Більше того, посередництвом цих регіонів ми знайшли й інших зацікавлених партнерів, встановлено зв’язки між територіальними громадами більше ста міст і сіл, між науковими та навчальним закладами, культурними осередками, громадськими організаціями. Ця співпраця дає реальні результати в економічній, соціальній та гуманітарній сферах нашої області.
Разом з тим, аналіз діяльності «Карпатського Єврорегіону» засвідчує необхідність його оновлення. Саме про це йшлося і на 40–му засіданні Ради цього міжрегіонального об’єднання, яке відбулося 14 лютого в угорському місті Ніредьгаза і в роботі якого взяла участь українська делегація в складі голови Закарпатської обласної ради Івана Балоги, голови Львівської облради Петра Колодія, голови Івано-Франківської облради Василя Скрипничука, керуючого справами виконавчого апарату Закарпатської облради Михайла Поповича, голови бюджетного комітету облради Василя Брензовича.
Польська, румунська, словацька та угорська сторона «Карпатського Єврорегіону» висловила представникам української делегації підтримку українському народу у його прагненні жити у вільний, демократичній країні. Також закордонні партнери продовжують пильно стежити за подіями в Україні та підтримувати прагнення українців до євроінтеграції.
На зустрічі представили інформацію про результати співпраці і пріоритети організації на 2014-2020 роки.
Керівник області Соболч-Сотмар-Берег Оскар Шестак зауважив, що організація за період двох десятиліть досягла чималих успіхів. Серед пріорітетів організації й надалі залишатиметься відкриття нових прикордонних переходів з Україною, боротьба з повенями і екологічне співробітництво.
В свою чергу професор, старший радник Іштван Зулі – Закар вважає, що «Карпатський Єврорегіон» є одним з найбільш відомих і шанованих організацій в Центральній та Східній Європі. «Ряд геополітичних результатів можуть бути представлені протягом останніх 20 років - і це відчутні результати в галузі розвиту транскордонних відносин. У нас був великий успіх – реалізація програми захисту Тиси, в якій були задіяні 41 учасників з 14 країн. Ми змогли організувати транскордонну координацію по захисту від повеней», – вважає старший радник. Професор також відзначив , що за ці роки суттєво змінилося геополітичне становище в Східній Європі, адже всі учасники Карпатського Єврорегіону, за винятком української сторони стали повноправними членами європейського співтовариства. «Попри це, наші українські партнери беруть участь у всіх проектах «Карпатського Єврорегіону», активні і в співпраці на міжрегіональному рівні з іншими країнами ЄС», - зазначив професор.
На засіданні наголошувалося, що відкриття нового фінансового періоду в ЄС на 2014-202 роки буде стимулом до пошуку нових проектів для використання економічного та соціального потенціалу країн Карпатського регіону.
Українська сторона, від імені якої виступив Іван Балога, пропонує для активізації діяльності «Карпатського Єврорегіону» створення нового, ефективного механізму кооперації, забезпечення новими ресурсами для реалізації численних важливих проектів співпраці між членами Асоціації здійснити ряд невідкладних заходів. Насамперед, треба посилити співпрацю між членами Асоціації на двосторонній основі задля визначення конкретних програм та проектів міжрегіональної співпраці. Необхідно створити пакет інвестиційних проектів, що мають стратегічне значення для розвитку прикордонних територій. Це дасть змогу голові Ради «Карпатського Єврорегіону», керівникам регіонів та національним представництвам і агенціям регіонального розвитку більш активно і ефективно втілювати спільні проекти.
«Карпатський Єврорегіон» має значний потенціал і його слід розвивати. Нам треба й надалі розвивати асоціацію, адже у співпраці – наша сила. Впевнений, що й нові цілі, які ставить перед собою організація, будуть реалізовані», - вважає Іван Балога.
Головування у Раді «Карпатського Єврорегіону» на цьому засіданні прийняла польська сторона в особі Юзефа Йодловського, представника Підкарпатського воєводства. Польська делегація запропонувала почати підготовку операційної програми, яка включає в себе розвиток автомобільної і залізничної інфраструктури, що серед іншого, і сприяє транскордонним економічним відносинам.
«Карпатський Єврорегіон» є дуже важливою структурою. Будемо працювати насамперед над розвитком інфраструктури, в тому числі й дорожньої. Нас цікавить, щоби країни учасник проекту спільно працювали над досягненням цілей,» - зазначив новий керівник організації.
40 засідання Карпатського Єврорегіону засвідчило – структура й надалі буде розвиватися, і для досягнення цілей будуть використовуватися потенціал країн-учасниць.
Прес-служба Закарпатської обласної ради