Із відкриттям легального оптового ринку на північній околиці Виноградова проблему було нарешті знято. Здавалося, назавжди. Потреба в такому підприємстві назріла давно. Городники Виноградівщини - чи не основні постачальники ранніх овочів - у пошуках збуту їздили на львівський "Шувар". Діяльність виноградівського оптового ринку відразу зняла цілий ряд проблем - як для овочівників, так і для міста. Оптові покупці й продавці потроху звикали до нового майданчика на "Центральному", який швидко набув популярності, його адреса і контактні номери появилися у бюлетенях агромарке-тингової сфери. Відтепер заготівельники переробних та комерційних фірм з усієї України могли одержати потрібну інформацію про ціни та кількість тих чи інших овочів на Виноградівщині та в навколишніх районах.
За короткий час ринок "Центральний" перетворився у справжнє торгове містечко зі своєю інфраструктурою. 120 торгових точок уже повноцінно функціонують і проводять оптово-роздрібну торгівлю всілякими товарами - від меблів до голок і шкарпеток. Працюють м'ясні магазини й гастрономи. Як запевняють підприємці, виноградівський оптовий ринок найкомфортніший з усіх, які вони зустрічали в Україні.
Базар має всю інфраструктуру для нормального обслуговування. За словами директора ринку Чобо Сані, облаштування підприємства має великі резерви - триває будівництво ще півсотні торгових павільйонів, скоро запрацює цілодобова аптека, буде встановлено камери спостереження, облаштовано навіси для машин із сільгосппродукцією...
Ось тут ми підходимо до найцікавішого моменту. Попри величезний бігборд, що вказує місце розташування овочевого оптового ринку, на території немає жодної автівки зі свіжою городиною. Зате за межами базару на узбіччі вулиці Комунальної зовсім інша картина. Тут на сотні метрів вишикувалися автівки з причепами і повним асортиментом місцевої й заморської сільгосппродукції - від огірків-помідорів до бананів-апельсинів. А вулиця Комунальна, до речі, є головною транспортною артерією, по якій щохвилини проїжджають вантажні машини, міжміські автобуси в обох напрямках і при цьому піднімають стовпи пилу та відпрацьованих газів, які осідають на городину. Скупчення людей і машин на цій ділянці уже призводило до аварійних наслідків, але це ні для кого не стало уроком. Сила інерції тримає продавців на стихійному базарі, хоча до місця законної торгівлі буквально рукою подати. Причому територія для оптового ринку в багато разів більша - є де розвернутися.
Парадокс - десятки підприємців чекають у черзі, щоб облаштуватися на нових місцях "Центрального", а фермери та інші сільгоспвиробники воліють дихати дорожньою пилюкою.
— Все, що від нас залежало, — вважає Чобо Сані, — ми зробили і будемо робити.
А звільняти Комунальну вулицю для нормального проїзду, усувати антисанітарію можуть тільки ті, хто має на це повноваження. Мабуть, рано чи пізно наводити порядок таки доведеться. Виноградівщина і сусідні райони щороку вирощують тисячі тонн овочів і фруктів. Значна частина врожаю обов'язково продається оптовими партіями. Питання тільки в тому, буде ця торгівля стихійною, з цілим шлейфом проблем, безладом і антисанітарією, а чи справді цивілізованою, зручною для всіх.
Василь Горват, м.Виноградів
13 серпня 2007р.
Теги: