти, щоби фонд міг і далі купувати іншим родинам нових тварин. Проект дуже важкий, але у «Терра Деі» вірять в те, що в добрих руках ці тварини принесуть прибуток закарпатським родинам .
З 1 травня ті , хто хоче отримати корову, можуть прийти в «Терра Деі» і написати заяву.
Олександр Омельченко для Закарпаття онлайн