Депутати та громадськість Закарпаття висловилися за наведення порядку в лісовій галузі (ФОТО)

Сьогодні в обласній раді відбулася нарада з питань розвитку лісової галузі краю. В її роботі взяли депутати з комісії з питань екології та використання природніх ресурсів, керівники держлісгоспів краю, представники закарпатського Євромайдану.

Депутати та громадськість Закарпаття висловилися за наведення порядку в лісовій галузі (ФОТО)

Серед проблем, про які говорили – за останні три роки суттєво зросла площа вирубаного лісу. Так, у 2010 році в області вирубали 1700 гектарів, а минулого року вже майже 2600 гектарів. На думку присутніх на нараді це непродумані дії керівництва галузі, адже головне багатство краю – просто знищувалося.

«Ми могли бачити, як рубають ліси, як нищать букові насадження, як продають його офіційно за копійки. Поблизу Синевира, у заповіднику бездумно вирубують смереку. Навіть ще років двадцять такого хаосу у лісовій галузі не було, розвалено все. Міліція «кришує» лісову галузь, особливо при  перевезенні незаконно вирубаного лісу. Не для того люди стояли на Майданах, щоби система не змінювалася. Систему роботи треба кардинально оновлювати», - звернувся до присутніх учасник Євромайдану, керівник обласного товариства воїнів-афганців Михайло Куцкір.

Керівники держлісгоспу поінформували громадськість, що минулого тижня вони провели збори колективу, на якому висловили начальнику управління лісового та мисливського господарства області Ігорю Фізику. Також вони заявили, що виступають за те, що галузь працювала стабільно, проте без того безчинства, яке було в останні роки.

Керівник Народної самооборони в Ужгороді Віталій Лазаренко після доповіді лісівників зазначив,  що в «галузі звітують про величезні прибутки, а насправді ситуація катастрофічна, діють тіньові схеми. Ліс -  це золотий запас Закарпаття, а в останні роки він винищується».

Уповноважений облради в управлінні лісового та мисливського господарства, депутат облради Михайло Лакатош відзначив, що в останні роки в галузі закупляли техніку за завищеними цінами. «Техніку придбали втричі дорожче, ніж ринкова вартість. Окрім того, значні суми сплачувалися в структури Києва за використання електронних чіпів. Так, за рік один лісгосп сплачував за них по 700 тисяч гривень. Окрім того, суттєво зросли площі вирубок на Закарпатті. В галузі діяли корупційні схеми. Ще кілька років, і ліс в області могли взагалі винищити. Це ресурс для майбутніх поколінь, і його треба вберегти», - вважає народний обранець.

На нараді лунали чимало пропозицій щодо подальшого розвитку галузі. Їх буде в майбутньому включено в майбутньому в депутатські рішення. Водночас на нараді представник громадськості Валентин Волошин запропонував прийняти звернення про об’єднання лісогуідь «Агролісу» з держлісгоспами. Також лунала  пропозиція запровадження на Закарпатті  системи сталого розвитку лісового господарства як це діє в країнах Європи.

Прес-служба Закарпатської облради

05 березня 2014р.

Теги: ліс, насадження, Фізик

Коментарі

ВЕРХОВИНЕЦЬ 06.03.2014 / 11:54:05
Перевірьте роботу головного лісничого алкоголіка Ігоря Щербея докі цей урод буде транжирити ліс на верховіні в тюрму пора

Українець 06.03.2014 / 10:59:19
І саме головне - щоб ні один пінарас не був забутий із тих, хто залишив в Карпатах одні пеньки. Кожну морду до відповідальності.

Іван 06.03.2014 / 06:49:30
і що?ніхто з директорів не звільнений.судячи з матеріалу, різких рухів у найкримінальнішому сегменті економіки не буде.змінився касир?і все добре

За правду. 05.03.2014 / 22:36:51
Цірик, хочаб щось зробив для района і думаю буде робити, і це помітно, а ЛІСНИК тіньовим лісом займається і збагачує себе і перевертнів в пагонах.

