Різдвяне послання Високопреосвященнійшого Марка, Архієпископа Хустського і Виноградівського (ВІДЕО)

Різдвяне послання Високопреосвященнійшого Марка, Архієпископа Хустського і Виноградівського (ВІДЕО)

Різдвяне Послання
Високопреосвященнійшого Марка,
Архієпископа Хустського і Виноградівського
боголюбивим пастирям, всечесному чернецтву, чесному іночеству,
та всім вірним чадам
Хустської Єпархії
Української Православної Церкви

«Той, Хто є сяйво і слава Отця, образ Іпостасі Його, образ милості, заради нашого спасіння умалив Себе, втілився і народився від Діви»
святитель Григорій Богослов

Возлюблені у Господі боголюбиві отці, всечесне чернецтво, чесні іноки та інокині, дорогі брати і сестри!

Христос народився! Славімо Його!

У цих словах закладена невимовна радість – радість про наше спасіння у вічному житті з Богом! Син Божий став Сином людським, щоб через це ми могли щонайбільше наблизитися до Нього та стати учасниками Його єства (2 Петра 1:4). Він є Богом, який безпосередньо бере участь у нашому житті і проявляє Свою жертовну любов до нас, а не просто спостерігає за Своїм творінням. Він став одним із нас для того, щоб повернути нас до вічного спілкування з Ним. «Той, Кого й Небо не в змозі вмістити, умалив Себе», щоб Небо прийняло нас!

У ці святкові і радісні дні ми знову згадуємо для себе події тієї ночі, коли для втіленого через Діву Марію Сина Божого не знайшлося місця у теплих та охайних світлицях, і Він прийшов у цей світ через бідні ясла холодної печери. Однак, Його смиренна поява у світі, наповненому гріхом та беззаконням, викликала переміну. Прості пастухи, які після появи ангелів, що звістили про народження Христа, поспішили вклонитися Богонемовляті, розпочали поклоніння Сину Божому на Землі. За ними поспішили вклонитися втіленому Сину Божому три мудреці зі Сходу, яких привела до Богомладенця Віфлеємська зірка. Небо вказало на Спасителя – людство припало до Його ніг.

Разом з учасниками Євангельських подій у Віфлеємі Церква сьогодні запрошує до печери з яслами, у яких лежить Младенець Христос, й усіх нас. Вклоняючись народженому Месії разом з пастухами, ми підносимо хвалу Богу разом з Ангелами у наших храмах, та разом з мудрецями приносимо дари вірності Христу. Особливо важливою у ці дні є наша участь у церковній молитві до Спасителя за мир у нашій державі, братерську любов у суспільстві та християнську самовідданість справі спасіння наших душ.

Різдво Спасителя не обмежує нас бажанням трудитися тільки для життя вічного. Наше земне життя має бути наповнене добрими справами в ім’я Христове. Ми справді можемо нагодувати голодного, напоїти спраглого, пригорнути сироту, підтримати немічного, розрадити виснаженого життєвими негараздами. На це вказує нам сам Спаситель, адже Він не тільки вчив, але й годував тисячі людей, допомагав знедоленим, лікував немічних. У дні Різдвяних свят запрошую звернути особливу увагу на тих, які потребують нашої з вами участі.

У році, який минає, ми з вами відзначили, що наш Богом любимий Закарпатський край славить Народження Месії вже понад 1150 років. Наш боголюбивий народ не забував славити Христа і у ті часи, коли це на державному рівні забороняли робити богоборці. Свою любов до Христової Церкви наш народ проніс і через століття гонінь з боку інших держав.

Зараз, до речі, ми відзначаємо 100 років Мараморош-Сиготського процесу, другого за рахунком судового процесу над нашими співвітчизниками, які бажали сповідувати Православну віру – віру своїх прабатьків. Навіть, перебуваючи у в’язниці, ці люди співали хвалу Богу та прославляли Христа. Їм пробували нав’язати політичні обвинувачення, але самі вони невпинно повторювали та довели, що знаходяться на лаві підсудних тільки тому, що бажають славити Христа так, як це робили їхні діди-прадіди, які були чадами Православної Церкви Христової. Наш із вами обов’язок – зберегти, примножити та передати нащадкам любов до Спасителя та Його Святої Церкви.

