Аеропорти Криму блокують військові РФ, це окупація

Голова МВС Арсен Аваков повідомляє про блокування російськими військовими аеропортів Криму й розцінює це як "збройне вторгнення й окупацію".

Як доповів він у Facebook у п'ятницю вранці за підсумками ночі, севастопольський аеропорт "Бельбек" "заблокований військовими підрозділами флоту РФ".

"Усередині аеропорту перебувають військові й прикордонники України. Зовні – військові в камуфляжі й зі зброєю без розпізнавальних знаків, але вони не приховують своєї приналежності. Аеропорт не працює. На зовнішньому периметрі пости МВС України. Збройного зіткнення поки немає", - пише Аваков. 

В аеропорту Сімферополя "близько 12 ночі група в цивільному, близько 100 людей, які назвалися козачою сотнею, подолавши огорожу на території аеропорту вийшла на поле аеродрому".

"Силами внутрішніх військ і міліції ці люди були відтиснуті спочатку в будівлю аеропорту, а потім і зовсім за територію. Зброя не застосовувалася. Район аеропорту був покинутий "козаками" близько першої ночі – поринули на тентовані камази й поїхали", - повідомляє він.

"Близько 1.30 ночі в будівлю аеропорту прибули на декількох вантажівках 119 військових із автоматичною зброєю в камуфляжі без розпізнавальних знаків. Увійшли в будівлю аеропорту, розмістилися в приміщенні ресторану", - інформує міністр.

"Не приховують своєї приналежності до збройних сил російської федерації. На запитання українських співробітників МВС "ви військові й не маєте права тут перебувати" - відповідають коротко: не маємо інструкцій вести з вами переговори", - повідомляє Аваков.

За його словами, "ситуація статична, зброя з обох сторін не застосовувалося, росіяни військові статично спостерігають за роботою аеропорту, прямо не втручаючись".

"Внутрішні війська й МВС України посилили наряди у районі аеропорту. Напруга наростає. Протистояти регулярним військовим силам органи правопорядку не зможуть", - зазначає Аваков.

Те, що відбувається, він оцінює як "збройне вторгнення й окупацію, у порушення всіх міжнародних угод і норм".

"Це пряма провокація збройного кровопролиття на території суверенної держави", - упевнений Аваков.

"Це вже не компетенція МВС. Це компетенція РНБО. Поки ще немає прямого збройного зіткнення, повинні говорити дипломати", - додає міністр.

 

28 лютого 2014р.

Теги: окупація, вторгнення

НОВИНИ: Різне

23:24
Половина угорців невдоволені правлінням орбана – опитування
22:49
5 типів прикрас, які підкреслять твій стиль цієї весни
03:21
/ 3
ЄС розробляє альтернативу переговорам про вступ України в обхід вето угорщини
03:10
У Раді ЄС 27 травня обговорять позбавлення угорщини права голосу в Євросоюзі
20:45
Сендвіч труба 160 мм: що врахувати при виборі димоходу
20:42
Як моніторинг цін конкурентів допомагає брендам уникати демпінгу
20:30
Знижки на послуги краси у Мукачеві за промокодом Barb
00:13
Рушникосушка чорна: сучасний стиль та практичність для вашої ванної кімнати
23:57
Ваш спокій — в декілька кліків: як оформити автострахування, не встаючи з дивана
12:39
Портнова застрелили у Мадриді
11:45
У Румунії підрахували 100% голосів: наступним президентом стане проєвропейський Дан
17:24
Bloomberg оприлюднив ультимативні вимоги росії на переговорах у Стамбулі
14:29
Вибір пластикових вікон: на що звернути увагу
17:56
Як підготувати авто до фарбування
22:03
Якщо професійні корейські кушони, то тільки в Ramosu, і ось чому
19:34
/ 2
Партія орбана ініціює заходи проти громадянського суспільства за російським зразком
11:04
/ 1
орбан звинуватив спецслужби України в намаганні "очорнити" угорщину
22:36
/ 1
ЄС очікує на зустріч путіна й Зеленського 15 травня та попереджає рф про нові санкції
11:22
Клініка пластичної хірургії «Lita Plus» - чому це найкращий вибір
10:55
Дитячі машини на акумуляторі: сучасні електромобілі для малих водіїв
05:49
/ 6
ЗЕЛЕНСЬКИЙ: ОЧІКУЄМО ПРИПИНЕННЯ ВОГНЮ І ОСОБИСТО ЧЕКАТИМУ НА ПУТІНА В ТУРЕЧЧИНІ
05:42
США оголосили про торговельну угоду з Китаєм
05:16
Папа Римський Лев XIV у першому недільному зверненні закликав до справедливого миру в Україні
20:04
Пиломатеріали від Foreest - переваги вибору
15:00
/ 3
У центрі будапешта затримали колишнього українського дипломата, його депортували Відео новина
» Всі новини