"Карпатська Січ" нагадала закарпатцям, що 3 лютого – річниця створення ОУН

СПО "Карпатська Січ" нагадала краянам про дату 3 лютого як річницю створення громадсько-політичного руху Організація українських націоналістів (ОУН).

"Карпатська Січ" нагадала закарпатцям, що 3 лютого – річниця створення ОУН

Заснована 3 лютого 1929 р. внаслідок об'єднання Української військової організації (УВО) та студентських націоналістичних спілок (Групи української національної молоді; Легії українських Націоналістів; Союзу української націоналістичної Молоді), ОУН боролась проти гніту іноземного окупанта на рідній землі та прагнула до створення єдиної, соборної Української незалежної держави.

У 1940 році ОУН розділилася на дві частини: старші, більш помірковані члени підтримали Андрія Мельника (ОУН-М), тоді як молодші і радикальніші члени — Степана Бандеру (ОУН-б). Остання група отримала контроль над націоналістичним рухом на Західній Україні, в тому числі над військовим крилом ОУН — Української повстанської армії (УПА), яка була найбільшим українським збройним рухом опору.

Згідно з первісними заявами, головною метою ОУН була розбудова незалежної соборної національної держави на всій українській етнічній території. Ця мета мала досягатися через національну революцію та встановлення диктатури, яка би витіснила окупаційну владу та запровадила уряд, що репрезентував би всі регіони та соціальні групи України. Економіка держави планувалася як поєднання приватної, націоналізованої та кооперативної форм власності. ОУН відкидала будь-який партійний чи класовий поділ і представляла себе як домінуючу силу українського суспільного життя як на українських територіях, так і за кордоном.

У період Другої світової війни ОУН сподівалась використати радянсько-німецьке протистояння та вступила в союз із Німеччиною з метою встановлення єдиної Соборної Української Держави. Проте після передачі Гітлером Карпатської України угорцям у 1939 р. ОУН розпочала підготовку до тривалої боротьби з Третім рейхом.

Антигітлерівський рух Опору розпочався з формуванням «Поліської Січі», очоленої Т. Боровцем, який контактував і з ОУН. Восени 1942 року обидві фракції утворили збройні загони на Волині і Поліссі для боротьби з німцями і радянськими партизанами.

Навесні 1944 року у Львові ОУН заснувала Всеукраїнську Національну Раду.

Після війни ОУН та її союзники здобули контроль над Радою. ОУН і ОУН(р) мали вирішальний вплив на еміграційну українську громаду. Радянська пропаганда прагнула дискредитувати ОУН та ОУН(р) як нацистських колаборантів та наймитів західних розвідувальних служб. Претендуючи на авангардну роль у боротьбі проти російського імперіалізму, ОУН(р) намагалася стати домінуючою силою емігрантського життя.

Зі здобуттям Україною незалежності ОУН починає переносити свої структури до Києва та відновлювати організаційну мережу по країні.

Історія не забута, війна не завершена,- кажуть в прес-службі «Карпатської Січі».

04 лютого 2014р.

Теги: ОУН, націоналіст, Карпатська Січ

НОВИНИ: Політика

13:34
/ 3
На Закарпатті викрили агентурну мережу воєнної розвідки Угорщини, яка з'ясовувала реакцію на введення тамтешніх "миротворців" Відео новина
00:59
/ 3
Суд "за давністю" закрив справу проти "закарпатського" ексголови Рахункової палати Пацкана
00:57
/ 4
За наполяганням СБУ мер Андріїв відсторонив від виконання обов'язків свого заступника Плавайка
12:07
/ 12
Ужгородські депутати очікувано провалили звільнення заступника мера Плавайка, якому СБУ відмовила в доступі до держтаємниці
15:39
/ 8
Угорець з Ужгорода з вершини Говерли закликав угорців в угорщині сказати "Так" вступу України до ЄС Відео новина
14:17
/ 9
У вівторок на позачерговій сесії Ужгородської міськради на підставі листа СБУ з посади заступника мера планують звільнити людину Пересоляка Плавайка
20:57
/ 11
Посол "Угорщини в Угорщині" Шандор передає в українські села угорські книжки
17:02
/ 15
Дружина закарпатського нардепа-"слуги" Лаби за 583 грн купила дві ділянки у курортному Пилипці
03:28
/ 5
Депутат-"слуга" Берегівської райради виїхав у відрядження за кордон через митний пост, очолюваний батьком, і не повернувся Фото новина
02:44
/ 3
Вперше на Закарпатті з робочим візитом перебуває Верховний комісар ОБСЄ у справах національних меншин Фото новина
17:46
/ 6
Голова Хустської райради Н.Павлій "за власним бажанням" подав у відставку і "пішов далі"
15:05
/ 10
Дружина керівника БЕБ у Закарпатській області купила новий будинок з землею
01:31
/ 21
На третій рік війни мер Ужгорода Андріїв увійшов до четвірки мерів України з найбільшими зарплатами (ІНФОГРАФІКА)
14:52
/ 5
Голова земельної комісії Ужгорода, "слуга" Мильо задекларував $340 тис., 1,7 млн грн і влаштувався "завгоспом" у лікарню
03:53
/ 7
Після публікації ЦПК в Міноборони звільнили ексголову Закарпатської ОДА Олексія Петрова з посади керівника скандального "Спецтехноекспорту"
01:11
/ 6
На Закарпатті за розпалювання релігійної ворожнечі священника УПЦ МП оштрафували на 3400 грн
18:43
/ 17
Ужгородського депутата від ОПЗЖ Маєрчика суд визнав корупціонером, його мають внести до Реєстру корупціонерів (ДОКУМЕНТ)
13:38
Директор угорської опери посперечався з послом Шандором через виступ пропутінської Нетребко
02:40
/ 25
Федір Шандор як посол вручив вірчі грамоти президенту угорщини Фото новина
19:04
/ 13
Колишній голова Мукачівської РДА і "нетривалий" очільник Закарпатської обласної служби зайнятості Едгар Токар очолив "заповідний" департамент Міндовкілля
12:44
Суд відмовив прокуратурі у конфіскації нерухомості голови Верхньокоропецької громади Химича
01:15
/ 14
Посол Федір Шандор вручив копії вірчих грамот в угорському МЗС Фото новина
21:13
/ 13
Заступником голови Закарпатської ОВА став Ростислав Пріцак Фото новина
11:04
/ 4
ЗМІ: угорщина блокує початок переговорів про вступ України до ЄС через питання нацменшин
20:54
/ 3
Кабмін погодив звільнення Т.Аверіна з посади голови Тячівської РДА
» Всі новини