Серце радіє, коли бачимо як сьогодні славлять ім’я Іісуса Христа – Спасителя світу – діти та молодь. У цьому віці їхні серцях тільки починають відчувати подих віри, але їхні щирі піснеспіви допомагають усім нам ще раз відчути радість перебування з Богом. Хоча сучасний світ й несе немало спокус як дітям так і дорослим, але допоки ми будемо щиросердечно славити Бога і молитися Йому з теплотою в душі, ми зможемо протистояти цим спокусам рішуче відсікаючи гріх та твердо дотримуючись Євангельських основ життя.

Ваші Високопреподобія боголюбиві отці, всечесне чернецтво, чесні іноки та інокині, дорогі брати і сестри!

Вітаю Вас з цим радісним святом Різдва Христового! Нехай наші дари віри будуть такими ж щирими, якими були дари мудреців! Нехай слова похвали звучать перед Богом з глибин наших чистих сердець! Нехай наше поклоніння Месії Христу буде переповнене подякою та любов’ю за Його невимовну милість до нас!

Христос народився! Славімо Його!

Марк,
Архієпископ Хустський і Виноградівський.
Різдво Христове 2013 – 2014
м. Хуст

06 січня 2014р.

Теги: Різдво, Марк

НОВИНИ: Соціо

10:07
Свалявський професійний будівельний ліцей торік збільшив свої доходи на 800 тис грн
09:35
500 звернень щодоби приймає диспетчерська служба екстреної допомоги на Закарпатті
00:56
Опублікований урядом перспективний план формування територій громад Закарпатської області відрізняється від проекту, що збурив громади (ПЕРЕЛІК ОТГ)
18:10
Інклюзивна кондитерська-школа "Золоті серця Закарпаття" в Ужгороді відновила роботу після карантину
18:06
Чергове засідання щодо облаштування велоінфраструктури в місті відбулося в Ужгороді
16:57
У Закарпатській ОДА запрацювала електронна приймальня
15:08
/ 4
Як медреформа працює на Закарпатті. Історія лікарки-ФОПа з Ізи
14:37
У Мукачеві презентували електронну систему "Моя школа"
14:29
/ 8
На Закарпатті розробили мапу для інвесторів та інвестиційну "няню"
14:17
Підприємствами транспорту на Закарпатті у січні-квітні перевезено вантажів на 14,9% менше, ніж за аналогічний період торік
12:59
/ 1
Програму підготовки до продажу земельних ділянок погодили в Ужгороді
12:56
/ 3
В Ужгороді визначили "офіційну" зону відпочинку біля річки
12:11
/ 5
Аспірант-айтівець УжНУ розробив новий курс з інтелектуального аналізу тексту
11:31
У Мукачеві запрацював Інклюзивно-ресурсний центр
10:37
/ 1
Завдяки повідомленню від громадян в Іршаві зупинили п'яного водія з кермом Jeep Chеrоkee
10:17
На Закарпатті цьогоріч – 9071 випускників
09:48
/ 4
Ще одна поліцейська станція на Закарпатті запрацювала на Іршавщині
03:59
В Україні ще цього тижня запустять електрички та поїзди, але Закарпаття це не стосується
02:55
/ 2
Архітектор про ремонт суду в Ужгороді: "Характер будівлі змінюється"
02:41
Навесні до армії призвуть 410 юнаків з Закарпаття та до 20 офіцерів запасу
02:12
З 1 по 6 червня на КПП "Ужгород" тимчасово обмежать рух вантажівок
00:10
/ 5
Голова Баранинської ОТГ "самовільно" відмовив підприємцям у пільзі по єдиному податку на час карантину (ДОКУМЕНТ)
18:01
/ 1
На засіданні транспортної комісії в Ужгороді говорили про облаштування пішохідних переходів, встановлення знаків і обмежувачів
17:01
В Ужгороді пройде Тижневик здачі крові
16:56
На початку червня у пункті пропуску "Ужгород-Вишнє Нємецьке" діятимуть тимчасові обмеження для вантажного перевезення
» Всі новини