Висновок по справі Михайла Гаврилюка підготував Микола Іванович Сірий, кандидат юридичних наук, старший науковий співробітник Інституту держави і права ім. В.М. Корецького НАН України.
У заяві про злочин міститься висновок про те, що очевидним та безспірним є факт того, що офіційними особами правоохоронних органів по відношенню до Михайла Гаврилюка вчинено катування, тобто дії, які за міжнародним кримінальним правом вважаються злочином проти людяності.
Зазначається, що в діях офіційних осіб правоохоронних органів з очевидністю має місце перевищення влади, що супроводжувалося насильством, болісними і такими, що ображають особисту гідність потерпілого, діями (ст.365 КК України). При чому, окремі офіційні особи правоохоронних органів, які у безпосередній близькості спостерігали за здійсненням катування і не вчинили жодних дій щодо його припинення, вчинили злочин у формі службової недбалості, що передбачено ст.367 КК України.
Згідно вимог міжнародного кримінального права кримінальній відповідальності за катування підлягають не лише офіційні особи - безпосередні виконавці злочину, але також і ті офіційні особи із відома та мовчазної згоди яких вчинялося катування.
Заявники вимагають від Генерального прокурора України: невідкладно встановити всіх офіційних осіб правоохоронних органів, які брали участь у публічному катуванні Михайла Гаврилюка; невідкладно оголосити даним особам підозру та спрямувати до суду у відповідності до вимог ст.184 КПК України клопотання про застосування до них передбачених законом запобіжних заходів.
Нагадаємо, 23 січня міліція розпочала службове розслідування щодо відео, в якому правоохоронці фотографують та фотографуються з оголеним активістом. За повідомленням ЗМІ, правоохоронці затримали протестувальника на барикадах на вул. Грушевського, роздягли на морозі та почали з ним фотографуватись.