Вася 05.03.2014 / 20:49:26
Лакатош пішов з ПР ще у 2012 році, бо був проти того, як ледида з фізоикм краде ліс. за це ледида через прокуратуру в суді просив для нього 5 років тюрми. людина пішла з влади, бо знала що у регіонів руки в крові

ЛІСНИК 05.03.2014 / 20:40:49
А ЩО ТУЙ РОБИТ ЦІРИК - РАДНИК ЛЕДИДИ7 ТА ЩЕ Й КЕРУЄ ЦЕ ВІН ОРГАНІЗОВУВАВ ПО 5 БАКСІВ ЗА 1 М3 ЛІСУ. лЮДИ, ВИ ЩО, ХОЧЕТЕ ЩОБИ ТАК БИЛО І ДАЛЕ. ЗА ЩО ВМИРАЛИ ХЛОПЦІ НА МАЙДАНІ?

лісівник 05.03.2014 / 19:58:55
коли той народний обранець(ЛАКАТОШ)газдував у Берегові продавав ліс наліво купив собі машину за 50000 доларів тоді біди не було а коли його посунули од корита нараз став великим природоохоронцем

НОВИНИ: Соціо

18:00
/ 1
На кордоні з Угорщиною затримали закарпатця, якого розшукувала поліція за підозрою у грабежі
16:18
Закарпатські рятувальники увійшли до десятки найсильніших команд ДСНС України Фото новина
09:20
100-річний ювілей відзначила жителька села Кибляри на Ужгородщині Фото новина
06:48
/ 1
У вівторок в Ужгороді презентуватиме свою книжку відомий військовий репортер зі Словенії
14:24
В Ужгороді зупинили п’яного водія без прав Фото новина
13:02
У центрі Ужгорода під колеса легковика потрапила дитина Фото новина
18:17
/ 5
На Закарпатті прикордонники викрили двох хабародавців Фото новина
17:10
На Рахівщині рятувальники розшукали туриста, який кілька днів блукав у горах Фото новина
14:18
/ 2
Останній дзвоник пролунав сьогодні для школярів Ужгорода Фото новина
13:06
/ 1
На Тячівщині 10-річна дитина потрапила до реанімації після наїзду електросамоката Фото новина
10:19
В Ужгороді попрощалися з 32-річним солдатом Мироном Стегурою, який два роки вважався зниклим безвісти Фото новина
09:00
/ 2
На Закарпатті створили віртуальну подорож національним парком Фото новина
18:15
На Закарпатті запроваджують обмеження руху великовагового транспорту у спеку Фото новина
16:25
У Мукачеві поховали 31-річного воїна Євгенія Гуранича, який поліг на війні з росією Фото новина
15:26
/ 2
На кордоні з Угорщиною затримали чоловіка з фальшивими документами Фото новина
13:23
/ 2
На Закарпатті помер провідник ОУН та колишній політв’язень Василь Бряник Фото новина
10:19
/ 2
Медикині із Закарпаття пройшли інтенсивне навчання у Варшаві Фото новина
21:00
У четвер у Мукачеві попрощаються з Євгенієм Гураничем, що загинув ще в січні 2025 року Фото новина
18:37
На Закарпатті вручили посмертну нагороду матері прикордонника Фото новина
17:28
В Ужгороді попрощаються із полеглим захисником Мироном Стегурою Фото новина
16:37
/ 1
В Ужгороді спіймали нетверезу водійку таксі Фото новина
14:40
Серед картоплі на Закарпатті виявили боєприпас Фото новина
10:05
Мукачівець під наркотиками спричинив ДТП і намагався втекти Фото новина
21:12
/ 5
Свидовець і полонину Красну порізали на лоти для продажу з аукціонів. Усього 800 ділянок на площі понад 8 тисяч гектарів
18:33
/ 14
Мер власних інтересів
» Всі новини