Фахівці з питань розвитку страхового ринку у Закарпатті прокоментували питання «Що найбільше приваблює і відштовхує закарпатців у страхуванні». Участь у «круглому столі» взяли керівники кількох закарпатських філій українських страхових компаній, представник Моторно-транспортного бюро України та журналісти.
Під час засідання озвучувалися питання якості страхових послуг, «недобросовісного страхування», «правил особистої безпеки» при страхуванні. Фахівці крім того пояснили основну суть виду страхуванням, що викликає сьогодні найбільше зацікавлення — обов’язкове страхування цивільної відповідальності власників транспортних засобів.
Заступник директора Закарпатської регіональної дирекції СК «Універсальна» Оксана Пономаренко зауважила, що основним стимулом для страхування громадян досі виступає не свідоме бажання убезпечити себе від збитків, а різного роду примуси, як то кредитування чи іпотека. Сьогодні лідирують страхування майна і наземних транспортних засобів. Оксана Пономаренко стверджує, що порівняно з аналогічним періодом минулого року на 47 % цьогоріч збільшилася кількість охочих застрахувати майно чи транспорт.
Крім того, за спостереженням О. Пономаренко, громадяни все більш виважено підходять до страхування. Якщо раніше визначальним фактором при виборі страхової компанії були здебільшого рекламні акції чи знижки, то сьогодні громадяни пригнуть осмислено обрати страховий продукт. Часто покладаються на поради знайомих, які отримували страхові виплати.
Наталія Гегедивш, начальник відділу по роботі з корпоративними клієнтами СК «Інго-Україна» з власного досвіду роботи, розповіла, що найпопулярнішим страховим продуктом на Закарпатті є транспортні ризики. На другому місці — майнові (що пов’язано із заставою майна при іпотечному кредитуванні). Третє місце посідає страхування на випадок медичної допомоги за кордоном. Окрім т.зв. примусового страхування лише 10 % страхувань здійснено добровільно.
Віктор Матяшовський, директор СК «Дженералі-Гарант» звернув увагу на обов’язкове страхування цивільної відповідальності власників транспортних засобів. І хоч перевіряти наявність відповідного поліса розпочнуть аж 1 січня, відповідальність при ДТП ніхто не відмінить. Тому, за словами, В. Матяшовського, зовсім не зайвим є за вартість одного баку бензину отримати захист на десятки тисяч гривень від імовірних збитків. Фахівець також розповів, що у Литві, наприклад, ще до введення закону про обов’язковість цього виду страхування, 80 % водіїв подбали у такий спосіб про свій захист. Крім того, за словами В. Матяшовського, у всій Європі для страховий компаній цей вид страхування — збитковий. Проте через масовість дає змогу громадянам познайомитися з інститутом страхування загалом та готує до свідомого цивілізованого користування перевагами страхування. А, як відомо, ринкові умови відрізняються саме рівнем відповідальності. І якщо раніше все було державним, то сьогодні мусимо відповідати самостійно за свої вчинки і своє майно. Тому не зайвим було б застрахувати власну відповідальність.
Бужан Володимир, представник Моторно-транспортного бюро України поінформував присутніх про ситуацію з наявністю страхових полісів у водіїв, що перетинають українські кордони. Ще кілька років тому активно йшла боротьба з фальшивими «зеленими картками». Проте цього року таких підробок виявлено тільки 9 на трьох пунктах пропуску. Стосовно ОСЦВ, то за даними Володимира Бужана, їх мають тільки до 10% українських водіїв.
Як стало відомо під час засідання, в Україні нещодавно було проведено опитування власників туристичних путівок. Оксана Пономаренко презентувала результати дослідження. Так, 50 % опитаних пригадали, що разом з туром купували страховий поліс. 39,1 % зазначили, що уважно читали умови страхового договору.
Узагалі клієнти досі надто неуважно перечитують договір. Проте навіть вдумливе його опрацювання не є панацею від можливих проблем. Необхідно знати ще й відповідний закон про страхування, правила конкретної компанії. Тому фахівці радять не «купуватися» на дешевий демпінговий продукт, а обирати компанії з іменем, які заслужили повагу та добре ім’я на ринку.
Страховий ринок Україні експерти прес-клубу вважають освоєним лише на 10-15 %. Усього на ринку Закарпаття сьогодні працюють 68 представництв страхових компаній.
Ужгородський прес-клуб
15 серпня 2007р.
Теги: