В Чопському прикордонному загоні презентували нову „хату” для нелегалів

Нелегальні мігранти, що утримуються в Чопському прикордонному загоні, відсвяткували новосілля

Джесіка Сото де Лосанто, громадянка Домініканської Республіки
Джесіка Сото де Лосанто, громадянка Домініканської Республіки
Із старого приміщення їх перевели у нове, облаштоване за європейськими нормами: з душовими кабінами, сучасною їдальнею, дитячою кімнатою. Усього в будівлі – 11 кімнат, де одночасно можуть перебувати півсотні нелегальних мігрантів. Гроші на реконструкцію старої будівлі на території Чопського загону виділили з державного бюджету та з благодійного фонду „Карітас”. Режим перебування у цьому пункті передбачено лояльний: двері приміщень будуть відкриті і затримані зможуть вільно пересуватись в межах свого блоку. Також в адміністративному блоці є кімната для юристів, тому незаконні мігранти матимуть змогу отримувати відповідну правову та юридичну допомогу.

Сьогодні у тимчасовому пункті утримання нелегальних мігрантів Чопського прикордонного загону перебувають 23 порушники кордону. Серед них – 28-річна Джесіка Сото де Лосанто, що намагалася покинути батьківщину – Домініканську Республіку – в пошуках кращого життя та заробітку. Спроба виїхати в Італію коштувала дівчині понад 6 тисяч євро. Однак два тижні тому в потязі „Київ–Відень” прикордонники виявили, що домініканка, яка тоді видавала себе за громадянку Іспанії, має підроблений паспорт. Так вона опинилася в пункті для утримання нелегалів у Чопі. На умови утримання не скаржиться, однак мріє покинути цей заклад якомога швидше.

Загалом в поточному році прикордонниками затримано понад 7 тисяч осіб за спробу незаконно перетнути державний кордон або ж порушити його поза пунктами пропуску. Більшість нелегалів – вихідці з країн колишнього СНД.

За словами голови Державної прикордонної служби України Миколи Литвина, присутнього під час відкриття закладу, нелегали – це люди, які шукають кращого життя, і ми повинні ставитися до них по-людському, з повагою. Саме тому, за словами Миколи Литвина, створення таких закладів, як Пункт тимчасового утримання нелегальних мігрантів в Чопі, необхідне.
Прес-служба Закарпатської ОДА
16 червня 2006р.

Теги:

Коментарі

НОВИНИ: Соціо

21:14
На Закарпатті забудовник уник кримінальної відповідальності, сплативши 4,6 млн грн податку на прибуток
15:45
У Тарнівцях на Ужгородщині провели в останню дорогу захисника Василя Копача Фото новина
09:23
У Лукові Хустської громади попрощалися з Іваном Повхом, що з квітня вважався зниклим безвісти Фото новина
23:49
/ 1
У Мукачеві у вівторок попрощаються з полеглим Героєм Іваном Ключніком Фото новина
16:58
В Ужгороді на двох локаціях встановили охолоджувальні рамки-оприскувачі Фото новина
01:32
/ 7
Представники МГКЄ у складі делегації УГКЦ зустрілися з Папою Римським Фото новина
15:31
На кордоні з Румунією понад 2 місяці триватиме ремонт аварійного мосту через Тису Фото новина
11:17
/ 1
У п'ятницю в Ужгороді попрощаються з полеглим захисником Олександром Карповим Фото новина
20:28
/ 1
У Голубиному на Мукачівщині провели в останню дорогу полеглого Героя Андрія Лоскоріха Фото новина
07:08
/ 22
Руки в кайданках
05:48
/ 3
Штурмовик із Руських Комарівців
04:15
/ 3
Підготовче судове засідання у справі вітряків на Руній відбулося в Ужгороді Фото новина
18:36
/ 12
Серед пріоритетів нового прокурора Закарпаття Пацкана є захист релокованого бізнесу, але немає захисту довкілля Фото новина
11:32
Ватикан оголосив нову дату беатифікації священномученика Петра Павла Ороса
02:01
/ 1
У вівторок в Ужгороді відбудеться суд по забудові полонини Руна вітряками
12:39
Юні екодослідники здійснили пізнавальну мандрівку Свидовцем у межах проєкту "Зелені скарби Карпат"
03:11
/ 7
ФОТОФАКТ. Екскаватори продовжують "вигризати" полонину Руна
15:16
/ 1
У понеділок в Ужгороді попрощаються з полеглим на війні з росією Сергієм Гвоздецьким Фото новина
18:07
/ 1
На Сумщині поліг уродженець Стужиці Іван Лешанич з Мукачева Фото новина
14:41
/ 4
Підтверджено загибель Олександра Лацка з Зарічова Перечинської громади, який майже рік вважався зниклим безвісти Фото новина
13:09
Фінішувала друга зміна літнього табору "Зелені скарби Карпат" в Ужгороді Фото новина
05:01
/ 2
З КПП "Ужгород" до Словаччини втік прикордонник
04:38
/ 5
Розслідування журналістки Олени Мудри, через яке на неї тиснуть судом "Вітропарки", перемогло в конкурсі журналістських робіт про Закарпаття
17:42
/ 2
500 підписів за 3 доби: колективне звернення з вимогою зупинити злочин на Руні достроково направлено новому генпрокурору Кравченку
03:47
У п'ятницю в ужгородському скансені відкриються дві виставки
» Всі новини