Згідно з проектом, розробленим СМС, передбачається виплата стипендій студентам-сиротам та напівсиротам. Стипендія складається з двох частин. Перша вплачується як матеріальна допомога, а друга — як стимулююча. Тобто, чим краще вчитиметься студент, тим більшу стипендію він отримуватиме. Передбачається диференціація виплат для сиріт та напівсиріт. Наприклад, додатково до матеріальної допомоги, студент-напівсирота в разі складання сесії з оцінкою не нижче середнього балу «добре» отримує 100 грн., 200 — в разі складання сесії на «відмінно», — розповів голова ЗОО Спілка молодих соціалістів Василь Граб.
Фінансування довгострокового проекту взяв на себе Ужгородський коньячний завод.
«Відповідну ініціативу проявили студентський профком УжНУ та молоді соціалісти. Вони звернулися до нас зі списками та умовами проекту, які, і я, як керівник, і підприємство, підтримали», — сказав директор Ужгородського коньячного заводу, депутат Закарпатської обласної ради від СПУ Володимир Гісем. Він повідомив, що проект є довгостроковим. «До цього ми проводили одноразові благодійні акції. Цей проект діятиме поки працюватиме Ужгородський коньячний завод», — повідомив він.
Як зазначив Василь Граб, презентований проект не пов’язаний з виборчою кампанією. Розробка проекту почалася ще до указів президента і тим більше, до його соціальних ініціатив. В. Граб продемонстрував журналістам лист-звернення голови студентського профкому УжНУ, датований березнем 2007, з яким, відтак, звернулися до УКЗ. Як прокоментував сам голова студентського профкому УжНУ Володимир Марцинів, очолювана ним організація зверталася до кількох організацій та підприємств, однак допомогу вони отримали саме від СМС та УКЗ.
Відповідаючи на питання журналістів, чи не є цей проект піар-акцією з боку соціалістів, Володимир Гісем зазначив: «Ми не займаємось популізмом, а проект є благочинним». Голова Закарпатської СМС, в свою чергу зазначив, що «соціальний захист завжди стояв на перших позиціях в програмі СПУ».
Загалом стипендії отримуватимуть 65 студентів УжНУ.
Проректор УжНУ з навчально-виховної роботи Ольга Гвоздяк зазначила, що чимало студентів університету попри відповідні пільги при вступі гостро потребують підтримки поза державним коштом. Тому допомога від благодійників є надзвичайно актуальною. Крім того, університет, за словами Ольги Гвоздяк, зіштовхнувся ще й з чималою кількістю інших проблем: поселення в гуртожиток, перенесення бібліотеки тощо. Тому навчальний заклад чекає на меценатів та висловлює вдячність за вже надану допомогу.
21 серпня 2007р.
Теги: