Заява Президента В.Януковича щодо останніх подій в Україні

Прес-служба Президента В.Януковича оприлюднила його заяву щодо останніх подій в Україні.

Наводимо повний текст документа:

Я абсолютно впевнений в тому, що те, що побачила наша країна і весь світ - приклад державного перевороту. Я робив усе, щоб у країні не було кровопролиття. Ми прийняли два закони про амністію , ми робили всі кроки, які стабілізували б політичну ситуацію в країні. Але сталося так, як сталося.

Я приїхав до Харкова вчора пізно ввечері, я хотів взяти участь у сьогоднішньому з'їзді депутатів усіх рівнів, громадських діячів, але вийшло так, що я не міг поїхати, я не міг втрачати час, тому що я повинен був бути весь час на зв'язку. Весь час йшли сигнали про переслідування людей. Я намагаюся захищати людей – тих, яких бандити переслідують, переслідують в місцях їхнього проживання, на робочих місцях, на дорогах. Я роблю все, щоб не допустити кровопролиття вже близьких мені людей.

Мене весь час лякають ультиматумами. Я нікуди не збираюся виїжджати з країни. Я не збираюся подавати у відставку. Я законно обраний Президент. Мені давали гарантії всі міжнародні посередники, з якими я працюю , що вони дають гарантії безпеки. Я подивлюся, як вони будуть виконувати цю роль.

Все, що сьогодні відбувається, більшою мірою, звичайно, і вандалізм, і бандитизм, державний переворот. Це моя оцінка, і я в цьому глибоко переконаний.

Що я буду далі робити - я буду робити все, щоб захистити свою країну від розколу, я буду робити все, щоб зупинити кровопролиття . Я ще не знаю, як я це буду робити. Я сьогодні вже багато зустрічався з людьми, радився - у мене була така можливість. Я далі поїду по південному сходу країни, який поки ще менш небезпечний або більш безпечний . Я буду продовжувати їздити, зустрічатися з людьми. По-перше, я хочу знайти відповіді : що ми будемо далі робити в нашій країні, за яким ми підемо шляхом.

Я бачив, що робиться в Києві. По моїй машині стріляли, але у мене немає страху. Мене охоплює горе за нашу країну. Я відчуваю відповідальність. І що ми будемо далі робити - я буду кожен день про це публічно говорити, кожен день.

Я залишаюся на території України . Я буду закликати всіх міжнародних спостерігачів, всіх посередників, які брали участь у цьому політичному конфлікті, щоб вони зупинили бандитів. Це не опозиція - це бандити.

Все, що відбувається в парламенті, на виході з парламенту - депутатів б'ють, закидають камінням, залякують. Рішення, які вони зараз приймають, вони всі протизаконні . І вони повинні про це чути, чути від мене - я нічого підписувати не буду з бандитами, які сьогодні тероризують всю країну, український народ, ганьблять Україну .

Я буду шукати шляхи, я подивлюся на міжнародну реакцію, як вони будуть виконувати свої зобов'язання. Зараз працює Міністр закордонних справ. Він поки ще легітимний, Леонід Кожара. Вчора він мені доповідав, що розмовляв з європейцями, з Міністром закордонних справ Польщі, вчора ввечері дзвонив до Сполучених Штатів, вчора я мав розмову з Президентом Росії Путіним, який мені сказав, що він розмовляв з Президентом США Обамою. І я сподіваюся, що я всі ці дні буду вести ці переговори.

Рибак вчора до мене приїхав. Він їхав до мене, по дорозі стріляли в машину. Приїхав до мене і попросив, щоб я його забрав. Я його забрав і зараз відправив його машиною в Донецьк на лікування. Точно також і Глава Адміністрації Клюєв. Зараз пішли погрози суддям Конституційного Суду. Всілякими шляхами. Учора депутати Партії регіонів виходили з парламенту - їх закидали камінням.

Вихід з Партії регіонів ... Є люди, які не витримують, бояться за свої сім'ї. Це відбувається під тиском. Є й зрадники. Я не хочу зараз про це говорити. Я не хочу називати жодних прізвищ. Нехай це буде на їхній совісті і на їхній відповідальності. Партія пережила багато таких часів. Ми пережили 2004-2005 роки, коли вийшло з Партії близько 200 тисяч, а потім увійшло близько 600 тисяч. Зараз ситуація, напевно, повториться. Там півтора мільйони, але нехай вийде 500 тисяч, хоча я не думаю, що так багато вийдуть. Все одно Партія здорова . Ми бачимо повтор нацистский, коли в 30-тих роках у Німеччині, в Австрії нацисти приходили до влади. Це повтор. Забороняли партії, зараз те ж саме: забороняють Партію комуністичну, Партію регіонів, вішають ярлики, переслідують, б'ють людей, палять будинки, офіси. Більше 200 офісів Партії регіонів спалили в Україні.

 

22 лютого 2014р.

Теги: Янукович

НОВИНИ: Різне

02:38
/ 2
ВР ВІДКРИЛА РИНОК ЗЕМЛІ. Зеленському допоміг Порошенко
02:20
В Україні на вечір понеділка вже 548 випадків коронавірусу, 13 людей померли
21:24
Київстар підключив до 4G ще 39 населених пунктів Закарпатської області
18:01
/ 2
Уряд Орбана отримав необмежені повноваження на час надзвичайної ситуації в Угорщині
16:49
Рада призначила нових голів МОЗ і Мінфіну
16:44
/ 1
СБУ виявила 79 осіб на поширенні фейків про коронавірус та заблокувала понад тисячу інтернет-спільнот
14:42
ВР ухвалила антикризовий закон: що він передбачає
14:40
ВР звільнила міністрів фінансів і охорони здоров'я і провалила голосування за нових
14:28
Ціни на нафту обвалилися до 20-22 доларів
13:35
Україна тимчасово відкладає велику приватизацію
10:29
В Україні 480 "офіційних" випадків COVID-19 та 11 смертей
01:49
/ 3
"Схеми" встановили, хто записав "плівки Єрмака" і хто на них потрапив
01:06
Уряд зробив обов'язковою двотижневу обсервацію українців, які повертаються з-за кордону
00:25
Нардеп-"слуга" показав відео, як брат голови ОП Єрмака "торгує" держпосадами
00:07
"Легких" хворих на COVID-19 не госпіталізуватимуть
10:50
На ранок неділі в Україні зафіксовано вже 418 випадків коронавірусної хвороби COVID-19
10:40
/ 1
"Закриті" кордони: У суботу до України повернулися понад 16 тисяч громадян
01:44
В Україні за день виявили 46 випадків коронавірусу
18:20
Словаччина пом'якшує карантин: відкриються деякі магазини
17:26
"Віддамо безкоштовно і за доставку заплатимо": у США ціна на деякі сорти нафти стала від'ємною
03:06
/ 2
На Львівщині масово тестуватимуть населення на коронавірус
23:14
В Україні зафіксовано 310 випадків коронавірусної хвороби COVID-19
13:56
/ 2
Війна і пандемія: МВФ вимагає від України запустити продаж землі
09:11
/ 1
Переваги курсу лазерної епіляції 3D в EpiLaser.com.ua
03:39
ПАНДЕМІЯ КОРОНАВІРУСУ ПРИСКОРЮЄТЬСЯ З ЕКСПОНЕНЦІАЛЬНОЮ ШВИДКІСТЮ — ВООЗ
» Всі новини