Незважаючи на низку заходів Держприкордонслужби та Держмитслужби України щодо прискорення процесу перетинання кордону, проблема черг і на жаль, і надалі залишається актуальною. За нашими оцінками досить ефективними є сучасні заходи контролю на українському кордоні. Це і оформлення транспортних засобів, пасажирів та пішоходів за новою технологічною схемою, і поглиблена перевірка за попередньою інформацією щодо можливого порушення законодавства, і оцінка та аналіз ризиків.
Державна прикордонна служба України після отримання статусу правоохоронного органу поступово відійшла від методів тотального контролю у пунктах пропуску, замінивши його до вибірковим. Було максимально спрощено процедуру прикордонного контролю для зручності осіб та транспортних засобів, що перетинають державний кордон.
Однак усі зусилля зводяться нанівець, коли контрольні служби суміжних держав занадто повільно та ретельно перевіряють громадян України, що прямують за кордон.
Аналіз показує, що оформлення пасажиро- та автопотоку на українському кордоні проходить значно швидше ніж в суміжних пунктах пропуску Російської Федерації (майже в 2 рази). Така ж ситуація спостерігається і на кордонах України з країнами Європейського Союзу, контрольні органи яких ретельно проводять догляд транспортних засобів та речей пасажирів, що перетинають кордон, виїжджаючи з України.
Так, в пункті пропуску „Краковець” автомобільна черга складається із майже 200 легкових транспортних засобів. Це пов’язано з тим, що польська сторона, можливо, занадто прискіпливо ставиться до громадян України при перетині ними кордону, а посадові особи контролюючих служб Республіки Польща не зацікавлені у зменшенні терміну пропускних операцій. Як правило, прискорення оформлення транспорту здійснюється під час робочих зустрічей та перевірок на рівні старших змін. Державна прикордонна служба вживає усіх необхідних заходів та розраховує на допомогу МЗС України, консульських представництв нашої держави за кордоном.
Прес-служба Держприкордонслужби України
16 серпня 2007р.
Теги: