В Ужгороді Вахтанг Кіпіані презентував видання «Історичної правди»

В Ужгороді головний редактор сайту «Історична правда» Вахтанг Кіпіані презентував офлайнові книжкові видання проекту.

В Ужгороді Вахтанг Кіпіані презентував видання «Історичної правди»

Йдеться про книги "Година папуги" Олександра Зінченка - про Катинь, "Чому Грузії вдалося" Лариси Буракової - про реформи, "Американська сага Лазаренка" Сергія Лещенка про корупцію і суд над Павлом Лазаренком.

Вахтанг Кіпіані насамперед розповів про створення «Історичної правди»: «У процесі роботи над проектом «Великі українці» я відчув, що практично немає інформації у сконцентрованому та візуалізованому вигляді, джерела, де можна почерпнути об’єктивну, цікаво написану інформацію про історичні постаті та події. Спочатку обдумовував про історичні місячники – популярний формат у Європі. Але тоді розпочалася криза і неможливо було віднайти джерел фінансування. Та від ідеї не хотілося відмовлятися. Тому виникла думка створити портал, здебільшого, про історію недавнього часу. У процесі створення порталу ми застосували журналістські підходи. Я історик за фахом, але ми не ставили за мету створити наукове видання. Ми – журналісти, які цікавляться історією».

Утім, попри всі неспівмірні можливості інтернет-формату та книговидання, В. Кіпіані зізнається: «Ми любимо газети, любимо папір, як здобуток людської цивілізації. Тому ми вирішили видавати паперові книги. Їх вийшло вже 3, цього року, сподіваюся, буде і четверта. Це різні типи розслідування: історичне, економічне, політичне».

Гість прес-клубу розповів, як створювалися книги, які уроки вони несуть для української еліти, істориків, журналістів та інших.

Також йшлося про проект створення музею періодичної процеси – ідея народилася у процесі збирання преси, чим Вахтанг Кіпіані займається вже понад 30 років. Наразі, за його словами, вже є приміщення на Подолі неподалік Києво-Могилянської академії. Якщо буде зацікавлення у регіоні, то частина експозиції зможе приїхати і на Закарпаття.

 Вахтанг Кіпіані у розмові із закарпатськими журналістами проаналізував питання, підняті у презентованих ним книгах: чому і як відбулися реформи Саакашвілі у Грузії, як завершилася справа П. Лазаренка і чому справедливе покарання за корупцію відбулося тільки за кордоном тощо.

Щодо успішних змін у Грузії, які відбулися, Вахтанг Кіпіані, серед іншого, зазначив: «Грузія за усіма параметрами мала менше можливостей, ніж ми. Але наразі їй вдалося у своєму розвитку зробити набагато більше. Тобто є перспективи у нас. Єдине – треба не красти. Уся влада, приведена Саакашвілі, не крала. А чи готові не красти люди, які йдуть до влади сьогодні в Україні – я не певен. Багато хто з них хоче вписатися у наявну систему і замінити одних крадіїв іншими». Книгу про грузинський досвід видали за «народні гроші», значна частина яких – з Донецька, від бізнесменів та громадських організацій.

До слова, книгу про П. Лазаренка автор передав його дружині в США. А Міхеілу Саакашвілі Вахтанг Кіпіані вручив книгу «Чому Грузії вдалося» особисто, повідомили Закарпаттят онлайн в Ужгородському прес-клубі.

04 лютого 2014р.

Теги: Кіпіані, Історична правда

НОВИНИ: Соціо

22:20
"Гештеґова" петиція про посмертне присвоєння звання Героя України вчителеві-добровольцю з Ужгорода Габрусю зібрала вже понад 24 тис. підписів
18:17
/ 1
У Собатині Іршавської громади у вівторок попрощаються з полеглим на Донеччині Михайлом Глебою Фото новина
17:49
/ 5
На Апецькій, яку планують знищити вітряками, розцвів унікальний білий еритроній і зафіксували рідкісного лісового кота Фото новина
01:35
/ 9
Новостворений військово-спортивний ліцей у Великому Березному запрошує на День відкритих дверей
17:40
/ 2
Перебуваючи вдома на лікуванні, помер Михайло Довганич з Хуста Фото новина
16:31
/ 1
Унаслідок поранення, отриманого ще в лютому на Запоріжжі, помер Євген Югас зі Стрипи на Ужгородщині Фото новина
15:21
/ 2
У понеділок в Ужгороді попрощаються з полеглим захисником Юрієм Булецою Фото новина
03:52
/ 11
ВІДЕОФАКТ. На полонині Руна екологи зафіксували продовження незаконних будівельних робіт, правоохоронці далі бездіють
14:33
/ 15
В Ужгороді ТЦК і поліція провели масштабний рейд на "ухилянтів" по барах і ресторанах Відео новина
22:16
"Атлет" – повний кавалер орденів "За мужність"
16:54
/ 1
На 106 році життя померла черниця Ольга Ладжун, яку в дитинстві "удочерив" Августин Волошин Фото новина
14:32
/ 3
У Великих Лучках на Мукачівщині попрощаються з Василем Штефацьком, що загинув у ДТП, повертаючись додому у відпустку з війни Фото новина
11:22
У лікарні в Тернополі від отриманих ран помер Олександр Повпа з Пийтерфолво
23:00
/ 36
Справжні корені Мукачівської єпархії
16:58
/ 1
На Закарпатті торік у 565 закладах загальної середньої освіти навчалося 159 тисяч дітей
15:45
/ 5
Знищити не можна зберегти
15:39
/ 1
У свій день народження поліг Володимир Молнар із Нижнього Селища на Хустщині Фото новина
23:29
/ 5
Під час незаконних робіт по спорудженню ГЕС на Тересві в Калинах на Тячівщині пошкодили протипаводкову дамбу, "водники" звернулися у поліцію Відео новина
16:41
/ 12
ФОТОФАКТ. У Перечині лелека приніс у гніздо прапор України
09:26
Ужгородський скансен у неділю запрошує гратися гаївки
05:14
/ 1
Чим завершився ювілей Августина Волошина?
15:43
/ 1
На війні з росією поліг Олександр Сірко з Хуста Фото новина
15:08
/ 1
Підтверджено загибель Михайла Магаля з Дубового на Тячівщині, який вважався зниклим безвісти Фото новина
03:05
/ 12
Будівництво ВЕС на Рівній без ОВД: депутати віддають землю під ще 16 вітряків
00:37
Підтверджено загибель Романа Уторобського з Богдана на Рахівщині, який вважався безвісти зниклим Фото новина
» Всі новини