В УжНУ пропонують відкрити нові спеціальності

За твердженням знаних учених та природознавці краю, в УжНУ лісову кафедру потрібно було відкрити ще в 1946 – му. І вони мають рацію. На Закарпатті вдалося це започаткувати тільки у квітні 2006 – му, коли було здано в Міністерство освіти і науки України ліцензійну справу на відкриття на географічному факультеті УжНУ нової спеціальності – бакалавра лісового господарства за Болонською системою навчання. На протязі майже двох років ішла запекла боротьба та все ж було отримано довгожданий документ і ліміт на навчання частини обдарованих студентів – майбутніх лісівників за рахунок державного кошту.

В УжНУ пропонують відкрити нові спеціальності

Сьогодні крайові науковці знову вдарили на сполох - розгляд поданих Державній атестаційній комісії ліцензійних справ УжНУ  блокувався в останні роки. Їх підтримали депутати обласної ради і на другому пленарному засіданні 18 сесії ухвалили відповідне звернення до Міністра освіти і науки України Квіта С. М.

У ньому сказано: « В Закарпатській області ліси – основне багатство краю, адже займають близько половини всієї території Закарпаття. При цьому близько 25 відсотків відноситься до лісів природоохоронного призначення. За площею лісового фонду область входить до першої п'ятірки, а за запасами деревини посідає перше місце серед областей України. Тому особлива увага надається раціональному і ефективному веденню лісового господарства, а отже, і підготовці фахівців-лісівників.

У 2011 році Ужгородський національний університет отримав сертифікат про акредитацію до 2021 року на право підготовки бакалаврів з напряму  «Лісове і садово-паркове господарство» за денною та заочною формами навчання. З метою якісної підготовки фахівців-лісівників УжНУ неодноразово звертався в Міністерство освіти і науки України щодо отримання ліцензії для підготовки спеціалістів і магістрів зі спеціальності «Лісове господарство». Експертна комісія МОН України надала позитивні висновки з цього питання і рекомендувала ДАК надати УжНУ таке право. Однак розгляд поданих Державній атестаційній комісії ліцензійних справ УжНУ блокувався.

Наразі Ужгородський національний університет втретє подав в установленому порядку ліцензійні справи щодо підготовки спеціалістів і магістрів зі спеціальності  «Лісове господарство». Для якісної підготовки зазначених фахівців профільна випускаюча кафедра лісівництва географічного факультету УжНУ має належне кадрове, методичне та матеріально-технічне забезпечення.

Ми, депутати обласної ради, звертаємось до Вас, шановний Сергію Мироновичу, із проханням позитивно вирішити питання надання ДВНЗ «Ужгородський національний університет» права провадження освітньої діяльності за освітньо-кваліфікаційним рівнем «спеціаліст» і «магістр» зі спеціальності  «Лісове господарство».

Прес-служба Заарпатської облради

07 березня 2014р.

Теги: УжНУ

Коментарі

лісник 07.03.2014 / 13:34:05
Просто механічне відкриття кафедри лісового господарства не віришить проблеми області ні на йоту. Необхідна концепція розвитку лісового господарства області та підготовки відповідних фахівців. І при всій повазі до науковців Ужну: де ви візьмете фахівців? Найближчі реальні фахівці є у Львові та у Хусті. Ось із цього слід починати "лісовий танець".
А то виникла ейфорія: наш земляк Квіт - міністр! Зробимо все, що захочемо. База, фахівці, наука! Так і тільки так!

НОВИНИ: Соціо

18:16
/ 1
В Ужгороді родинам шести полеглих воїнів передали державні нагороди Фото новина
16:44
/ 1
Ужгород попрощався з лікарем-хірургом і морським піхотинцем Олегом Наконечним Фото новина
15:42
/ 3
Суд арештував понад 339 тисяч євро та 154 тисячі доларів у справі закарпатського митника Фото новина
14:24
Біля Нижнього Коропця на Мукачівщині оселилася родина лелек Фото новина
12:26
Патрульні виявили нетверезого водія під час перевірки в Мукачеві Фото новина
10:52
Підтверджено загибель воїна з Берегова Сергія Цопіна, який понад три роки вважався зниклим безвісти Фото новина
10:43
/ 6
Компанія, афілійована з Максимом Єфімовим, придбала землю і недобуд під румунським кордоном на Хустщині
08:55
/ 1
Біля Перечина сталася ДТП за участю автокрана Фото новина
16:24
/ 1
Ужгород попрощався із захисником Олексієм Журавльовим, який понад рік вважався зниклим безвісти Фото новина
14:26
/ 2
В Ужгороді попрощаються із полеглим захисником Олегом Наконечним Фото новина
09:51
/ 1
В Ужгороді на кількох вулицях тимчасово відключать воду
18:07
/ 1
На сміттєзвалищі в Барвінку сталася вже 16-та пожежа від початку року Фото новина
16:37
На Закарпатті за місяць оштрафували понад 420 водіїв за перевищення швидкості
13:32
/ 1
У Рахові попрощалися із 32-річним Героєм Богданом Беднаром Фото новина
11:02
/ 1
Укрзалізниця призначила додаткові поїзди до Рахова та Солотвина
10:10
/ 1
В Ужгороді попрощалися із полеглим на війні з рф військовим Едуардом Ного Фото новина
09:00
/ 4
На Закарпатті викрили прикордонника та його спільника на організації втечі за кордон Фото новина
08:28
У Берегові безкоштовно вакцинуватимуть собак і котів проти сказу
23:48
Торік у закладах дошкільної освіти Закарпаття виховувалося дітей на 6,3% менше, ніж у 2024-му
18:34
/ 1
Підтвердили загибель захисника із села Луг на Рахівщині Юрія Гринюка Фото новина
16:36
На Закарпатті триває моніторинг ситуації з вірусним гепатитом А
13:38
/ 7
Під Ужгородом у користування депутатському готелю "Брістоль" віддали майже 10 га лісу з червонокнижними птахами за 54 тис. гривень в рік
13:23
У Берегові попрощаються із Героєм Євгеном Копчею, який більше року був зниклим безвісти Фото новина
12:18
/ 1
На Закарпатті відбудеться нічний гірський забіг Фото новина
12:13
Яку національність обрали воїни Чехословацького корпусу Людвіка Свободи?
» Всі новини