Верховна Рада схвалила Заяву по ситуації в Україні

Верховна Рада України прийняла Постанову ”Про Заяву Верховної Ради України”, у якій викладена позиція парламенту стосовно ситуації в Україні.

Про це повідомляє Інформаційне управління Апарату Верховної Ради на сайті парламенту. 

Зокрема, спираючись на цілі та принципи, проголошені у Статтях 1, 2 та 5 Статуту Організації Об’єднаних Націй, Верховна Рада України заявляє:

1. Україна є суверенна, незалежна держава, з цілісною, недоторканою територією, а будь-яке військове втручання у внутрішні справи держави є неприпустимим.

2. Автономна Республіка Крим є невід`ємною складовою частиною України на територію якої поширюється дія Конституція України та законів України.

3. Неприпустимість територіальних претензій до України закріплена та гарантована Будапештським Меморандумом 1994 року, Договором про дружбу, співробітництво і партнерство між Російською Федерацією та Україною 1997 року.

4. Про вимогу неухильного виконання базових Угод про перебування Чорноморського флоту Російської Федерації на території України, а саме негайного відведення військ в місця їх дислокації. Будь-яке пересування військовослужбовців, техніки та озброєнь має здійснюватися виключно за погодженням із компетентними органами України відповідно до вищевказаних Угод та законодавства України.

5. Про звернення до Президента Російської Федерації В.В.Путіна не допустити введення Збройних сил Російської Федерації на територію України.

6. Україна гарантує захист основоположних прав і свобод усіх громадян, які проживають на території України, в тому числі права на вільне використання мови, свободу віросповідання та світогляду.

7. Проведення місцевих референдумів можливо лише у відповідності до Конституції України та спеціального Закону.

8. Будь-який конфлікт повинен вирішуватись виключно мирним шляхом без застосування сили, за участі міжнародного посередництва ОБСЄ, ООН, Ради Європи, Європейського Союзу, СНД, країн Будапештського меморандуму.

9. Україна дотримується всіх раніше підписаних угод та домовленостей і забезпечить проведення чесних та прозорих президентських виборів за участі міжнародних спостерігачів.

10. Прийняття цієї Постанови є виявом волі та єдності усього Українського народу - громадян усіх національностей.

02 березня 2014р.

Теги: заява, ситуація, Верховна Рада

НОВИНИ: Різне

10:11
Чиста правда: чому важливо використовувати якісну артезіанську воду не лише для пиття, а й для приготування їжі
16:27
Головні критерії вибору клініки пластичної хірургії, якими варто керуватися
12:46
Чому варто придбати букет гортензій в інтернет-магазині DonPion
23:11
Секрети здорового сну: як організувати свій відпочинок правильно
06:19
/ 3
Предстоятеля УПЦ МП Онуфрія позбавили українського громадянства
21:59
Стиль і комфорт: чому кросівки стали обов’язковим елементом жіночого гардероба
21:51
Очищення повітря в приміщеннях: як досягти ідеального результату
04:17
/ 1
орбан: ми зупинили вступ України до Євросоюзу
15:39
Чому не варто економити на бетоні і де його можна замовити
15:00
Чоловічий EDC: що носять із собою сучасні чоловіки
03:28
Зеленський на саміті ЄС заявив, що виконав вимоги вступних переговорів щодо угорщини
03:16
Усі країни ЄС, крім Угорщини, підтримали допомогу Україні на 30,6 млрд євро
03:11
Усі лідери ЄС, крім орбана, виступили за переговори з Україною та звернулися до ЄК
01:06
/ 1
У орбана оголосили результати пропагандистського "референдуму" щодо України в ЄС - 95% "проти"
21:28
Дитяче взуття оптом: як сформувати вигідний асортимент для будь-якого сезону
13:22
Дитяче взуття онлайн: як обирати, щоб не прогадати
22:01
Що треба знати про ламінат
20:17
Канадські монети та їхні особливості
20:12
Чим відрізняється терапевт від сімейного лікаря
19:07
Словаччина отримала €101 млн і фіцо вже підтримує вступ України в ЄС
05:42
Президент Словаччини готує скасований у січні візит в Україну
17:43
/ 3
фіцо: Словаччина не має підстав страждати через Україну
15:28
Чому ми боїмося просити допомоги: психологія сорому і онлайн-консультації
23:44
Авто з Європи vs. авто із США: що краще для українського ринку
06:44
Ізраїль атакував Іран
» Всі новини