Закарпаття:"Хто є хто?"

23 лютого в Ужгородському прес-клубі реформ відбулася презентація міжнародного довідково-біографічного видання „Хто є хто в Закарпатті”. Довідник входить до серії „Хто є хто в Україні” і вже вдруге подає інформацію про відомих особистостей краю, організації, наукові та культурні товариства, історію нашого краю, адміністративно-територіальний устрій і ще багато цікавих даних.

Про проект „Хто є хто у Закарпатті” розповів керівник проекту Володимир Мерцин. Він повідомив, що проект заснований Українським видавничим консорціумом та зареєстрований як товарний знак. Аналогічні довідники з’явилися також в інших областях України, вони презентують історію регіонів, їх науковий та економічний потенціал, духовне життя, а також розповідають про видатних особистостей краю. Друге видання довідника „Закарпаття. Хто є хто” присвячено 60-річчю возз’єднанню Закарпаття із Україною і містить екскурс в історію області, аналіз її геральдики (зображено герби усіх районів, журналіст Олексій Філіпов подав історію створення герба Закарпаття). Довідник розповідає про відомих історичних діячів Закарпаття (Андрія Бачинського, Михайла Балудянського, Ілону Зріні, династію Шенборнів, Йосипа Бокшая, Адальберта Ерделі, Михайла Трояна та інших), національні громади краю, офіційні установи та недержавні об’єднання, духовне життя Закарпаття. У книзі також є розділ про історію та сьогодення закарпатського футболу, про місцеві оздоровниці, успішні підприємства. Окремий розділ під назвою „Їх батьківщина Закарпаття” розповідає про відомих закарпатців-сучасників — Ніну Гецко, Зірку Гренджу-Донську, Гізелу Ціполу, Мирослава Дочинця, про ряд політиків.
Володимир Мерцин стверджує, що, готуючи довідник, прагнув показати багатогранність Закарпаття, його духовне багатство, толерантність у стосунках багатьох націй. Виданню значно допоміг ректор УжНУ Микола Вегеш, його авторству належить і вступна стаття до довідника. Серед авторів книги — професор Михайло Тиводар, професор Дмитро Данилюк, кандидат історичних наук Микола Макара, доктор філософських наук Іван Мигович, письменник Василь Пагиря, професор Світлана Пахомова, ректор Закарпатського художнього інституту Іван Небесник.
Довідник „Хто є хто” не продається, а розповсюджується серед учасників проекту, на конференціях та виставках. Для підприємств та політиків передбачена участь у проекті на комерційній основі. Однак бажаючих увійти в історію, за словами В. Мерцина, на Закарпатті не надто багато: керівники підприємств, посадовці, члени політичних сил часто переживають, хто буде розміщений „по-сусідству” на сторінках книги і уникають зайвої публічності.
У засіданні також взяв участь голова товариства вірмен Закарпаття „Арарат” Сергій Нікогосян. Він розповів про відомих вірмен Закарпаття та повідомив, що віднайшов вірменський слід на закарпатській землі ще за часів XV століття — одним з відомих церковних діячів краю на той час був вірменин за національністю Василь Тарасович (насправді Торосян). Сергій Нікогосян наголосив на важливості проектів, які дають змогу представникам національностей на Закарпатті розповісти про свою роботу, досягнення: „У довіднику ви знайдете інформацію про нас, при чому, написану самими представниками національних громад, без жодної цензури”.

Ужгород.нет
27 лютого 2006р.

Теги:

Коментарі

НОВИНИ: Соціо

16:38
На війні поліг Герой із Ділового на Рахівщині Богдан Водош Фото новина
14:58
Прикордонники поповнили запаси донорської крові на Закарпатті Фото новина
11:30
На дорогах Закарпаття зафіксували масштабні порушення вагових норм Фото новина
10:32
/ 2
На набережній Незалежності в Ужгороді стартував Великодній ярмарок Фото новина
18:40
/ 4
В Ужгороді відкрили виставку великодніх писанок на площі Поштовій Фото новина
16:33
/ 2
На Закарпатті вже вигоріло майже 500 гектарів землі через пожежі
14:18
/ 1
В ужгородському скансені з’явиться унікальна швабська каплиця XIX століття Фото новина
11:04
На КПП «Чоп» жінка намагалася підкупити прикордонників, щоб ті пропустили чоловіка без паспорта Фото новина
09:14
На Закарпатті нетверезу водійку Nissan спіймали на перевищенні швидкості Фото новина
13:25
На Закарпатті викрили шахрайство під виглядом гуманітарної допомоги Фото новина
10:39
В Ужгороді стартував сезон цвітіння магнолій Фото новина
10:08
У Мукачеві попрощалися із загиблим в автокатастрофі воїном Василем Капітаном Фото новина
18:05
На Закарпатті стартували масштабні командно-штабні навчання з екстреної медицини Фото новина
17:58
/ 1
У Мукачеві патрульні зупинили нетверезого водія Mercedes Фото новина
15:18
/ 1
Нацпарк «Синевир» оголосив сезон тиші для захисту дикої природи
13:39
У Тячеві в останню дорогу провели Героя Ярослава Шомка Фото новина
12:26
/ 1
Закарпатського військового нагородили однією з найвищих відзнак ЗСУ Фото новина
10:03
В Ужгороді прощатимуться із полеглим на війні з росією захисником Михайлом Шипом Фото новина
09:15
На околицях Ужгорода нетверезий водій врізався у вантажівку (ФОТО
18:15
В Ужгороді попрощалися із полеглим на війні з рф воїном Олександром Луцьом Фото новина
14:39
У Берегові пенсіонер потрапив до реанімації через отруєння чадним газом
11:26
На Закарпатті митники зупинили спробу перевезення сигарет без акцизу до Словаччини Фото новина
09:01
Цього тижня на Закарпатті прогнозують до +17° і місцями дощі
14:29
/ 1
На Закарпатті запровадили нерестову заборону на вилов риби
12:15
/ 4
В Ужгороді прощаються із загиблим воїном Олександром Луцьом Фото новина
» Всі новини