В ужгородських школах працюватимуть соціальні педагоги: впродовж 2013-го школярами вчинено 48 кримінальних правопорушень

Прокуратура міста Ужгорода провела перевірку в Управлінні освіти Ужгородської міської ради з питань дотримання вимог законодавства, спрямованого на попередження правопорушень серед дітей, а також встановлення причин та умов, які цьому сприяли.

В ужгородських школах працюватимуть соціальні педагоги: впродовж 2013-го школярами вчинено 48 кримінальних правопорушень

«Проведенню перевірки передував той факт, що протягом тільки 2013 року в загальноосвітніх навчальних закладах Ужгорода було вчинено 48 кримінальних правопорушень.З них – у 15 правопорушеннях неповнолітнім в навчальних закладах завдано значних тілесних ушкоджень та вчинено 33 крадіжки», – пояснила ювенальний прокурор прокуратури міста Ужгорода Ірина Клименко. Крім того, у 2013 році зафіксовано 51 нещасний випадок з учнями навчальних закладів Ужгорода. Всі нещасні випадки трапилися під час навчального процесу та призвели до травмувань дітей. 

Торік також мали місце випадки вчинення в освітніх закладах насильницьких дій щодо неповнолітніх. Наприклад, в одній з шкіл Ужгорода десятикласник намагався задушити восьмикласника. У цій самій школі чотирнадцятирічний учень завдав тілесних ушкоджень середньої тяжкості тринадцятирічному малолітньому. 

Вчиняються школярами і крадіжки. Зокрема, протягом минулого року ученицею однієї зі шкіл в Ужгороді, під час навчального процесу скоєно 6 крадіжок, поєднаних з проникненням у житло. Однак, не зважаючи на згадані випадки правопорушень, у школах не проводилися службові перевірки та відсутня індивідуальна робота шкільного психолога з юними правопорушниками, які, до того ж, не перебувають на внутрішньому шкільному обліку.

Наведені факти свідчать про те, що посадові особи управління освіти Ужгородської міської ради неналежно та неефективно виконують накази щодо спільних заходів, спрямованих на профілактику правопорушень та запобігання бездоглядності, злочинності й попередження насильства серед неповнолітніх. 

«Оскільки неповнолітні навчаються у час, наповнений суспільними змінами та проблемами, необхідно звести до мінімуму негативні впливи оточуючого середовища на дітей. Ці питання мають вирішувати соціальні педагоги», – зазначає ювенальний прокурор. «Однак не зважаючи на таку необхідність, сьогодні в Ужгородських школах немає жодного соціального педагога». 

У ході перевірки прокуратура Ужгорода встановила, що управління освіти міськради на вкрай низькому рівні взаємодіє зі службою у справах дітей та відповідним відділом кримінальної міліції. У зв’язку з цим, прокуратура направила до міської ради подання з вимогою вжити заходи щодо забезпечення загальноосвітніх закладів міста соціальними педагогами та притягнути до дисциплінарної відповідальності головного спеціаліста відділу шкіл і дошкільних закладів управління освіти за неналежне виконання своїх службових обов’язків.

Прес-служба прокуратури Ужгорода

11 березня 2014р.

Теги: соціальні педагоги, школи, правопорушення

НОВИНИ: Соціо

17:29
На війні з рф загинув Захисник із Воловця — Іван Мадяр Фото новина
16:25
Екологи з’ясовують причини почервоніння води у річці Уж Фото новина
15:43
/ 2
Прокуратура вимагає більшу заставу для підприємця, що перевозив ухилянтів у фурі на Закарпатті Фото новина
14:23
У Рахівській громаді проведуть стерилізацію безпритульних тварин Фото новина
13:15
Влада та інвестори домовляються про відновлення “Flex” у Мукачеві Фото новина
12:16
У Мукачеві після ракетного удару якість повітря поступово покращується Фото новина
10:58
На Берегівщині зафіксували спалах африканської чуми свиней серед диких кабанів Фото новина
09:59
Рятувальники ліквідували масштабну пожежу після ракетного удару по заводу в Мукачеві Фото новина
08:56
/ 10
В Ужгороді поліцейського звільнили за захист ветерана від ТЦК Фото новина
19:31
/ 1
Велика закарпатська афера
18:43
Лікарі повідомили про стан постраждалих унаслідок ракетного удару по заводу в Мукачеві Фото новина
17:49
/ 1
Закарпатські прикордонники затримали 18-річну переправницю разом з «клієнтом» Фото новина
16:46
До Мукачева прибув евакуаційний потяг з Дніпропетровщини Фото новина
15:43
На Тячівщині взяли під варту двох переправників Фото новина
14:36
Працівники водоканалу в Мукачеві натрапили на міну часів Другої світової Фото новина
13:09
/ 1
Чоловік, якого рятувальники витягли з урвища на Рахівщині, помер Фото новина
12:59
/ 1
На Рахівщині 26-річний турист з Бахмута зірвався в урвище Фото новина
12:12
/ 1
Собака допоміг закарпатським прикордонникам затримати порушників на кордоні з Румунією Фото новина
10:03
У Мукачеві другу добу гасять пожежу після ракетного удару рф по підприємству Фото новина
09:07
Сімох чоловіків, які шукали шлях за кордон у Telegram, затримали на Тячівщині Фото новина
06:56
/ 1
Закарпаття втрачає туристичний потенціал через рішення про будівництво вітряків - експерт
23:53
Жінки, які захищають Карпати. Наталія Вишневська про вітряки на Закарпатті та участь громадськості Відео новина
19:53
Відкрито реєстрацію на подорож екоклубу в Ясіня "Стежка Довбуша"
17:24
У Воловці взято під варту підозрюваного у зґвалтуванні неповнолітньої Фото новина
16:48
/ 1
Керівництво угорщини уникає згадки про росію після ракетного удару по Мукачеву Фото новина
» Всі новини