– До мене, як до народного депутата України, звертаються жителі Тячівського та Рахівського районів Закарпатської області. Скаржаться на катастрофічну ситуацію щодо виділення земельних ділянок сільськогосподарського призначення для використання їх у якості гірських пасовищ для випасу овець та іншої худоби.
Стурбовані селяни у своїх зверненнях зазначають, що наближається сезон вигону овець на полонини, однак наразі відсутній повноважний орган, який представлятиме інтереси власників худоби під час врегулювання земельних правовідносин.
До цього часу розподіл полонин та встановлення плати за користування здійснювався рішенням районних рад, а контролювали їх виконанням полонинські управи, які зараз перебувають в стадії ліквідації.
Наразі земельна реформа не завершена, і землі, що перебувають за межами населених пунктів, стали власністю держави та передані в управління Державного земельного агенства. Досі не вирішені такі актуальні земельні питання як розмежування земель комунальної та державної власності, встановлення меж адміністративно-територіальних громад, проведення грошової оцінки землі та визначення розмірів орендної плати, механізм передачі земель державної власності у комунальну для створення громадських пасовищ.
Депутати районних рад звертались за роз'ясненнями до Головного управління Держезмагенства у Закарпатській області але чіткої відповіді не отримали.
Зволікання у вирішенні зазначеного питання призведе до зменшення поголів’я овець у регіоні й цілковитий занепад цієї галузі тваринництва, втрати джерел для існування для тваринників краю. Крім того, пасовища заростуть чагарниками і втратять своє функціональне призначення.
Народний депутат Василь Петьовка, враховуючи важливість цього питання, звертається до голови Закарпатської ОДА Валерія Лунченка з проханням дати доручення в найкоротший термін вжити всіх необхідних заходів та вирішити питання про визначення земельних ділянок для організації громадських пасовищ з наступною передачею їх в оренду тваринникам: або безкоштовно, або за символічну плату.
МІЖГІР"Я- БУНДЗЯК 2014-04-09 / 12:20:48
Будь-ласка,чим швидше змініть начальника земельного ШОВАКА він і так пенсіонер,нехай відпочиває і зробіть ревізію земель якщо ше щось залишилось,ДУМАЮ пасовища треба ...але їх нема вже.Відберіть у ЩУРІВ...ЮРИКІВ...ПІШТІВ..
Русин 2014-04-08 / 09:27:05
Питання полонин треба відстоювати в області і то твердо бо ліси й полонини всьо, що мали Закарпатці. Даже совети до полонин аш так сильно не пхалися, а під час приєднання Закарпаття до УРСС нам гарантовали безплатні полонини. Аш громади втратят полонини тваринництву капиць. В сім питанню маєме со достукати до Києве і вимагати повернення і закріплення полонин за громадами.
Міжгірський 2014-04-08 / 09:01:05
Чи будуть ВВПетьовка А. Шекета і Лунченко діяти для недопущення поділу Боржавських полонин серед багатіїв. Ці землі сільськогосподарського призначення завжди були для використання як гірські пасовища для випасу овець та іншої худоби серед многих сіл Міжгірщини.
міжгірець 2014-04-07 / 18:13:09
Само велика корупція в управлінні земельних ресурсів .Антал -очолює приймає рішеня ,збирає гроші , а Токар з Поповичом їх легалізовують усі рішення Антала. Уже розділили Боржавські Полонини .Головне зобрати бабло .Гнати треба усіх