До 200-річчя з дня народження Т. Шевченка в Ужгороді відбулось Народне віче

У неділю, 9 березня в Ужгороді біля пам’ятника Великому Кобзарю відбулося Народне віче, приурочене відзначенню 200-річчя від дня народження Т.Г.Шевченка.

До 200-річчя з дня народження Т. Шевченка в Ужгороді відбулось Народне віче

Уклонитись світлій пам’яті великому Тарасу прийшли керівники обласної влади, депутати, представники творчих спілок, громадських організацій, громадські діячі, священики та журналісти. 

Сьогодні, коли Україна духовно відроджується та бореться за утвердження своєї територіальної цілісності,  Тарас Шевченко сприймається як уособлення сили й енергії  нашого народу, а його спроможність до боротьби й утвердження є дороговказом. Його поезію люблять усі народи… Зроджений у серці вірмена Сергія Нігояна - Героя Майдану, Кобзар наче промовляв до нас із  барикад «"...І вам слава, сині гори"…

Голова обласної ради Іван Балога вітаючи краян з нагоди ювілею Кобзаря відзначив, що слова Шевченка актуально і нині.

«Шевченко передбачав непростий шлях становлення нашої держави. Це шлях через боротьбу. Нині ж має настати час порозуміння, щоб Схід і Захід, Північ і Південь творив нову Україну, щоби не було поділу на своїх і чужих. Ми прагнемо зберегти непорушність кордонів країни, єдину українську націю, наш європейський вибір», - зазначив керівник ради. 

До учасників Народного віча також звернулися й голова ОДА Валерій Лунченко, який зауважив, що 200 річчя великого Кобзаря нація зустрічає у нелегкий час. «Шевченко – це символ, який об’єднує українців, який ріднить нас, який нам допомагає у всі часи». 

Також до присутніх звернулися голова обласної організації Національної спілки письменників Василь Густі, голова обласної організації Всеукраїнського товариства «Просвіта» ім. Т.Г. Шевченка Володимир Піпаш та інші.

Святі отці різних конфесій провели молебень.

Учасники віче,  поклавши   квіти до монумента полум’яного борця, мали змогу відвідати й обласний музично-драматичний  театр імені братів Шерегіїв, де відбудеться святковий концерт «В сім’ї вольній, новій», повідомляє прес-служба Закарпатської обласної ради.

 
 
11 березня 2014р.

Теги: віче, Т. Шевченко, день народження

НОВИНИ: Соціо

18:05
На Закарпатті стартували масштабні командно-штабні навчання з екстреної медицини Фото новина
17:58
У Мукачеві патрульні зупинили нетверезого водія Mercedes Фото новина
15:18
/ 1
Нацпарк «Синевир» оголосив сезон тиші для захисту дикої природи
13:39
У Тячеві в останню дорогу провели Героя Ярослава Шомка Фото новина
12:26
/ 1
Закарпатського військового нагородили однією з найвищих відзнак ЗСУ Фото новина
10:03
В Ужгороді прощатимуться із полеглим на війні з росією захисником Михайлом Шипом Фото новина
09:15
На околицях Ужгорода нетверезий водій врізався у вантажівку (ФОТО
18:15
В Ужгороді попрощалися із полеглим на війні з рф воїном Олександром Луцьом Фото новина
14:39
У Берегові пенсіонер потрапив до реанімації через отруєння чадним газом
11:26
На Закарпатті митники зупинили спробу перевезення сигарет без акцизу до Словаччини Фото новина
09:01
Цього тижня на Закарпатті прогнозують до +17° і місцями дощі
14:29
/ 1
На Закарпатті запровадили нерестову заборону на вилов риби
12:15
/ 4
В Ужгороді прощаються із загиблим воїном Олександром Луцьом Фото новина
09:08
Випадок гепатиту А зафіксували на Хустщині
18:34
/ 1
В Україні цієї ночі переходять на літній час
16:46
На Закарпатті проведуть масштабні навчання цивільного захисту
11:57
На Закарпатті за тиждень патрульні зафіксували понад тисячу перевищень швидкості
18:29
У Тересві на Тячівщині попрощалися з полеглим Героєм Іваном Міцурою Фото новина
17:03
/ 1
На Рахівщині врятували туриста з Дніпра, якому стало зле під час сходження у Карпатах Фото новина
15:38
У Мукачеві розшукали водія, який вчинив ДТП і втік Фото новина
11:23
/ 3
Прибиральниці, яка побила шваброю дитину в притулку у Батьові, призначили 510 грн штрафу
10:39
/ 1
У Мукачеві в останню дорогу проведуть полеглого воїна Василя Капітана Фото новина
08:58
/ 4
В Ужгороді встановили скульптуру «Реконструкція подій» Михайла Деяка Фото новина
17:27
На війні поліг воїн із Білок на Хустщині Олександр Бойко Фото новина
10:28
У Сваляві медики врятували жінку з критичним станом Фото новина
» Всі новини