За таке рішення проголосували 235 народних депутатів. Парламентська більшість голосувала за вказаний законопроект підняттям рук.
Згідно з документом, у разі фото- та/або відеофіксації правопорушень даішник на підставі даних автоматизованої інформаційної системи встановлює особу, за якою зареєстровано транспорт. Особа, за якою зареєстровано транспортний засіб, протягом десяти днів з дня отримання постанови має сплатити штраф або оскаржити постанову у суді та довести, що транспортний засіб або його номерний знак вибув з її володіння внаслідок протиправних дій інших осіб, або у момент вчинення правопорушення за кермом була інша особа", - йдеться у пояснювальній записці до законопроекту.
Якщо авто зареєстровано за підприємством, то керівнику такого підприємства чи установи надсилається запит про надання інформації, і він протягом п'яти днів з дня отримання запиту має надати інформацію про особу, яка керувала транспортом.
Потім правопорушнику надсилається постанова про накладення адміністративного стягнення, і ця особа має право сплатити штраф або оскаржити зазначену постанову. За ненадання керівником зазначеної інформації вводиться адміністративна відповідальність.
У разі притягнення порушника до відповідальності застосовується мінімальний розмір штрафу, передбачений відповідною статтею Кодексу України про адміністративні правопорушення. Якщо водій сплачує зазначений штраф протягом п'яти днів з дня отримання постанови, такий мінімальний розмір зменшується удвічі.
калькулятор 2014-01-17 / 08:59:40
Якщо водій сплачує зазначений штраф протягом п'яти днів з дня отримання постанови, такий мінімальний розмір зменшується удвічі - тепер небуде сенсу давати гайцам на лапу 50% від суми штрафу. хватить з них і 25%.
До ВР. 2014-01-16 / 22:50:39
Такий закон рада не могла голосувати, тому, що ці листи щастя заборонив Конституційний суд, а машини з пішохідних переходів можна забрати і без цього.
Ігор 2014-01-16 / 15:36:07
Може хоч зараз ДАЇ поприбирає авто із пішохідних переходів в центрі міста