До участі у нараді були запрошені начальники управлінь, самостійних відділів центрального апарату Комітету, а також, начальники територіальних управлінь, їхні перші заступники, начальники гірничих округів, експертно-технічних центрів, інших підприємств та установ, що належать до сфери управління Комітету, регіональні прес-служби.
Під час селекторної наради зазначено, що за даними оперативного обліку за 7 місяців поточного року на виробництві України смертельно травмовано 565 осіб, що на 12 осіб більше ніж за аналогічний період 2006 року.
Високий рівень травматизму спостерігається в 11 з 26 територіальних управлінь Держгірпромнагляду. Зокрема, це – теруправління по Київській області та м. Києву (+27), Донецькій (+13), Полтавській (+9), Закарпатській (+6), Івано-Франківській (+6), Рівненській (+4), Луганській (+4), Миколаївській (+3), Кіровоградській (+2), Житомирській (+2) областях та Криворізьке гірничопромислове ТУ (+9).
Незадовільний стан промислової безпеки залишається у хімічній (+1), будівельній (+11), металургійній (+9), гірничорудній (+8), деревообробній (+4) галузях, а також на підприємствах зв’язку (+3).
Так у вугільній промисловості з початку року загинуло 102 гірника. Більше всього – на шахтах «Красноліманська» (7), «Крепінська» (3), «Красноармійська-західна» (6).
Найбільш травмо-небезпечною, наряду з вугільною, залишається будівельна галузь. Тільки у Києві та області на будівництві з початку року загинуло 26 працівників, що на 13 більше ніж за аналогічний період 2006 року. Зазначалося, що понад 30% нещасних випадків зі смертельним наслідками трапляються із працівниками, які працювали на будмайданчику менше одного місяця, не отримали відповідної професійної підготовки та інструктажу з правил безпеки.
Про заходи, що вживаються для виправлення ситуації під час наради звітували начальники теруправлінь, де спостерігається зростання рівня виробничого травматизму.
Під час наради наголошувалось, що наглядовцям треба підвищити вимогливість до керівників підприємств, де є випадки травматизму зі смертельними наслідками. Зокрема, на таких підприємствах будуть здійснюватися призупинення об’єктів та в обов’язковому порядку комплексні перевірки, а відновлення робіт - лише після усунення недоліків та за рішенням Комітету.
Серед перспективних напрямків покращення стану охорони праці на підприємствах, зазначалося під час наради, є впровадження автоматизованих систем контролю і спостереження за роботою технологічного обладнання. Такі системи ефективно працюють на шахтах вугільної галузі, у хімічний промисловості та інших об’єктах підвищеної небезпеки.
Передбачається також відновити й активізувати роботу нештатних інспекторів з охорони праці, які можуть надати реальну допомогу у покращені стану промислової безпеки на підприємствах. Планується більш цілеспрямовано працювати з представниками середнього і малого бізнесу, оскільки саме на цих підприємствах трапляється більше всього нещасних випадків.
Прес-служба Держгірпромнагляду України
22 серпня 2007р.
Теги: